folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Bahçe Düzenleme Ve Peyzaj Firması Açma

Bahçe Düzenleme Ve Peyzaj Firması Açma

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek

Yine bir girişimcilik planı ile aranızdayım :)) Malum Antalya'da emlak sektöründe çalısıyorum ve sektörleri genişletme gibi bir projem var..Bunun temelde 2 düşüncesi var.İlk etapta maddi getiri sağlamak 2. ve önemli olanı yeni insanlar tanımak insanlara dokunabilmek..

Antalya'ya bir çok küçük 2 bloklu site,müstakil villa yada tek bloklu binalar mevcut..Bunların sürekli çalışan bir bahçıvan yada görevli olmadığı için bu işler her zaman sorun olmuştur ve o işler genelde ortada üvey evlat olarak kalır o sorumluguma da kimse girmek istemiyor(kendi oturdugum bina dahil)..Bende emekli bir bahçıvan ile anlaşarak o tarz yerler bulup gerekli ekipmanları aldıkdan sonra bahçe düzenleme işlerini almayı düşünüyorum.Hatta bir üst aşamaya geçmek istersek bina temizliği de eklenebilir.Burada ki amaç o bina yada site ile ilgili temizlik işlerini tek elden yürütmek tek muhattap kişi olmak istiyorum..

Tabi bu işlerin ben başında durmam biraz zor ancak bu işlerin ve diğer bir kaç farklı işlerin takibi için bir çalışan ayarlanabilir.Araştırdığımda bu işi yapan nerdeyse firma yok denecek kadar az.İşler genişledikçe orada ki yöneticilier ile beraber çalışmalar yaparak satılık/kiralık yerler  de bularak konuyu ilerletmek istiyorum.

Sizin çevrenizde bu tarz işler yapan birileri varmıdır ?? Sizin tavsiyeniz ne olur farklı yeni fikirlere açığım

SaNaL_AjaN tarafından 20/Kas/23 13:24 tarihinde düzenlenmiştir

Antalya'da Emlakçı parçası :)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

sen daha yeni mi yapacaksin bunu.. amma tembel ciktin :) 

cok super fikir. kesin yapmalisin.

simdi moda , hobi bahcesi yapmak. ..bana kalirsa cok sacma birsey ama neyse.. bir arsayi bölüp citle cevirip su elektrik getirtip kiraliyorsun. millet gidip domates ekip rahatliyormus.  bunu arastir ic anadoluda moda. belki antalyada da tutar..

fakat benim akrabanin kizi 2 yillik peyzaj okudu. gitti bir cicekci acti.  ne cesaret dedik tam pandemiyede gelmisti.  sonra o dönem bir kanun cikti. artik  apartman yapildiktan sonra yada resmi  kurumlar.. bahce duzenlemesini peyzaj diplomasi olanlarin yapmasina izin verdi.. 

proje ciziyorlar. suraya yol suraya agac... gibi sanirim.

ona gore yapiliyor.  yani arastir ama boyle birine ihtiyac duyabilirsin firma icin. 

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek

Apartman temizliğ cidden güzel meslek . vasıfsız ve barınamayan insanlar için bulunmaz hint kumaşı 

bulunduğun ilin fiyatlarına göre çok çok rahat apartman temizliği işi var . 

4 5 katlı aile apartmanları bile artık adam tutuyor . 

burda önemli olan 2 erkek 1 kadın olmak  . 1 tane doblo araç . gerisi zamanl oluşcak müşteri portföyü . 

olay şöyle işliyor . anlaşırken . merdiven temizliği her hafta , korkuluk her ay , asansör her hafta , dış kapı 3 ayda 1 , bna kapı önü her hafta  .  

gerisine hiçbir şekilde kabul etmiyorsun ve girişmiyorsun . astarı yüzünü geçiyor . insanlar kendi çöpünü falan taşıtmaya çalışıyor oralı bile olmayın . kabul etmiyorlarsa birdaha o noktayha gitmeyin. 

