folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Askerlik, Erteleme, Curuk Raporu, Gelecek Hakkında Soru...

Askerlik, Erteleme, Curuk Raporu, Gelecek Hakkında Soru...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xyzavp
    xyzavp's avatar
    Erkek

Kahkaha

Nautilus bunu yazdı

Adam evliyim yazmış, elaman evlenmeden önce aklın neredeydi yazmış. Dayı sen neyle besleniyon?

:)))) 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    beyaban
    beyaban's avatar
    Erkek

hastalığın varsa eyvallah zaten çürük verirler ama sağlıklı olupta vicdani red ayaklarına getiriyorsan  vicdani-i redçilere yakısacak tek şey pembe teskeredir bilesin

Türkçülük dün bir kaynaktı, bugün bir çaydır. Yarın coşkun bir ırmak olacak ve önünde ki bütün engelleri yıkacaktır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xyzavp
    xyzavp's avatar
    Erkek
    beyaban bunu yazdı

hastalığın varsa eyvallah zaten çürük verirler ama sağlıklı olupta vicdani red ayaklarına getiriyorsan  vicdani-i redçilere yakısacak tek şey pembe teskeredir bilesin

Yaw allah adına msglerimi iyi okuyun biraz saksıyı calıstırın nasıl bir kafa yasıyorsunuz !zati cogu ihtimal kısa yapıcam olmadı uzun astek olucam ama catır catır ıyı bır maas alıcam. Derdım gıdıp gıtmemek degıl evlıyım ve maddi zorunluluklarım var, bundan dolayı onumu gormek ıstıyorum... 

Ondan dolayı, rahatsızlıgım yuzunden askeri heyet tarafından verilen bu bır yıl erteleme ıcınde son zamanından once basvura bilir miyim? İster alsınlar ister almasınlar maksat en kısa surede belli olması mesele bu nerelere cekiyorsunuz biraz insaf... Bu kadar zihin yoksunu olmayın lutfen! her sayfada iki uc kez tekrarladım...

xyzavp tarafından 18/Oca/14 11:54 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek
    xyzavp bunu yazdı
    zalimadam bunu yazdı

anladığım kadarıyla bir sene sonra ne olacağını bilmediğin için bizden bir fikir istiyorsun hocam

fikri söylim eğer hastalığın sana göre kalıcı ve ağır birşeyse evraklarını hazır bulundur ve bir sene sonra gitmemek için gereken işlemleri yap

bu bir sene içindede canını sıkma hayatına devam et sanki hiç gitmyecekmişsin gibi.

ben 15 ay yaptım amk bitmiyor hacı

hocam cevap icin tesekkurler

Sorum aslinda tam bu degil.. Sorum simdi askeri heyet 1 yil erteleme verdi hipertansyondan dolayi ama benim istegim 5-6 au sonra gidip neyse halimin ortaya cikmasi, yani bir yil beklemeden kaderimin belli olmasini istiyorum gideceksem askere gideyim, gidemiceksem gidemeyin ama bu belli olsun istiyorum,

acaba bu mumkun mu?

kaderinin ne olacağını 1 yıl beklemeden göremezsin çünkü bir sene sonra tam iyi mi olacaksın kötümü olacaksın o belli değil sağlık açısındanç

ama bence bekleme yapmadan işlemleri başlat sağlık sorunum kalıcı de raporunu al çürük çıkar gitsin.

bu saaten sonra uğraşma askerlikle filan 

biz yaptıkta ne oldu.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek

malesef o süreyi beklemen gerekiyor. kurallar o şekilde. bir sene sonra durumunda değişme olmazsa raporu verirler zaten.

şuanda yapman gereken stresten uzak durup :) paşa paşa beklemek. 

ftw
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek

Senin rahatsızlığın ayrı bir konu, tabiki sağlık daha önemli ve bahane değil mazarettir.

Fakat, herkes askerlik yapmalı diye düşünüyorum. Kusura bakmayın, parası olanın oğlu can taşıyorda - biz taşımıyor muyuz ?
    Yapacaksın arkadaş, 20 yıl gez dolaş eğlen - ki şimdi 12 aya düştü; 1 yılınıda şu vatana borcunu öde. Ne olur yani ? Okumak falan bence tamamen bahane, kimse 1 yıldan çooook büyük birşey kaybetmez.

Makaleyaz.Net - Türkiye'nin Makale Alım-Satım Platformu
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hayalet Avcısı
    TaRuZ
    TaRuZ's avatar
    Erkek

Kronik Bipolar Bozukluktan çürük verdiler 3. muayenede. Üstüste 5 sene aynı sıkıntıdan (doktorun inisiyatifi de var,daha erken olabilir) sevk ertelemesi alırsan çürüğe ayırıyorlar. Senin hastalık da geçebilen bir durum değilse çürük alabilirsin.

Errare Humanum Est
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

İnsan askere gitmek istemeyebilir. Askerliği sevmeyebilir ve askerliğe karşı olabilir. Nedir bu hakaretler, çekememezlikler? Vicdani retçiye yakışacak tek şey pembe teskereymiş. Sana yakışmayan şeyse "insan" sıfatın. İki gram beyniniz var onu da kullanın amk. Size ne isteyen gider, isteyen gitmez; derdiniz nedir? Saçma sapan kafalardasınız.

Sonra provokasyon var deyip beni banlıyolar.

krypt tarafından 18/Oca/14 16:40 tarihinde düzenlenmiştir

while (1<2)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anarsistherif
    anarsistherif's avatar
    Erkek

vrder bizim dernegimiz.

pkk dernegi, sempatizani vb. bir sey degildir.

vicdani ret diyoruz, ölme ya da öldürme diyoruz, anti-militarizm diyoruz. gelip "pökökölö bönlör" diyosunuz.

=)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rushOut
    rushOut's avatar
    Erkek

Diz kapaklarım anadan doğma yanda ve yürüken dahi çıkıyor. Ameliyat oldum fakat 3 ay sonra tekrar çıktı yani ameliyatta bir işe yaramadı abartı yok 26 yaşındayım en aşağı 200 -300 arası yaşadım bu çıkık acısını pisikolojıik olarak getirisini tahmin edemezsiniz 70 yaşında bir insan gibi dikkat etmem lazım yürüken birşey olmasın diye kışın hafifi buzlanmada dışarı çıkmam 3 ay yerde kar varsa evde otururum acısını bıldıgım ıcın ve gecmesını beklerım durumun komık gelıcek ama mac bıle ızleyemıorum artık bır foul pozısyonunda acı cekıorum yerde sızlanan adam gıbı Herneyse bursa askeri hastanesine sevk ettiler 1 ay once gittim doktor anlamadım hastalıgını dedi ve sana menıskus var yazıorum dedi ve muayene bıttı subatta manisa kırkagaca dustu oraya gıdıcem sımdı bana kos dıcek olmucak cok dıcek yapamıcam illa diz kapagım cıkıcak o acıyı cekıcem ardından davul gıbı sısıcek dızım ve gıdıp o kanı aldırıcam ondan sonra hee tmm sende bır sorun varmıs dıcekler.

Biz bizimle bizdeydik Biz bizimle bize geldik Biz bizimle bizdeyken Bizi bizden mi sorarlar
Toplam Hit: 7692 Toplam Mesaj: 58