Canon 550D Almak İstiyorum (Yardım Lütfen)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zalim_07
    Zalim_07's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar uzun zamandan beri fotoğraf çekmeye meraklıyım 7-8ay önce alıp birkaç ay kullandığum fujifilm makinemden sonra biraz daha prof. makineye geçmek istedim amacım gezdiğim yerde gördüğüm doğa, gökyüzü, hayvan, ot, çöp vs. çekmek bu işten para kazanacağımı sanmıyorum zaten sadece hobi olarak yapacağım korkmayın 2gün sonra bilmem ne photograpy diye karşınıza çıkmam:) yani sonuç olarak 1.200TL gibi bir bütçe ayarlayıp (kart yada nakit belli değil henüz) 2.el bi 550D almak istiyorum sahibinden'i takip ediyorum fakat sizlerin çevrenizde yada bildiğiniz uygun fiyatlı site dükkan vs. yerlerden temin etme şansım olursa önümüzdeki ayın başında Allah'tan bi mani çıkmazsa alacağım o zamana kadar burdan yardımcı olacak arkadaşlar yazarsa sevinirim. Birde kafama takılan birşey daha var 550d nin 2ayrı versiyonu daha var amerika ve japonyada satılan farklı model numaralı modeli onarın fiyatları düşük onlardan alsam nasıl olur? İlgilenen cevap yazan yazmayan arkadaşlarıma şimdiden teşekkür ederim... :)

cCc Gökhan cCc
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

yorum yapmayacamda

bildiğim kadarı ile

550d - rebel t2i - kiss x4

bunlar aynı makine biri avrupa adı biri amerika adı biride japonya adı 

ben böyle biliyorum

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HoLyCat
    HoLyCat's avatar
    Erkek
    wert bunu yazdı

yorum yapmayacamda

bildiğim kadarı ile

550d - rebel t2i - kiss x4

bunlar aynı makine biri avrupa adı biri amerika adı biride japonya adı 

ben böyle biliyorum

Japon makinada türkçe menu yok sadece japonca ingilizce menu var :)

🆃🅰🅷🆁🅸🅱🅰🆃.🅲🅾🅼
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zalim_07
    Zalim_07's avatar
    Erkek

Evet modelin birinde Türkçe menü yokmuş. Ebay de genelde 550D olmayan modeller var gerçi ordan bulsamda getirtmek mesele.

cCc Gökhan cCc
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    Zalim_07 bunu yazdı

Evet modelin birinde Türkçe menü yokmuş. Ebay de genelde 550D olmayan modeller var gerçi ordan bulsamda getirtmek mesele.

Ben yaklaşık 1 ay önce amerikaya gittiğimde aldım 720 dolara orda ismi t2i diye geçiyor.Menü dili olarak türkçe mevcut.

Oradan makina + 18-55mm + 55-250mm lensi 720 dolara aldım ama türkiye de baya pahalı.Yurt dışına giden bir tanıdığın falan varsa ona aldır derim.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    byincesu
    byincesu's avatar
    Erkek

yaklaşık 1 yıl önce aldığım 550 d 'den çok memnunum çok şükür ben body riske etmeyenlerdenim... euro-asia garantisilinden yanayım... Alırsan pişman olmazsın ikinci ele dikkat etmelisin.. shut sayısı önemli...

...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zalim_07
    Zalim_07's avatar
    Erkek

Almanyada falan tanıdığım var ama oralarda da aynı fiyat ucuz olsada onlardan bana hayır yok zaten :) Dubai de ucuz olurmuş ama ordada tanıdığım yok Türkiye yada Tahribat şartlarında bakcaz artık ne bulursam. Shutter sayısı aklımda ona dikkat ediyorum. Teşekkür ederim tavsiye ve yorumlarınız için.

cCc Gökhan cCc
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    Zalim_07 bunu yazdı

Almanyada falan tanıdığım var ama oralarda da aynı fiyat ucuz olsada onlardan bana hayır yok zaten :) Dubai de ucuz olurmuş ama ordada tanıdığım yok Türkiye yada Tahribat şartlarında bakcaz artık ne bulursam. Shutter sayısı aklımda ona dikkat ediyorum. Teşekkür ederim tavsiye ve yorumlarınız için.

Akrabalarindan hayir olmamasi kismini bilememde bikac ay once 600d yi 1250tl ye almistik köln saturn den TR fiyatindan cok hesapliydi. Burda o paraya 1100d fln aliniyor.

edit : yanlışım varsa affola ama ya baracuda ya da swordfish 550d satıyodu bi bak istersen profillerinden açtıkları konulara.. yanlış hatırlyıo olabilirim tekrar hatırlatayımda :D

MaviGozluDev tarafından 25/Ağu/12 23:03 tarihinde düzenlenmiştir

.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sir
    sir's avatar
    Erkek

nikon d5100 düşünürsen haberleşelim hocam :) 6000 shutter da 8 aylık. düşünürsen detayları pmden atarm

Aman, kendini asmış yüz kiloluk bir zenci, Üstelik gece inmiş, ses gelmiyor kümesten; Ben olsam utanırım, bu ne biçim öğrenci? Hem dersini bilmiyor, hem de şişman herkesten. İyi nişan alırdı kendini asan zenci, Bira içmez ağlardı, babası değirmenci, Sizden iyi olmasın, boşanmada birinci... Çok canım sıkılıyor, kuş vuralım istersen.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mosquit0
    mosquit0's avatar
    Erkek

pentax k-x 15 bın de. 18-55 mm ve 50-200 mm objektıf canta  batarya şarj aleti 1600 e bırakrım ıcınden ıstemedıklerın varsa ona gore fıyatta düşer tabı ılgılenırsen

:: Türkçe menüde var garantiside sanırım 10 ay daha devam edıyor.

mosquit0 tarafından 25/Ağu/12 23:58 tarihinde düzenlenmiştir

adaletin bu suçu önleyemiyecek olduğunu düşünüyorsan yargıçda sen ol cellad da
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek
    sir bunu yazdı

nikon d5100 düşünürsen haberleşelim hocam :) 6000 shutter da 8 aylık. düşünürsen detayları pmden atarm

abi hiçmi kullanmıyorsunuz makinayı 

:|

8 ayda 6k shutter çok az :)

günde 1000 tane çektiğimi hatırlıyorum :D

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
Toplam Hit: 1921 Toplam Mesaj: 18