folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Azerbaycan Hakkında Bilmek İstedikleriniz

Azerbaycan Hakkında Bilmek İstedikleriniz

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Homer
    Homer's avatar
    Erkek

Selam değerli müridler.

Forumda aradım Azerbaycan ve Bakü diye.Karşıma çıkan sonuçlar ve okuduklarım beni çok-çok üzdü.

Bazıları Azerbaycanda namus,şeref yok yazıyor,bazıları çok bahalı oralar bazılar ise millet olarak azerileri sevmiyor.

Benim babam Türkiye türkü,annem Azerbaycan türkü.Buradakılar türkleri sever,saygı duyar ama burda ki türkler hiç de hepsi iyi insanlar değil ve onlar buraya geldikleri niyet üzere davrandıkları için bazılarında yanlış fikirler oluşuyor.

Evet sormak istediklerinizi sorun.belki aranızda burada okumak isteyen ve ya Azerbaycan hakkında yanlış düşünen insanlar var.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    uz-i
    uz-i's avatar
    Erkek

şimdi kardeş  her insasn düşüncesi farklıdır onu yargilayamayız    he deyip gececen  aldırmıcan ben izmirliyim bizede gevur didiler biz şimdi gevurmu olduk hayır biz daima kardeş olarak görüyoruz sizi

cnc prog. ugs nx solid autocad [IMG]http://img66.imageshack.us/img66/3489/adslnahalirsin5ry6in5ci4md.gif[/IMG]
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dejnclea
    dejnclea's avatar
    Erkek

Aynı şey Kıbrıs için de geçerli. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan çooook var. Takma kafana. Azerilerin dilleriyle dalga geçilmesi çok canımı sıkıyor bir de. Azerbaycan Türkçesi, İstanbul Türkçesi'ne göre daha temiz ve gerçek Türkçe'ye daha yakın.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    twilight_flame
    twilight_flame's avatar
    Erkek

Hocam salla gitsin takma kafaya :)

Kişisel olarak düşüncemi soracak olursan azerileri severim. Konuşmaları ne kadar bize biraz farklı gelsede Öz Türkçe ye bizden daha yakınlar.  Sürekli azerilere destek olmamız gerektiğini düşünüyorum ama bazı kişiler 15 -20 yıllık Azerbaycan bizi her konuda desteklemeli diye söylüyorlar. Sen koskoca Türkiye Cumhuriyeti'nde yaşarken boyun eğiyorsun Azerbaycan ne yapsın böyle durumda :)

Sevgimizin Bittiği yerde Nefretimiz Başlar...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    turkz
    turkz's avatar
    Erkek

omerelili azerbaycana türkiyeden nasıl insanlar gidiyor ne yapıyorlar neden onlar hakkında kötü düşünüyorlar

Dünyayı iyiler kurtaracak.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

dejnclea bunu yazdı:
    -----------------------------

Aynı şey Kıbrıs için de geçerli. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan çooook var. Takma kafana. Azerilerin dilleriyle dalga geçilmesi çok canımı sıkıyor bir de. Azerbaycan Türkçesi, İstanbul Türkçesi'ne göre daha temiz ve gerçek Türkçe'ye daha yakın.

hocam öyle diyorsun da , ben kıbrıs a gitmeden önce ordaki şeyleri duyuyordum kuzenim orda okudu

ordaki türkler türk gibi deil, kültürel olarak 1 tane ortak yanımız yok (ingiltere saolsun)

türkleri sevmezler , paraya bayılırlar..

tamam herkez aynı deil , ancak gittim gördüm ki hepsi doğruymuş  ancak 1 2 kişi tanıdım onlarda tbt den msn den dediler böle deiliz ee tamam sen deilsin çoğunluk öle.. ateş olmayan yerden duvar çıkmıyor tabi..

tamam sanki biz türkiye olarak çok mu iyiyiz , herkeze çok mu iyi davranıyoruz  = Hayır..

Azerilerde öyle herkez aynı deil , önyargılı da deilim benim için kardeş bir vatandır. gidip görmeden de başka bişi diyemem

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

kalemlik bunu yazdı:

omerelili azerbaycana türkiyeden nasıl insanlar gidiyor ne yapıyorlar neden onlar hakkında kötü düşünüyorlar

çalışmaya - okumaya - ticarete gidenler var

ülkeyi yanlış tanıtmya en müsait kesimler

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aluine
    aluine's avatar
    Erkek

Böyle düşünen varsa çok yanlış.

Biliyoruz uzun süren komünist egemenliğinde kültürel ve ahlaki olarak bozulmalar olmuştur, ama azeri kardeşlerimiz özüne dönme çabasındadır.

Pahalılık yoktur. Ayda 500 dolara krallar gibi yaşanır. Herşey ucuzdur.

Özellikle de Türkiye'den gelenlere müthiş bir sevgi vardır. Bir millet iki devlet sözü sonuna kadar doğrudur.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Homer
    Homer's avatar
    Erkek

Arkadaşlar bu topraklarda yıllarca sovetler birliğinin oldu.Artık Azerbaycan'da genç nesil yetişmiştir.

Para yerde değerlidir,zaten her şey para için olmuyormu?

Kimse gelip burada para sevenleri tanımışsa o adam şansına küssün.Ben iki milletide bilirim huyu,suyu hepsi aynıdır.

Dil hiçte komik değil.Sadece iyi araştırsanız aslında bizim güldüğümüz gerçek türk dilinde gelme sözler.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandit
    Bandit's avatar
    Erkek

KKTC yi tanımayan kardeş bir ülke (!)

* Bugün Türk-Kürt yarın ÖzTürk-Arap Türkü- sonra İşçi-Memur en son Ali-Veli-Mehmet... Ahmet Kaya
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Homer
    Homer's avatar
    Erkek

Bandit bunu yazdı:

KKTC yi tanımayan kardeş bir ülke (!)

Ermenistanla aynı masaya oturuluyor.ama onlar diasporası hiç Türkiye sınırlarını tanımıyor.

Bu tamamen siyasi bir konu.Eğer sayarsak Türkiyedede Azerbaycanı ilgili az şey olmadı.Bayrağımız çöp kutusuna atıldı.

Atatürk seviyorsan Azerbaycanı sevmelisin!

O zaman burda şehit olan türk ordusu hiç bir şey bilmiyordu.Burda Atatürk heykeli.Türkiye bayrağı her yerde var.

Toplam Hit: 9040 Toplam Mesaj: 85