folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder Basit İşletim Sistemi Yapma.

Basit İşletim Sistemi Yapma.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Egeizm
    Egeizm's avatar
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı
    Egeizm bunu yazdı

... Bir sorum daha visual studioda windows forms applicationda form açıldığında komple ekranı kaplaması için ölçüleri nelerdir veya internette o boyutlarda hazır form varmıdır?

C# Winforms application ise formun borderstyle'ını none, WindowState'ini maximized yap.

Teşekkür ederim.

Gerçeğin Mayası Gözle Görülmez__
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Egeizm
    Egeizm's avatar
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı
    Egeizm bunu yazdı

... Bir sorum daha visual studioda windows forms applicationda form açıldığında komple ekranı kaplaması için ölçüleri nelerdir veya internette o boyutlarda hazır form varmıdır?

C# Winforms application ise formun borderstyle'ını none, WindowState'ini maximized yap.

Teşekkür ederim.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Egeizm
    Egeizm's avatar
    Erkek
    Austen bunu yazdı
    Egeizm bunu yazdı

Teşekkürler. Antalya O.S.B Mesleki Teknik Ve Anadolu Lisesinde, Bilişim Teknolojileri bölümünde okuyorum, Genelle hocayla aramız iyi değildir. Ben evde kendim çeşitli elektronik cihazlarla ve tasarımlarla uğraşıyorum, yaptıklarımı hocaya gösterdiğim zaman ders çalış der. Şimdi hocadan beni hafife aldığı için güzel ve farklı yazılım yapmak istiyorum. Cevaplarınız için çok teşekkür ederim hepsi işime yarayacak :). Bir sorum daha visual studioda windows forms applicationda form açıldığında komple ekranı kaplaması için ölçüleri nelerdir veya internette o boyutlarda hazır form varmıdır?

Kusura bakma ama bence sen hafife alınman gerektiğini göstermişsin. Ne de olsa tahribatçıyız diye statü farkın olduğunu zannediyorsan yanılıyorsun. :) Daha visual studio'da form işlemi yapamıyorsun, OS yapmayı planlıyorsun. Proje diyince zannettim ki üniversite, yüksek lisans vs. projesi. Lisede alanında maksimum göreceğin şey SQL'e insert yapmak. Kasma, sana verilenin en iyisini yap zaten havada karada geçersin. Ama bunu soracak adamın tahribatçı diye bir farkı olmadığı gibi boyundan büyük işe kalkışması ile özgüven patlaması yaşadığını düşünüyorum.

Bunları kesinlikle rencide edip hevesini kırmak için söylemiyorum. Ama standart biraz yazılım bilen liseli tribine girmişsin, ne yazık ki. Biraz sakin, daha çok pratik, daha çok okuma, araştırma. :) Gerisi gelecek, emin ol. Azim önemli ama cahil cesareti adamı bitirir. Hele bir de gerçekten bir şey bilmeden bir şeyler bildiğini zannedip saçma sapan işlerin peşinden koşup vakit kaybetmek sana ekstra zarar verir.

Tekrar yazmamak için ilave edeyim. Hazır kodu alıp aynısını yaparak derleme bir şey yapsan da hocan o kapasite olmadığını gözünden anlar. Lise hocası falan diyip geçiştirme. Hocalarınız zannettiğinizden daha çok şey biliyorlar. 

Haklısınız hocam.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SerYolcu
    SerYolcu's avatar
    Erkek

Bu tür meraklı insanlara, MenuetOs u tek geçerim...

Kullanmak için = > http://www.menuetos.net/download.htm

Kaynak kod ve kurcalamak için => http://www.menuetos.net/M32.htm

Bu arada işletim sistemi dediğimiz şey, .NET ile sürükle bırak şeklinde yazılmaz :)

Ondan çocuk olmamıştır (Kimsenin babası değildir). Kendisi de doğmamıştır (kimsenin çocuğu değildir). İhlas Suresi 3 üncü ayette bunlar yazar.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Egeizm
    Egeizm's avatar
    Erkek
    SerYolcu bunu yazdı

Bu tür meraklı insanlara, MenuetOs u tek geçerim...

