folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Bedelli Askerlik

Bedelli Askerlik

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    seagate189
    seagate189's avatar
    Erkek

Bedellide girişte aşı yapılıyor mu ? 

Varsa eğer istememe şansımız varmı ?

Safir T-14 -- Sarsılmaz Kılınç 2000 light -- Browning Hp Mk3-- Derya Mk-12 --------
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Bu sevk belgesini alip gidiyor muyuz? Baska yapilacak bir sey var mi? Is yerine hangi belgeyi vermemiz gerekiyor?

while (1<2)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Edit: Cift post

krypt tarafından 31/Eki/22 09:39 tarihinde düzenlenmiştir

while (1<2)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek
    seagate189 bunu yazdı

girişte olmasada gelişmede aşı yapacaklar 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insidae
    insidae's avatar
    Erkek
    Bosluk bunu yazdı
    seagate189 bunu yazdı

girişte değil 2-3 gün sonra herkes toplanınca yapıyorlar çünkü 2-3 gün gelen oluyor. 2 aşı var tetanoz ve menenjit vuruyorlar. istememe şansın varda pek hoş karşılanmadı bizim orda.

Bir güldün yar sen, hep elime batan.Seni dalından kopardım, kandoldu avuçlarım..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    insidae bunu yazdı
    Bosluk bunu yazdı
    seagate189 bunu yazdı

girişte değil 2-3 gün sonra herkes toplanınca yapıyorlar çünkü 2-3 gün gelen oluyor. 2 aşı var tetanoz ve menenjit vuruyorlar. istememe şansın varda pek hoş karşılanmadı bizim orda.

alerji yoksa  aşı ol . asker sigortasıda yaptır .  

olmaz deme  insnın başına herşey gelebilir . 

Minimalist Değilim Tembelim
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nurulmac11
    nurulmac11's avatar
    Erkek
    krypt bunu yazdı

Bu sevk belgesini alip gidiyor muyuz? Baska yapilacak bir sey var mi? Is yerine hangi belgeyi vermemiz gerekiyor?

sevk belgesi yeterli, bizde kimseye kimlik bile sorulmadi butun askerlik boyunca. sevk belgesini duzgun cikart, guzel muhafaza et. internette bi videoda adamin biri yazdir tusuyla beraber cikartmis gozden kacmis vs diye sonradan bedelli hakkinin yandigini soyleyen bi video izlemistim :D

black implies white, self implies other, life implies death.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

Kilit bazı sorularım var eğer cevap verebilirseniz çok mutlu olurum :) 

1- Bedelli askerlik şu an 80.064tl ve 2023'e gireceğiz, 2023'e girdiğimizde zam dönemi olan şubat ayında memurlara, asgari ücrete zam yapılınca bedelli askerliğede yapıyorlar mı? yoksa belirli bir dönemi bekliyorlar mı? ve sizce 2023'te bedelli askerlik kaç lira olur? 

2- Bedelli askerliğe 2023 yılı içerisinde başvurduğumda kesinlikle 2023 yılı içerisinde bir celp döneminde gitmek zorunda mıyım? yoksa bedelliye başvurdum 1-2 sene öteleyebiliyor muyum? 

3- Bedelli askerlik başvurusu yaptım ve aynı dönemde okula başladım okul tecil ediyor mu? bu durumda hem bedelli parasını vermiş hem okul sayesinde tecil süremi uzatmış olabilir miyim? bu durumda devlet bana sen 2023 parası verdin okul sebebiyle 2025'e uzattın 2025 parasının üzerini vereceksin vs der mi? 

vakit ayırıp cevaplayan herkese teşekkürler. 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek
    seagate189 bunu yazdı

Bedelliyi bilmiyorumda 460 (15 ay ) da yapıyordular hatta yumurtaya alerjisi olanlar şöyle geçsin demişlerdi bütün bölük o tarafa geçmişti :)

Sonra komutan şaka lan şaka hepiniz olacaksınız demişti. Aynı anda sağ ve sol koldan aşı olmuştuk. Kaçarı yok :D

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    insidae
    insidae's avatar
    Erkek
    Roark bunu yazdı

Kilit bazı sorularım var eğer cevap verebilirseniz çok mutlu olurum :) 

1- Bedelli askerlik şu an 80.064tl ve 2023'e gireceğiz, 2023'e girdiğimizde zam dönemi olan şubat ayında memurlara, asgari ücrete zam yapılınca bedelli askerliğede yapıyorlar mı? yoksa belirli bir dönemi bekliyorlar mı? ve sizce 2023'te bedelli askerlik kaç lira olur? 

2- Bedelli askerliğe 2023 yılı içerisinde başvurduğumda kesinlikle 2023 yılı içerisinde bir celp döneminde gitmek zorunda mıyım? yoksa bedelliye başvurdum 1-2 sene öteleyebiliyor muyum? 

3- Bedelli askerlik başvurusu yaptım ve aynı dönemde okula başladım okul tecil ediyor mu? bu durumda hem bedelli parasını vermiş hem okul sayesinde tecil süremi uzatmış olabilir miyim? bu durumda devlet bana sen 2023 parası verdin okul sebebiyle 2025'e uzattın 2025 parasının üzerini vereceksin vs der mi? 

vakit ayırıp cevaplayan herkese teşekkürler. 

1 ocak ve 1 temmuzda zam oluyor.

2 2024 yılında gidiyorsun o yıl içerisinde gidemiyorsun sevk yeri ve tarihin ocağın son haftası cuma açıklanır genelde, örn martta başvurdun ocakta öğrenirsin 31 aralığa kadar tecilli gösterir. 

3 bunu tam bilmiyorumda öğrenci işlerine bildirirsen mazeret sınavlarına alıyorlar seni döndüğünde öyle giriyorsun, bedellide 1 yıl sonra gidiyorsun zaten. fakat tecil durumu hakkında bilgim yok yök e falan sormak lazım net bilgiyi.

Bir güldün yar sen, hep elime batan.Seni dalından kopardım, kandoldu avuçlarım..
Toplam Hit: 1723 Toplam Mesaj: 24
askerlik