folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Adsl İnternet İçin Port Sorunu

Adsl İnternet İçin Port Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar. Port sorunumuz var nasıl port açtırabiliriz internet için?

Detaylı anlatımı okumak isteyen olursa devam etsin.

Bir arkadaşım var olan Turknet Yalın 16mb kadar olan internetini (260 tl gibi fiyatı olduğu için) iptal ettiriyor. Turktelkm u arıyor (170 tl ye paket bulduğu için), size internet bağlatmak istiyorum diyor, onlarda port yok açamayız diyor. binaya daha önce internet alınmamış olsa yeni müşteri sıfatıyla port açabileceklerini söylüyor ancak bu seçenekte eleniyor malesef.  

Ben daha önce tahribatta bir konuda görmüştüm port yoksa telefon bağlattır, bu sayede port açılır ondan sonra internete başvur gibisinden bir konu okuduğumu hatırlıyorum ama doğrumu, doğruysa geçerliliği var mı bilemedim ondan sizlere bu konuyu sormak, sizden nasıl bir yol izlemeliyim diye önerilerinizi almak istedim, şimdiden teşekkür ederim

İnternet bağlatılacak evin köyde olduğunu, fiber olmadığını ve de max 16mbye kadar internet alabildiklerini belirtmek isterim.

birde turkneti kapatmayıp direk başka bir şirkete geçiş yapabiliyor muydu? bunu bilgi olsun diye öğrenmek istiyorum.

başka bir sorum kendisinin başvurusuyla port açtırıp internet bağlatması baya geç olacak bunun yerine x firması ile görüşüp sizden internet almak istiyorum diye başvuruda bulunsa firma onun adına internetin açılmasını daha hızlı sağlayabilir mi?

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nigdeli
    nigdeli's avatar
    Erkek

Bende sabit telefon olduğu halde boş port yok diye ttnet internet baglamadi. Bende dedim sabit telefonum var onun üzerinden bağlayın olmaz dedi. Bende sabit tel ne işe yarıyor o zaman diye sabit hattida iptal ettim. 

Sahte bahara aldanma ayazda kalırsın...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aylmz
    aylmz's avatar
    Erkek

İptal ettirmeden başka bir sağlayıcıya geçebilirdi, modemde sadece kullanıcı adı ve şifre değiştirmesi yeterliydi. Aynı portu kullanırdı

binin yarısı beş yüz o da bizde yok
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Anlamlara da port yok baglayamayiz demişlerdi.

Sabit hat alıp internet actirdilar şu an hala kullaniyorlar. 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    aylmz bunu yazdı

İptal ettirmeden başka bir sağlayıcıya geçebilirdi, modemde sadece kullanıcı adı ve şifre değiştirmesi yeterliydi. Aynı portu kullanırdı

Bende öyle dedim keşke diğerini kapatmadan taşımayı deneseydin dedim ama iş işten geçmişti ( ki port sorununun ortaya çıkabileceğini bilmeden paylaşmıştım bunu)

CEO hocam sen hat bağlatınca port açılır demişsin, aylmz hocam sende hat bağlatsanda internet port sorunu çözülmez demişsin :) yani bana deneyip sonucu gör demiş gibi oldu bu iki yorum :) biraz şans işi galiba.

İnsanları ( küçük-büyük, yaşlı-genç, tanıdık-tanımadık, eşdost-sevgili vs vs ) sevin, saygınızı gösterin ama kesinlikle insanlara acımayın. Çünkü acıdığınız anda acınacak duruma düşüyorsunuz
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selox
    selox's avatar
    Erkek

Hocam port yok diye bişey yok adamların elinde her zaman beklettiği portlar oluyor tivibu alcam dersen port olmasa bile açarlar Telekom müdürlüğüne dilkeçe ver birde BTK şikayet var ordan yaz hemen ararlar zaten 

Her Zaman İyiler Kazanır..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eyuperol
    eyuperol's avatar
    Erkek
    selox bunu yazdı

Hocam port yok diye bişey yok adamların elinde her zaman beklettiği portlar oluyor tivibu alcam dersen port olmasa bile açarlar Telekom müdürlüğüne dilkeçe ver birde BTK şikayet var ordan yaz hemen ararlar zaten 

doğrudur hocam. sadece merak ettiğim şu hani bu arkadaş (tarihi sallıyorum) bugün x firması ile ilişiğini kesti. gitti ttelekoma ben sizden net bağlatcam dedi. o gün kapattırdığı port vardı ya o port yok olarak yanıt aldı. bunu ttnet mi bilerek kapalı diyor yoksa arkadaş kapattırdı ya yenisi için başvuru yapıncaya kadar başkasına mı veriyorlar?

yunusdogan teşekkürler hocam. Arkadaş internetkutusu üzerinden başvuruda bulunmuş sonuca göre bunu da önerebilirim

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selox
    selox's avatar
    Erkek

Hocam benden alsın diye yapıyor.

Diğer operatörlere belli kota veriyor.. Çoğunluğu kendisinde oluyor..

taşıma yaparken bile dediğim gibi tivibu al sonra iptal et açarlar 

selox tarafından 19/Nis/23 21:34 tarihinde düzenlenmiştir

Her Zaman İyiler Kazanır..
Toplam Hit: 852 Toplam Mesaj: 9
internet port sorunu