araçta 15 20 tane havlu bez. 3 5 fırça. 2 3 vileda kovası . su olarak bizim buralardakiler  4 5 tane damacan koyuyor arabaya bitti gitti . apt manda su olmadımı sağdan soldan cami ve mahalle çeşmelerinden dolduruyorlar  . 

fiyatı belirlerken . meslea yeni binalarda ayna fetişisti var , heryere ayna koyuyorlar  onların temzileme maliyetini eklemek lazım , kısacası ekstra olan herşeyi fiyata ekleyeceksin.  

ismin çok çabuk duyuluyor . 

apt geldiklerinden . direk 1 kişi korkuluk siliyor  . 2 kişi yukardan aşşağı paspas çekiyor  . kapı önüne su döküp ince bi çekiyorlar  . evin büyüklüğüne göre bitti gitti .  kışın dözlemleme şansım olmadı . ama 1 tık zor olur  oda giriş ve asansör . gerisi çok zor değil . 

samaccc tarafından 19/Kas/23 11:10 tarihinde düzenlenmiştir

Minimalist Değilim Tembelim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek

Esim peyzaj mimari uzun suredir meslegini icra ediyor.

Aslinda is cok kolay ama musteri bulmak lazim.

Esas hedef kitlesinin villa vb. lux yerleri dizayn, tasarim, cizim, uygulama dahil tamamlamak oldugunu dusunuyorum.

Liseyi Antalya'da okudum. Dosemealti profile uygun gibi gozukuyor, tek sorun pazar yaratmak.

Agronomist + Yaprak Tütün Uzmanı
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek
    futurist bunu yazdı

sen daha yeni mi yapacaksin bunu.. amma tembel ciktin :) 

cok super fikir. kesin yapmalisin.

simdi moda , hobi bahcesi yapmak. ..bana kalirsa cok sacma birsey ama neyse.. bir arsayi bölüp citle cevirip su elektrik getirtip kiraliyorsun. millet gidip domates ekip rahatliyormus.  bunu arastir ic anadoluda moda. belki antalyada da tutar..

fakat benim akrabanin kizi 2 yillik peyzaj okudu. gitti bir cicekci acti.  ne cesaret dedik tam pandemiyede gelmisti.  sonra o dönem bir kanun cikti. artik  apartman yapildiktan sonra yada resmi  kurumlar.. bahce duzenlemesini peyzaj diplomasi olanlarin yapmasina izin verdi.. 

proje ciziyorlar. suraya yol suraya agac... gibi sanirim.

ona gore yapiliyor.  yani arastir ama boyle birine ihtiyac duyabilirsin firma icin. 

Yanımda senin gibi girişim olmadığı için her işi kendim yapmaya çalısıyorum :)) Bir bayan arkadaşa böyle bir fikrim var ne dersim dedim o işin olmayacağına dair bir çok madde saydı :)..Sonuç olarak ben dinlemedim ki tabiyki HAYIR :D Parayı bulacağım inanıyorum ben senin de bulacğaına inanıyorum..Ben doğru şehirde  noksan kişiler ile iş yapmaya çalısıyorum sen eksik şehirde girişimcilik ruhunla bir şeyler yapıyorsun maalesef.

Bildiğim kadarı ile hobi bahçesi yasaklandı ama yinede yapan yapıyor tabiyki..Bir emlakcı arkadaşım büyük bir arsa almıştı içerisine Tiny House koydu ve satın alan kişi 1 yıl boyunca kira vermeden kamp alanı gibi konaklayabilme imkanı sağladı.1 yıl sonunda isteyen kişi oradan yer kiralayarak devam edebilecek.

