folder Tahribat.com Forumları
linefolder Geyik & Teknoloji İle İlgili Olmayan Video / Resim / Flash Paylaşım
linefolder Bu Resimlere Bakınca Neler Görüyorsunuz Yorumlar Mısınız?

Bu Resimlere Bakınca Neler Görüyorsunuz Yorumlar Mısınız?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sirpence
    sirpence's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

HaYVaN bunu yazdı:
    -----------------------------

Abdullah ben elektiriğimi suyumu herşeyi tam takır vergisiyle ödüyorum kullanıyorum.

Ve bu adamın "çaldığı" elektirik benden vergilerle alınıyorsa ben o parayı helal ediyorum. Sen helal etmek yerine adama ana-bacı küfür atmayı mı tercih edersin?

27 yıllık hamal 8 çocuğa bakıyor: http://www.sondakika.com/haber-mardinli-hamallarin-40-derece-sicaklikta-ekmek-1724325/

bakacağı kadar çoçuk yapmasını bilmiyolar :W Forumda birisi vardı, Kürtler çoçukları seviyor falan diyodu. bizde yedik. Türkler sevmiyor mu? bakamıyacağı çoçuğu yapmak onu sokağa salmak mı çoçuk sevgisi.

bide hiç mi Türklerde fakir gariban yok? Ya da Kürtlerin hepsi mi fakir? bırakın şimdi. Haa ben sövecek değilim, bölücü görüşü yoksa sövmem. varsa da sayı önemli değil ana avrat kayarım lafımı esirgemem. haa olabilir çok mecbur kalmış olabilir. her hali yaşayan bilir. ama bu kadar basit savunma olmaz.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

HaYVaN bunu yazdı:

SivilPadisah bunu yazdı:

8 çocuk niye yapıyor peki?

Valla hocam poşetin ne olduğunu bilmiyordur. Eğitim almamıştır. Bizim gibi internette araştırma yapmayı bırak belki okuma yazmayı bilmiyordur.

Gerçi biz bunları düşünecek kapasitede değiliz. Bize göre herşey laylaylom.

Haram maram. Ben helal ediyorum bu adama paramı. Bunun gibi ne kadar adam varsa hepsine helal olsun...

@Apo hamal mardinin tepesine çıkardığı malın karşılığında 2 lira alıyor :) Madenciliği pek bilmem ama işe girmek için kuyruklar oluştuğunu görmüştüm tv de bi ara. Demek ki maaşı bir hamalınkinden daha fazla..

aldığı para gayet iyi olabilir ama ölüm riskini hiç düşünmüyorsun..

az insan çok huzur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

Peki apo dürüst ol;

İyi bir para alıp madencilik mi yapmak istersin, yoksa çok az miktar da bir para alıp sırtında buzdolabı taşıyıp hamallık mı yapmak istersin?

Sorunun cevabı sende kalsın istersen ve geveleyerek cevap verme. Ama cevap madenci olmak ise sus tartışmayı uzatma :\

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sivil
    sivil's avatar
    Erkek

HaYVaN bunu yazdı:

SivilPadisah bunu yazdı:

8 çocuk niye yapıyor peki?

Valla hocam poşetin ne olduğunu bilmiyordur. Eğitim almamıştır. Bizim gibi internette araştırma yapmayı bırak belki okuma yazmayı bilmiyordur.

Gerçi biz bunları düşünecek kapasitede değiliz. Bize göre herşey laylaylom.

Haram maram. Ben helal ediyorum bu adama paramı. Bunun gibi ne kadar adam varsa hepsine helal olsun...

@Apo hamal mardinin tepesine çıkardığı malın karşılığında 2 lira alıyor :) Madenciliği pek bilmem ama işe girmek için kuyruklar oluştuğunu görmüştüm tv de bi ara. Demek ki maaşı bir hamalınkinden daha fazla..

