folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Buzdolabı Soğutmuyor

Buzdolabı Soğutmuyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhorror
    blackhorror's avatar
    Erkek

Hocalar merhaba;

5 sene önce hotpoınt arıston (NMBL 1921 F T /HA) marka buzdolabı aldık. yaklaşık 2 gündür dolapta bir anormallik var alt taraf (dondurucu) stabil çalışıyor fakat üst taraf (soğutucu) hiçbir şekilde soğutmuyor ve motordanda çok az ses geliyor. normalde 3 4 saatte bir motor biraz gürültülü şekilde çalışıp sonra sessize geçiyordu. bugün vestel yetkili servisini arayıp durumu anlattım gelip baktılar dondurucu kısmındaki fan çalışmıyor  bu yüzden üst tarafa hava (soğutucu) iletemiyor dediler. sonrasında üst taraftaki anakart bölümüne baktılar işlemci yanmış anakart bozulmuş vs dediler. anakart işlemci ve fan motoru için 2900 gibi bir fiyat çıkardılar e tabiki bende yaptırmadım gidip yenisini almak daha mantıklı neyse efendim bunlar taktı parçaları hop motor bir anda çalışmaya başladı ve yaklaşık 1 saattir eskisi gibi çalışıyor fakat halen üst taraf için soğutma yapmıyor. bende dolabı boşaltıp kapakları açtım elektriği kestim 1 2 gün beklemeyi düşünüyorum 

bunun haricinde ne yapmalıyım farklı bir servisi aramalımıyım 1 anakartla motor 3000 lira tutar mı ?

açıkcası kilitlendim kaldım yeni bir buzdolabı almak da çok zor en kötüsü 6 7 kdan başlıyor meretlerin

salla gitsin ölecez zaten :D
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Su tahliye kanalları pislikten tıkanmış olabilir. Servisler para almak için ota boka anakart yanmış diyor zaten.

Fatih Bank diye bir usta var YouTube'ta onun videosunu atayım olayı anlarsın :

https://www.youtube.com/watch?v=MgTsstfce5M

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhorror
    blackhorror's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Su tahliye kanalları pislikten tıkanmış olabilir. Servisler para almak için ota boka anakart yanmış diyor zaten.

eyvallah hocam videoyu izleyelim sorun düzelir belki

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhorror
    blackhorror's avatar
    Erkek

@mkyb hocam videoyu izledim fakat benim dolapta motor hariç bir şey yok 

tozlanma olmuş normaldir 6 yıldır temizlenmiyor elim değmişken temizledim ama sorun devam etmekte

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

İstanbuldaysanız videoda adamın numarası var arayıp servis isteyin en temizi.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GusFring
    GusFring's avatar
    Erkek

Bu anakartı yanmış demelerine de uyuz oluyorum. Kombiden dolaba kadar neyi tamir etmeye gelirlerse gelsinler hep bakıp anakartı yanmış diyorlar.

Bence 200-300 tl'lik risk alıp bir ustaya daha göster ama daha önce geldiler anakartı yanmış dediler diye söyleme. O da aynı şeyi derse ondan da fiyat alır ikisinden birine yaptırırsın. Neticede sıfır fiyatının yarı fiyatına işini görmüş olacaksın.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Kurtarabiliyorsan kurtarmaya bak olmuyorsa değişim kampanyalarından yararlanmaya elindekini paraya çevirmeye bak olmuyorsa bosch profilo Avrupa ve Türkiye için üretilenlerden al sağlamdır.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ismailTPC_Hastanesi
    ismailTPC_Hastanesi's avatar
    Erkek

Anladığım Motor çalışıyor ve soğutmuyorsa bakır boru içerisindeki  gazı devir daim yapmıyor olabilir..

Ya da gaz eksik ya da kaçak olabilir...

Değişim sonrası Gaz kontrolü yapmaları gerekirdi gibime geliyor...

3000TL para verip, verim alamamak nedir anlayamadım..

Eleştirmiyorsan İlahlaştırmışındır Demektir. Her şeyden Münezzeh, Sadece Allah'tır.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    misterio_junior
    misterio_junior's avatar
    Erkek

1-2 gün yapma hocam bize gelen bosch servisi kapak açık şekilde en az 48 saat beklenmesi gerekiyor demişti. Ondan önce tekrar devreye alman veya kapak kapalı şekilde yapman işe yaramayacaktır. Eğer yine olmazsa sonrasında tekrar baktırırsın. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Bu kel sayesinde kombiyi söküp tamir etmiştim (:

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhorror
    blackhorror's avatar
    Erkek
    GusFring bunu yazdı

Bu anakartı yanmış demelerine de uyuz oluyorum. Kombiden dolaba kadar neyi tamir etmeye gelirlerse gelsinler hep bakıp anakartı yanmış diyorlar.

Bence 200-300 tl'lik risk alıp bir ustaya daha göster ama daha önce geldiler anakartı yanmış dediler diye söyleme. O da aynı şeyi derse ondan da fiyat alır ikisinden birine yaptırırsın. Neticede sıfır fiyatının yarı fiyatına işini görmüş olacaksın.

hocam muhtemel yarın bir usta bulup ona da baktırıcam bakalım o ne söylecek.

Toplam Hit: 3094 Toplam Mesaj: 40
no frost buzdolabı buzdolabı hotpoint ariston