Mmm evet o akrabanın fikri de çok güzelmiş gerçekten.Benim ki genelde villa,bina küçük siteler ile başlanacak ileride hayat ne getirir tabiyki.Yeni fikirlere süprizlere her zaman açığızzz..Şu an yakın markaja aldığım kentsel dönüşüm var.Yeni cıkan yasalara göre kentsel dönüşüm hızlanıyor.Ona ek olarak evini kentsel dönüşüme sokmak istemeyen kişiler için de bina güçlendirme çalışması yapılabilr.Bu günlerde kafamda cok cok güzel fikirler dönüyor 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek
    samaccc bunu yazdı

Apartman temizliğ cidden güzel meslek . vasıfsız ve barınamayan insanlar için bulunmaz hint kumaşı 

bulunduğun ilin fiyatlarına göre çok çok rahat apartman temizliği işi var . 

4 5 katlı aile apartmanları bile artık adam tutuyor . 

burda önemli olan 2 erkek 1 kadın olmak  . 1 tane doblo araç . gerisi zamanl oluşcak müşteri portföyü . 

olay şöyle işliyor . anlaşırken . merdiven temizliği her hafta , korkuluk her ay , asansör her hafta , dış kapı 3 ayda 1 , bna kapı önü her hafta  .  

gerisine hiçbir şekilde kabul etmiyorsun ve girişmiyorsun . astarı yüzünü geçiyor . insanlar kendi çöpünü falan taşıtmaya çalışıyor oralı bile olmayın . kabul etmiyorlarsa birdaha o noktayha gitmeyin. 

araçta 15 20 tane havlu bez. 3 5 fırça. 2 3 vileda kovası . su olarak bizim buralardakiler  4 5 tane damacan koyuyor arabaya bitti gitti . apt manda su olmadımı sağdan soldan cami ve mahalle çeşmelerinden dolduruyorlar  . 

fiyatı belirlerken . meslea yeni binalarda ayna fetişisti var , heryere ayna koyuyorlar  onların temzileme maliyetini eklemek lazım , kısacası ekstra olan herşeyi fiyata ekleyeceksin.  

ismin çok çabuk duyuluyor . 

apt geldiklerinden . direk 1 kişi korkuluk siliyor  . 2 kişi yukardan aşşağı paspas çekiyor  . kapı önüne su döküp ince bi çekiyorlar  . evin büyüklüğüne göre bitti gitti .  kışın dözlemleme şansım olmadı . ama 1 tık zor olur  oda giriş ve asansör . gerisi çok zor değil . 

Evett detaylar gerçekten önemliymiş.Ben temizlik için bir bayan yeter diye düşünmüştüm ama sanırım yetmeyecek:Tabi ek olarak hastalanma işi çıkan derken süreç uzayacak.Benim burada en büyük avantajım telefonumda yüzlerce mülk sahibinin bir birimizde kayıtlı telefonları olması.Yani özelden masaj,whatsapp durum bildirimleri yaparak bir çok firmadan hızlı büyüme şansım olabilir diye düşünüyorum.Ek olarak sürekli sahada olduğum için kapılara broşür bırakma şansım var.

Bahçe düzenlemesi hakkında bir fikriniz varmı?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek
    break bunu yazdı

Esim peyzaj mimari uzun suredir meslegini icra ediyor.

Aslinda is cok kolay ama musteri bulmak lazim.

Esas hedef kitlesinin villa vb. lux yerleri dizayn, tasarim, cizim, uygulama dahil tamamlamak oldugunu dusunuyorum.

Liseyi Antalya'da okudum. Dosemealti profile uygun gibi gozukuyor, tek sorun pazar yaratmak.

Evet doğru söylüyorsun hocam..Antalya'yı bildiğin için bölge olarak belirtmek gerekirse Konyaaltı Mollayusuf(çevre yolu yanındaki lüks villalar),döşemealtında ki özellikle müstakil villalar olabilir.Aslında ilk etapta kendim yapmak yerine belli firmalara taşere etmeyi de düşünüyorum ancak onlara taşere etmek demek tüm müşterileri toplayıp onlara sunmak demek oluyor.O açıdan biraz daha taşların yerine oturup daha profesyonel olarak bu işe kalkışmayı mantıklı buluyorum.Hatta emlak işinden bağımsız bir şekilde 2 şirket 2 ofis halinde düşünülebilir.O firmada bir yönetici olacak müşteri bağlantıları konusunda yine ben destekleyeceğimEk olarak bana evlerini satmam için yetki veren müşterilerime hediye olarak bahçe düzenlemesi yapılarak güzel bir jest olabilir.

