Brute Force Kullanımı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karmakan
    karmakan's avatar
    Erkek

herkese öncelikle selam saygılar..

yeni üye oldum siteye...brutus force kullanıyorum ama ne halt ettiği belli değil..şöyle adam akıllı bana anlatacak birisi var mı ?? ne nedir ..nasıl olur gibisinden ?? şimdiden teşekkürler..

Rene Edit : Brute Force Olmasın hocam o?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    celoron
    celoron's avatar
    Erkek

acaba demek istediğin şey brute force mu?

eğer oysa bir şifreyi deneyerek kırmaya denir. bilgisayarınının işlemcisi iyi değilse hiç birme bu işe çünkü çok fazla denenecek şifre var.

düşünecek olursak sadece küçük harflerden oluşan 6 haneli bir şifre için 5.94.823.321 adet şifre denenmesi gerekir

bunu büyük veya küçük harflerden oluştuğunu varsayarsak bu sayı 38.068.692.544 olur.

buna özel kadarterleri, sayırları boşluklarını kaç haneli olduğunu bilmemen,de katarsan sayı milyarları bulabilir. hele birse her yanlış şifre denemesinden sonra seni bilerek bekletiyorsa. bknz:ubuntu

Microsoft isn't evil, they just make really crappy operating systems. Linus Torvalds
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek

sende mi brutus :)

hocam bide şöle bişi var

illada brute force yapıcam diyosan ekran kartının gpu sunu kullanıp hızı cok cok arttırabiliyosun

cuda desteği olan ekran kartlarımı lazımış neymış. araştırırsın

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

SyspioniC bunu yazdı:
    -----------------------------

sende mi brutus :)

hocam bide şöle bişi var

illada brute force yapıcam diyosan ekran kartının gpu sunu kullanıp hızı cok cok arttırabiliyosun

cuda desteği olan ekran kartlarımı lazımış neymış. araştırırsın

-----------------------------

bu olayı bende biliorum pratikte hiç görmedim :D bu ekran kartıyla olan işten anlayan varsa bi döküman hazırlasa süper olcak 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karmakan
    karmakan's avatar
    Erkek
    beyler cvplar için sağolun ..ben combo listini proxy sini giriorum .. şifreleri denemesi 10 dakika alıyor ama benim girmiş olduğum bütün şifrelerini aynen kendi çıkarıyor.yani çalısan şifre ile çalışmayan şifre ayırmıyor ne varsa hepsini aynı yere koyuyor .. yaptığım combo list 2000 tane felan fazla değil...ama neden deneyipde çalışanları cıkaramıyor ben onu anlamadım..ayarlarını mı yanlış yaptık nedir..
Toplam Hit: 8899 Toplam Mesaj: 5