8 çocuğu yapıyorsa bunlara herşey müstehaktır. Vasıfsız işsiz güçsüz insan neyine güvenipde yapıyor. bende helal etmiyorum evde 3 boğaz olsaymış rahat geçinip faturasınıda ödermiş. Kim dört dörtlük ki hocam herkezin sıkıntısı var o zaman herkez herşeyi kaçak kullansın, oda ödeyene giriyor

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

Hoca sende de insaf yok. Şu anda bilgisayar başında oturup harcadığın elektirik kadar para kazanmıyor.O sırtındaki dolapla. Ya neyse ben niye sorguluyorum ki; insanların merhametli olup olmaması sanki şeyimde. Bunun için kendime hayvan diyorum zaten.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    knuckle
    knuckle's avatar
    Erkek

HaYVaN bunu yazdı:

Hoca sende de insaf yok. Şu anda bilgisayar başında oturup harcadığın elektirik kadar para kazanmıyor.O sırtındaki dolapla. Ya neyse ben niye sorguluyorum ki; insanların merhametli olup olmaması sanki şeyimde. Bunun için kendime hayvan diyorum zaten.

Hocam mevzuyu didikleyip kürtseviciliği yapıp "pis kürt, bilmemne" diye deşeleyen sen oldun.  Serdar bir kaç resim eklemiş. Orada belki resimlerde çalışan 50 insan var. Oradan Mardinli dayıyı buldun burada bam tellerimize dokunmaya çalışıyorsun. Hele gerekçelerin akıllara zarar. Biliyorum HaYVaN sen de bir kürtsün ama akıllı bir adam olduğunu da sanıyorum. Merhametle falan alakası yok. Tahrikkar konuşuyorsun, cevaplar o yüzden bu kadar acımasız gibi geliyor sana. Yoksa Tahribat'ta o adamın ve o adam gibi 3 paraya çalışanların haline acımayacak kişi el parmakları kadar. Ama yaptığı yanlışları burada dramatize etmek ? Bence söylememek istediğin birşeyi söyledin HaYVaN.

fazla uzaklaşmış olamaz...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek

HaYVaN bunu yazdı:

Peki apo dürüst ol;

İyi bir para alıp madencilik mi yapmak istersin, yoksa çok az miktar da bir para alıp sırtında buzdolabı taşıyıp hamallık mı yapmak istersin?

Sorunun cevabı sende kalsın istersen ve geveleyerek cevap verme. Ama cevap madenci olmak ise sus tartışmayı uzatma :\

ben olsam hammal olurum tehlikesi yok

peki bu elektırıqi çalmak için haklı bır sebeb mıdır ?

az insan çok huzur.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Media
    Media's avatar
    Erkek

namusuyla işini yapan ülkemi ayakta tutan işçilerimizi görüyorum...Başka bir şey mi görcektik  normal bir şey bu ,yoksa bir  açıklaması var mı ?

....
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

Türkiyem,

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HaYVaN
    HaYVaN's avatar
    Erkek

knuckle bunu yazdı:

Hocam mevzuyu didikleyip kürtseviciliği yapıp "pis kürt, bilmemne" diye deşeleyen sen oldun.  Serdar bir kaç resim eklemiş. Orada belki resimlerde çalışan 50 insan var. Oradan Mardinli dayıyı buldun burada bam tellerimize dokunmaya çalışıyorsun. Hele gerekçelerin akıllara zarar. Biliyorum HaYVaN sen de bir kürtsün ama akıllı bir adam olduğunu da sanıyorum. Merhametle falan alakası yok. Tahrikkar konuşuyorsun, cevaplar o yüzden bu kadar acımasız gibi geliyor sana. Yoksa Tahribat'ta o adamın ve o adam gibi 3 paraya çalışanların haline acımayacak kişi el parmakları kadar. Ama yaptığı yanlışları burada dramatize etmek ? Bence söylememek istediğin birşeyi söyledin HaYVaN.

Hoca kürt değilim. Tatarım ben. Sil baştan eleştiri yap benim için şimdi.

...

Ayrıca apo verdiğin cevabın samimi olduğuna inanmıyorum. Allahtan dileğim öyle bir tercih aşamasına gelmen ve hamallık yapman. O zaman daha mantıklı bir şekilde cevap verirsin.

Sorduğun cevabını ancak o hamalın yerinde olunca alırsın. İki tercihin olacak. Ya eve götürdüğün ekmeği ya da götürmeye çalıştığın ekmeği götüremeyeceksin ya da elektirik kullanmayacaksın.

Toplam Hit: 13332 Toplam Mesaj: 105