Tavsiye olarak bu iş için fikir ve dikkat edilmesi gereken hususlar neler ?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek

Uygulamayi yapacak bahcivan vb. ekip bulmak zor degil aslinda. Eger projelendirme (tasarim, cizim) ve uygulama 1 kiside olursa ve bu kisi uygulamayi iyi bilirse sorun olmaz. Bazen tasarim ve cizim ekibinin yaptigi isler sahada uygun olmayabiliyor.

Bunun disinda tasarim yaparken malzeme bilgisi ve maliyeti bilmek uygun butcelere hitap eder. Kimisi luks olsun ister kimisi daha uygun birsey ister bunun icin malzeme bilgisi onemli.

Agronomist + Yaprak Tütün Uzmanı
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek
    break bunu yazdı

Uygulamayi yapacak bahcivan vb. ekip bulmak zor degil aslinda. Eger projelendirme (tasarim, cizim) ve uygulama 1 kiside olursa ve bu kisi uygulamayi iyi bilirse sorun olmaz. Bazen tasarim ve cizim ekibinin yaptigi isler sahada uygun olmayabiliyor.

Bunun disinda tasarim yaparken malzeme bilgisi ve maliyeti bilmek uygun butcelere hitap eder. Kimisi luks olsun ister kimisi daha uygun birsey ister bunun icin malzeme bilgisi onemli.

Aslında ben başlangıc olarak küçük bahçe temizliği gibi temel işlerden başladıkdan sonra tecrübe edindikten sonra diğer payzaj işlerine girmeyi planlıyorum..Mevcut bir işim oldugu için bu konuyu ağırdan alma şansım var..O süreçte hem çevre hem sektöre daha hakim olabilirim.Direk o şekilde büyük işlere girip zarar etme ihtimalim cok yüksek maalesef.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Aloryan
    Aloryan's avatar
    Erkek

hocam bir kaç aydır benimde aklımda olan bir iş villa bahçe temizliği. emekli bahçe işinden anlayan ve ehliyeti olan bir kişi yanına vasıfsız bir iki kişi daha bulabilirsin. malzemeler için araç yada onların aracına yakıt koyarsın.

Web site güzel bir reklam ile güzel bir potansiyel yakalarsın. Bulunduğum yerde başka bir peyjaz işine girdim 2 yıl olacak ve aylık müşterilerim mevcut yıllık anlaşmalı tek seferlik daha çok kazandırıyor ama 

Her zaman derim = Bilmemek Ayıp deil Ögrenmemek Ayıp
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SaNaL_AjaN
    SaNaL_AjaN's avatar
    Erkek
    Aloryan bunu yazdı

hocam bir kaç aydır benimde aklımda olan bir iş villa bahçe temizliği. emekli bahçe işinden anlayan ve ehliyeti olan bir kişi yanına vasıfsız bir iki kişi daha bulabilirsin. malzemeler için araç yada onların aracına yakıt koyarsın.

Web site güzel bir reklam ile güzel bir potansiyel yakalarsın. Bulunduğum yerde başka bir peyjaz işine girdim 2 yıl olacak ve aylık müşterilerim mevcut yıllık anlaşmalı tek seferlik daha çok kazandırıyor ama 

Sosyal medya işleri,müşteri bulma konularında sorun yaşamam diye düşünüyorum. Peki fiyatlandırma nasıl yapılıyor ?? Örnek olarak 5 kat 10 dairelik bir apartman var bu fiyatlandırmayı neye göre yapıyoruz ? aylık anlaşmalar,tek seferlik işler nasıl oluyor ?ödeme sistemleri nasıl oluyor ? 

Araç ve ekipman ayarlayabilirim  yada dediğin gibi de yapılabilir elbette

Toplam Hit: 865 Toplam Mesaj: 19
peyzaj