Kullanmak için = > http://www.menuetos.net/download.htm

Kaynak kod ve kurcalamak için => http://www.menuetos.net/M32.htm

Bu arada işletim sistemi dediğimiz şey, .NET ile sürükle bırak şeklinde yazılmaz :)

Haklısınız hocam, Çok teşekkür ederim cevabınız için.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek
    Austen bunu yazdı
    Egeizm bunu yazdı

Teşekkürler. Antalya O.S.B Mesleki Teknik Ve Anadolu Lisesinde, Bilişim Teknolojileri bölümünde okuyorum, Genelle hocayla aramız iyi değildir. Ben evde kendim çeşitli elektronik cihazlarla ve tasarımlarla uğraşıyorum, yaptıklarımı hocaya gösterdiğim zaman ders çalış der. Şimdi hocadan beni hafife aldığı için güzel ve farklı yazılım yapmak istiyorum. Cevaplarınız için çok teşekkür ederim hepsi işime yarayacak :). Bir sorum daha visual studioda windows forms applicationda form açıldığında komple ekranı kaplaması için ölçüleri nelerdir veya internette o boyutlarda hazır form varmıdır?

Kusura bakma ama bence sen hafife alınman gerektiğini göstermişsin. Ne de olsa tahribatçıyız diye statü farkın olduğunu zannediyorsan yanılıyorsun. :) Daha visual studio'da form işlemi yapamıyorsun, OS yapmayı planlıyorsun. Proje diyince zannettim ki üniversite, yüksek lisans vs. projesi. Lisede alanında maksimum göreceğin şey SQL'e insert yapmak. Kasma, sana verilenin en iyisini yap zaten havada karada geçersin. Ama bunu soracak adamın tahribatçı diye bir farkı olmadığı gibi boyundan büyük işe kalkışması ile özgüven patlaması yaşadığını düşünüyorum.

Bunları kesinlikle rencide edip hevesini kırmak için söylemiyorum. Ama standart biraz yazılım bilen liseli tribine girmişsin, ne yazık ki. Biraz sakin, daha çok pratik, daha çok okuma, araştırma. :) Gerisi gelecek, emin ol. Azim önemli ama cahil cesareti adamı bitirir. Hele bir de gerçekten bir şey bilmeden bir şeyler bildiğini zannedip saçma sapan işlerin peşinden koşup vakit kaybetmek sana ekstra zarar verir.

Tekrar yazmamak için ilave edeyim. Hazır kodu alıp aynısını yaparak derleme bir şey yapsan da hocan o kapasite olmadığını gözünden anlar. Lise hocası falan diyip geçiştirme. Hocalarınız zannettiğinizden daha çok şey biliyorlar. 

Hocam, gençler  bu işleri baya hafife alıyorlar. Heveslerini kırmadan gazlarını almak için şunları inceletmek gerek:

https://github.com/cloudius-systems/osv/blob/master/loader.cc

@Egeizm;

Yukarda bir loader var. İncele.

Farklı olmak istiyorsun ama lisedeki öğrenci işletim sistemi yapamaz. Üniversitede yüksek lisans tez konusu olabilecek kadar derin bir konu.

Hocan doğrudan sıfır bile verebilir belki. Çok farklı olmak istiyorsan sudoku, tetris oyunu falan yapmaya bak.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    SkynetX bunu yazdı
    Austen bunu yazdı
    Egeizm bunu yazdı

Hocam, gençler  bu işleri baya hafife alıyorlar. Heveslerini kırmadan gazlarını almak için şunları inceletmek gerek:

https://github.com/cloudius-systems/osv/blob/master/loader.cc

@Egeizm;

Yukarda bir loader var. İncele.

Farklı olmak istiyorsun ama lisedeki öğrenci işletim sistemi yapamaz. Üniversitede yüksek lisans tez konusu olabilecek kadar derin bir konu.

Hocan doğrudan sıfır bile verebilir belki. Çok farklı olmak istiyorsan sudoku, tetris oyunu falan yapmaya bak.

Lisedeki öğrenci yapamaz doğru ama yüksek lisans tez konusu gibi de büyük birşey değil. GYTE'de arkadaşlar multitaskingli falan bir OS yazmışlardı. Hocanın verdiği projelerden birisiydi sadece.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurk
    nurk's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

cc: @sandman kendisi bu konuların yılanıdır.

[22817//kaanabak]
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    T3SL4
    T3SL4's avatar
    Erkek

ing yok ise işin zor.

Stay hungary Stay foolish
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    Egeizm bunu yazdı

Herkese Selamün Aleyküm, yazılım dersinde hoca proje verdi konusunu siz belirleyin dedi. Bende sınıftakilerden farklı bir şey yapmak istiyorum nede olsa Tahribatçıyız :D 

Bende Tahribat'cıyım da böyle bir işe girişmek için önce g.. lazım sonra bilgi lazım en sonunda bi community lazım yani hocam bu ne özgüven :D

@sandman

@Firex

bu işlerde iyi bildiğim kadarıyla

Toplam Hit: 8101 Toplam Mesaj: 46
c++ c# işletim sistemleri işletim sistemi visual studio