folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder 7 Yıldır Kullanılmadığı İçin Kapatılan İmei Numarasını Açtırmak

7 Yıldır Kullanılmadığı İçin Kapatılan İmei Numarasını Açtırmak

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://www.turkiye.gov.tr/btk-yedi-yil-uzeri-kullanilmayan-imei-kayit-basvurusu

Bilineceği üzere 7 sene boyunca sim kart takılıp imei numarasından sinyal alınmayan telefonların imeisi banlanıyordu. Açtırmak için faturaya ihtiyacınız yok. Kaldı ki kim 7 sene öncesinin faturasını saklar ki ? Yukarıdaki linkten telefona daha önce hattını takmış kişiler talep açabilir. Talep inceleniyor 2-3 gün sonra imei numarası iletişime açılıyor. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bu arada Ericssom nedir ? :) Hatalı yazmışlar e-devlette. İmei numarasının TAC kısmından cihazın üretici bilgisi tespit edilebiliyor. TAC dediğimiz imei'nin ilk 8 hanesidir. 2003 öncesi cihazlarda 3. haneden 8. haneye kadar olan 6 haneli kısımdır. Her cihaza GSMA tarafından atanır. Benzersizdir. Bu numaradan cihazın marka ve modeli bulunabilir.

Mesela iPhone 8 için bu kod 35299209'dur. Baktığınız IMEI bu sayıyla başlıyorsa bir iPhone 8 IMEI'si diyebiliriz.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

hayat hızlı akıyor şelale gibi. bizim ülkede hâla saçma şeyleri loglayacam düzenleyecem diye uğraşıyor.

insanların rahat rahat birşeyleri alıp illegale bulaşmamasını sağlamak yerine kısıtlama,ceza, sınırlama kural getirme şart koşma gibi zihniyetle hareket ediyorlar.

kişiye ulaşabilecği şeyin kuralını düzenini şart koyarsın. ulaşamayıp illegale yöneleceğini bile bile kural koyarsan şart koyarsan ankesörlü telefona bile imei atmaya çalışır.

işte bu yüzden hile hurda konusunda uzman bir ülkeyiz. elin asgari ücretlisi ülkeye gelip ayfon 13 ün kılıfını şarjını tatilde unutup gider umrunda olmaz. bizimkiler 7 yıllık telefonun imeini banlayıp birşeyleri engellemeyi amaçlar.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek

YENİ 8110 TELEFONUM YURT DIŞINDAN GELENE KADAR HANIMIN N90 için de 7 yıl dolmuş dedi kendi e devletimden baktım olmadı onunkini denedim anında açıldı 

Yav he he
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Hadi 7 yılı anlarım zaten 7 yıl öncesinin telefonu artık koleksiyon cihazı olur. Bir ara 2 senedir sinyal alınmayan telefonların imeisi kapatılsın demişlerdi. 

https://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/iki-yil-sinyal-almayan-cep-telefonlari-kapatilsin-41351084

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    erdem358 bunu yazdı

YENİ 8110 TELEFONUM YURT DIŞINDAN GELENE KADAR HANIMIN N90 için de 7 yıl dolmuş dedi kendi e devletimden baktım olmadı onunkini denedim anında açıldı 

N90 çok efsane bir telefondur. Zamanında kamerasına hayrandım. Ekranının dönmesi vs dönemine göre çok havalı özelliklerdi.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    erdem358 bunu yazdı

N90 çok efsane bir telefondur. Zamanında kamerasına hayrandım. Ekranının dönmesi vs dönemine göre çok havalı özelliklerdi.

nokia nın ürettiği en taşaklı telefondur inteneti aktif edemedim yoksa hala kullanırdım. Yeni 8110 a ime i atayım sittin sene kullanırım artık

Yav he he
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

internetten n8 alsam mini hdmi dönüştürüc alıp tv ye android box gibi kullansam iş yapar mı ?

yada son çıkanintel işlemcili microsoft telefonlardan alıp windows kursam hdmi ile bağlasam iş yapmaz mı ? 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

internetten n8 alsam mini hdmi dönüştürüc alıp tv ye android box gibi kullansam iş yapar mı ?

yada son çıkanintel işlemcili microsoft telefonlardan alıp windows kursam hdmi ile bağlasam iş yapmaz mı ? 

Zalımsınnnn.

yapar yapmasına da ne kadar yapar hocam? N8 çıktığında en taşaklı film video olsun sana 1 gb. şimdi en düşüğü 2 gb neredeyse. 

temiz fazla yorulmamış son çıkan intel işlemciler işini görebilir. ona vereceğin paraya da ikinci el bi box da alabilirsin. ha amaç nostaljiyse olur neden olmasın :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

hocam ben arada bit pazarına gidiyorum koleksiyonum için cihaz topluyorum.

arada kayıtsız denk geliyor. çoğu 7 yıl mağduru.çok az kayıtlı da denk gelebiliyor.

geçen hafta kayıtlı motorola denk gelmişti hatta konu açmıştım sim lock olmasa on numaraydı :D

neyse soracağım şey şu peki ben hattımı taktım 2 ay sonra kapandı imei. e devletten gene açılır mı?

2 3 tane 7 yıl cihazına denedim de yemedi en son şebekeye bu numaradan bağlanmamış dedi.

ulan bi koleksiyon zevkim vardı 7 yıl sıçtı içine.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Genel olarak yazacağım herkese.

-Nokia N8, TV Box olarak kullanılır fakat uygulama desteği kalmadı maalesef. İnternete bile girilemiyor artık çünkü güvenlik sertifikalarının süresi dolmuş. 

-Windows Phone telefonlara Windows 10 kurulabiliyor fakat driver işi sıkıntılı. Wifi vs çalışmıyor. Uğraşıldığına değmez. Birde Windows telefonların yedek parçası sıkıntılı. Bir parçası bozulursa direk çöp oluyor çünkü yedek parçası yok.

-Telefona kendi hattınızı taktıysanız 2 ay sonra kapanmaz çünkü telefondan sinyal kesildiği tarihten itibaren 7 sene geri sayımına başlıyor. Atıyorum telefon 6 senedir kapalıdır fakat siz bugün sim kart takınca 6 sene silinir.

Toplam Hit: 2008 Toplam Mesaj: 21
imei 7 sene