folder Tahribat.com Forumları
linefolder Elektronik / Embedded / Mobil Cihazlar
linefolder Çamaşır Makinesi Bakım Servis Vs..

Çamaşır Makinesi Bakım Servis Vs..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liarhack
    Liarhack's avatar
    Erkek

Selam müridler. Bir kaç sorum olacak bilenler varsa yeşertirse çok sevinirim. Bosch varioperfect logixx 8 serili bir çamaşır makinem var. Son zamanlar da çok ses yapıyor diye biraz ayakları ile oynadım daha sonra iyice gitti. Çalışıyor su alıyor, yıkıyor belli bir zaman sonra su almıyor, duruyor bekliyor vs vs.. Neyse Bosh'un kendi servisini çağırdım açtı baktı dedi amortisör bozulmuş, su seviyesi ölçme zımbırtısı bozulmuş, kapak kilidinde de biraz sorun vardı onlarla beraber su hortumuda orjinal değil dedi bende onu da değiştir dedim toplamda 2450 lira fiyat verdi, çok takılmadım yap dedim geçtim. Bu gün yedek parçaların fiyatlarına bakayım dedim.

Servisin verdiği parça başına fiyat listesi;

Amortisör 1200

Kapak kilidi tutma kulpu 400 

Su seviyesi ölçme zımbırtısı 500 

Orjinal su hortumu 350 

İnternetten üstün körü fiyatlara bakıyorum Amortisör n11 de 150-200 lira arası filan. Biliyorum bosh servisi filan biraz geçirmeyi seviyor ama yine de kendi servisine yaptırayım dedim üç beşten kaçmak yerine ama ne bileyim fiyatlları böyle görünce biraz içime kurt düştü var mı bilgisi olan.

Liarhack tarafından 02/Ara/22 02:30 tarihinde düzenlenmiştir

www.tithack.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek

Hocam geçirmişler iste neyi soruyon.

Gecenlerde Bosh wfl1610 eski mekinemde sorun cikti. Alttan su akitiyordu. Ben tahliye kapak kismindan geldigine emindim ama ugrasmadim.

Serbest calisan bir tamirci geldi evet oradan dedi. Kapaga bagli hortum kismini degistirdi. Kirectws çürümüş. Bir de cesme baglanti hortumu şişmiş. Bu patlar dedi onuda degistirdi. 300 mü ne verdim :D 

Ha bir de adam makineyi ove ove bitiremedi. Yeni bosh lar bile bu kadar kaliteli değil dedi. Yenileri bilmiyorum ama hakkaten tas gibi makine.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

iyi geçirmişler hocam geçmiş olsun soğuk su ile yüzünü yıka panik yapma.

birkaç güne iyleşirsin sakin ol.

regal marka makinanın amartisörleri ses yapıyordu 1200 fiyat verdiler 150 liraya spariş verip çözdük.

dolap sürekli çalışıyordu kart değişecek 1500 dediler 90 liraya dijital termıstat alıp taktık düzeldi.

servislere güvenmeyin onlar yasal dolandırıcı

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tahref156
    tahref156's avatar
    Erkek

Usta servis vs fiyat konusunda hiç birine güvenmiyorum. Buzdolabım bozulmuştu 2 yıl önce, servis çağırdım geldi.

buzdolabının arkasına bir şey yaptı ve dolap çalışmaya başladı, e bu şekilde benden para alamayacağı için bunu dükkana götürmemiz lazım dediler

buzdolabını alıp dükkana götürüp ertesi gün getirdiler ve benden alınan para 450-TL( 2 yıl önceki 450 ha şaapmayın) neyse bana değiştirdiği parçayı da verdi

bakıyorum parça sapa sağlam, bunun nesini değişmiş diyorum, internete baktım parçanın fiyatı 24-TL, adam bana sıfır parça uzatıp bunu değiştik diyor ve bunu yapıp benden para kopardı.

ticari zeka mıdır, ticari ipnelik mi bilemiyorum. parça halen evde duruyor, lazım olsa kullanılır o derece sıfır.

tabiri caizse sana geçirmişler. Bu sitedeki fiyatları onların gözüne soksan bu seferde bizimki orijinal derler. klasik servis kafası

tahref156 tarafından 02/Ara/22 08:39 tarihinde düzenlenmiştir

the man who gets tired after eating a ban
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DrKeworks
    DrKeworks's avatar
    Erkek

Benimde profilo buzdolabımda bir sorun var. Makina kendi kendine duruyor, üzerinde kutucuk şeklinde bir çıkıntı var, ona birtane vuruyorum hemen tak diye çalışmaya başlıyor. Neden yapıyor anlamadım

Cigu bigule :(
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

1-2 yık oldu çamaşır makinesini beko 8-10 kg lık yaptık /yeniledik.fena hiç memnun edici değil çamaşırların kokusundan memnuniyet sıfır deterjan yumuşatıcı temizleyici servet gitti felaket bir makina.makina çamaşır makinası filan değil hafif olduğundan yerinde durmuyor gürültülü çalışıyor altına mermer kestirdim ziftli sıcak bantlardan yanlarına destekledim o zaman sabitledim.Eski 2007 bosch 7 kg  taş gibi duruyor yayla da onu kullanmaya karar verdik daha getirmedik.beko pişmanlıktır almayın aldırmayın.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek

Elin anahtar tutuyorsa yaparsın hepsini

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

Bu konunun üstüne geçen gün kombinin devirdaim pompası su kaçırıyordu servisi aradım bugün geliriz dediler ben de kombiyi kapatmıştım su akıyor diye tamam dedim. Akşama kadar bekledim gelmedi ibineler. ben de sağına soluna bakarken alt taraftan ufak bir çatlak olduğunu fark ettim çift komponentli yapıştırıcı ile o çatlağı yapıştırdım au akıntısı kesildi. 2 3 gün böyle idare etti. Hatta motorun sarsıntısı durduğu için sesi faln da kesilmişti. Dün de baktım motor sıkışıyor hiç çalışmıyor servisi aradım tekrar fiyat aldım sıfır motor için 4k fiyat verdiler işçilik dahil. Nette 1300 ile 1500 arasında aynı motor. Gittim yedek parçacıdan çıkma motor aldım 450 tl ye eskisini söküp yerine taktım canavar gibi oldu 😀 ilk gün aradığımda gelselerdi muhtemelen bayılacaktım o parayı

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
Toplam Hit: 799 Toplam Mesaj: 8
servis makine bosh çamaşır