folder Tahribat.com Forumları
linefolder C#, Asp.Net, .Net Core
linefolder C# Veritabanını İnternetten Almak?

C# Veritabanını İnternetten Almak?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e2
    e2's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba. Bir program yapıyorum fakat aklıma bir soru takıldı. Veritabanını internetten alabiliyor muyuz? Alıyorsak ekleme düzenleme silme gibi erişimlerde sıkıntı çıkar mı, sağlıklı olur mu? Birde bağlantı nasıl sağlanmalı?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SettingZ
    SettingZ's avatar
    Homo

internetten almak derken eğer bir serverden alacaksan normal bir bağlantı yapman yeterli entity bu konuda fazlasıyla kolaylık sağlıyor zaten normal veritabanı ile çalışmaktan bir farkı yok

Fortçu Gandalf..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pSkpt
    pSkpt's avatar
    Erkek

Eğer bu yaptığın program başkalarına dağıtacağım bir programsa ve veritabanı erişim bilgilerinin başkalarının eline geçmesini istemiyorsan, veritabanının bulunduğu sunucu üzerinde RESTful API servisi yaz json ile bilgileri al ver daha güvenli olur diye düşünüyorum.

İmza...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e2
    e2's avatar
    Erkek

Cevaplar için teşekkürler hocalar. Sanırım güvenlikle ilgili sıkıntı çıkabilir. Sorumu şöyle değiştireyim o zaman daha anlamlı olsun abimin dükkanı için stok takip programı yazıyorum. Uzaktan bilgisayara müdahale etmeden stokları bende görmek istiyorum. Bunu sadece web server vasıtasıyla yapabilirim değil mi? Güvenli şekilde başka bir yolu var mıdır?

@pSkpt hocam o kadar detaylı bilmediğim için sıkıntı yaşarım gibime geliyor.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

web tabanli yap direk :) mvc ile

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    batuhanavl
    batuhanavl's avatar
    Erkek
    rakkoc bunu yazdı

+1

Diplomalı Cahil...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GodKlaus
    GodKlaus's avatar
    Erkek
    batuhanavl bunu yazdı
    rakkoc bunu yazdı

+1

+1

Bende MVC yapısını öğrenmeye çalışıyorum şu sıralarda :D

BALIK.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek
    e2 bunu yazdı

Cevaplar için teşekkürler hocalar. Sanırım güvenlikle ilgili sıkıntı çıkabilir. Sorumu şöyle değiştireyim o zaman daha anlamlı olsun abimin dükkanı için stok takip programı yazıyorum. Uzaktan bilgisayara müdahale etmeden stokları bende görmek istiyorum. Bunu sadece web server vasıtasıyla yapabilirim değil mi? Güvenli şekilde başka bir yolu var mıdır?

@pSkpt hocam o kadar detaylı bilmediğim için sıkıntı yaşarım gibime geliyor.

hocam yapacağın şey şu bir host alacaksın mysql veritabanını kur daha sonra programı ona göre hazırla mysql de kendine kullanıcı yarat ayrıcalık tanı kısmı var orda hiç bir işleme izin verme sadece görüntüleme izni ver istediğin işleme ulaşacaksın

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
Toplam Hit: 1669 Toplam Mesaj: 8
c# veritabanı