90 Gün Kredi Ödememe

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TrC
    TrC's avatar
    Erkek

Merhaba müridler size bir sorum olacak

Kredilerden birini 3 ay (90gün) ödeyemedim. Aslında ödedim ama ödeyemedim, durum şu şekilde. 25/03 tarihi 17:00'a kadar ödeme yapın denildi fakat kendi iş saatimden dolayı 17ye kadar ödemeyi yapamadım. Saat 20:00 civarı talep edilen ödemeyi gerçekleştirebildim. 

Sonrasında hesapları kontrol ederken kredinin sanki hiç olmamış gibi görünmediğini fark ettim. Kredi kartım da hiç olmamış gibi kapatılmış, görünmüyor. 

Bu doğrultuda internetten biraz araştırayım dedim ama her kafadan farklı bir açıklama gelmiş (hapis, eve haciz, arabaya el koyma, avukatın araması pazarlık yapılması vs vs) net bir bilgiye ulaşamadım. Daha önce böyle bir husus yaşayan, bundan sonra ki süreçte şöyle olacak ama şu şekilde de yapabilirsin gibi bilgi verebilecek olan var mı?

Büyüdükçe mi fakirleşiyorsun, fakirleştikçe mi büyüyorsun?
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LaNCeLoT
    LaNCeLoT's avatar
    Erkek

?

Kurtlar tasma takmaz....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Büyük ihtimalle avukatlık bürosuna devredildi. Yakında avukat seni arar gidip görüşürsün oraya yaparsın ödemeyi. Ödeyebileceğin şekilde pazarlık yap. Atıyorum ben 6 taksit olarak ödeyebilirim dediğinde yok olmaz falan diyecek ya öyle öderim ya hiç ödeyemem diye diret. Sonunda mecbur anlaşmak zorunda kalacak. Hapis olmaz, mala mülke haciz koyarlar. Avukatla anlaştığında gidip icra dairesinde imza atıyorsun. Orada imzayı alan adam 2-3 kez soruyor bak emin misin imza atıp ödemezsen hapis yatarsın diye. İmza attıktan sonra ödemezsen hapis olur.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

3 ay boyunca kimsenin arayıp sormamasıda garip. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

imzaladığınız sözleşmede yazıyordur ne olacağı.

bildiğim kadarıyla 90 gün sonra yasal takip başlıyor, yasal faiziyle birlikte tamamını talep ediyorlar veya anlaşma ile taksite bağlanabilir. anlaşamazsanız icra kanalıyla tahsil ediliyor.

goo.gl/qBNZmW
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yigit
    Yigit's avatar
    Erkek

90 gün sonra yasal takibe girer.
    yasal takip dediği şey icra takibi açılması.

Sen vatandas.uyap.gov.tr 'den icra dosyası açılmış mı ona bi bak.

Bence açılmamıştır. Eğer açılmışsa avukat da para ister biraz farkı bu. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elyos2600
    elyos2600's avatar
    Erkek

9 Sene Bankanın Bu Tarz Aramalar Yapan Biriminde Çalıştım.. Özetle Hiç Birşey Olmaz.. 

90 Gün Ödenmeyen Dosyaya İcra Takibi Açan Banka Olmaz.. Açan Var Mı Var Tabi.. Kendi Bünyesinde Kanuni Takibe Alır Banka İçinden Eleman Seni Arar Avukat Ağzıyla Paranın Hepsini Talep Eder.. Alamazsa Taksite Bağlar.. 

Ama Takip Açıldıysa O Zaman Sıkıntı Arkadaşların Dediği Gibi Gidip Resmi Evraka İmza Atarsan Hapse Kadar Yolu Var Evet.. Ama Oraya Varmadan Seni Ararlar Çözersiniz.. 

"Hayat; Ölüme Giden Yolda, Sadece Bir Düşten İbarettir.."
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhammer
    blackhammer's avatar
    Erkek

Kredili urunlerin yok ise hukuk burosuna devretmistir.

ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

Açılın yıllarca risk ekibinde çalıştım. 

Borcun kimseye devrolmadı borcun henüz satılmadı. 180 günden önce böyle bi şey söz konusu değil.

Sadece artık tasfiye sürecine girdin. Yani hesapların (biz buna canlı hesap da diyoruz) yasal olarak kapatıldı senin görmediğin başka bir hesap açıldı oradan takip edecek banka. 

Kısaca şubeye git borcunu öde. Canlı hesabın kapatıldığı için sorunlu kredi hesabını da göremeceğin için borcunu öde. KKB'ye ödedi diye bilgi gitsin.

Sonuç olarak sicilin biraz bozulur ama sonra toparlar.

Borcunu ödemezsen banka avukatları yakında seni arar. 180-360 gün arasında ödemezsen borcun bilanço dışına çıkarılır varlık yönetim sistemine vs satılır. Haciz icra davaları vs vs 180 günden sonraki işler. 

ÖNEMLİ OLAN ÖDEMEN. GÖRMEMEN DEĞİL.

zeybekustasi tarafından 26/Mar/24 10:23 tarihinde düzenlenmiştir

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TrC
    TrC's avatar
    Erkek

Bugün bankadan aradılar süreci öğrendim verdiğiniz bilgiler için de teşekkürler süreç hemen hemen verilen bilgiler gibi. 

1 banka toplu istiyor yeniden yapılandırma banka ile çözüm

2 6 ay sonra avukata devrediliyor tekrar pazarlık yanı sıra şahsa ait taşınır mallara haciz

3 hapis 

Büyüdükçe mi fakirleşiyorsun, fakirleştikçe mi büyüyorsun?
Toplam Hit: 930 Toplam Mesaj: 10
banka borç haciz kredi