folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Chatgpt-4 İle Bard’I Tanıştırdım, Bir Konu Etrafında Sohbet Ettirdim.

Chatgpt-4 İle Bard’I Tanıştırdım, Bir Konu Etrafında Sohbet Ettirdim.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek

Yapay zeka - insan sohbetinden farklı olarak iki farklı yapay zekayı birbiri ile tanıştırıp, konuşturup sohbetin nereye gideceğini, kalitenin nasıl olacağını merak ettim. Birbiri ile karşılaştırılan ChatGPT-4 ile Bard'ı tanıştırıp konuşturmaya karar verdim. ChatGPT-4'e Google Bard'dan bahsettim. Yeni çıkan bir yapay zeka modeli ve senin kadar akıllı dedim (Bu esnada ChatGPT-4'e hafifçe gaz vermiş oluyorum). Sonra Bard'a ChatGPT-4'ten bahsettim. Tabi Bard yeni bir model olduğu için GPT'4'ü zaten tanıyordu. Sonra ikisine de aklımdan geçenleri söyledim. Sizi tanıştırıp bir konu hakkında sohbet ettireceğim dedim. Mesajlarınızı birbirinize bir aracı olarak ben yazacağım dedim. Tarihsel bir konu belirleyip birbirinin yazdığı mesajı ötekine kopyala yapıştır yapıp gönderdim. 10 dakika boyunca her ikisi birbirinden bir şeyler öğrendiği için teşekkür etmeye başladılar. Ama bu arada Bard genellikle ChatGPT-4'ün yazdıklarına katılan, "bence de öyle", "sana bu konularda katılıyorum" gibisinden cevaplar vermeye başladı. 10 dakika sonra ChatGPT Bard'a şunları araştırmanı, bunları okumanı tavsiye ederim falan demeye başladı. Bard da sürekli teşekkür edip onu araştıracağım, bu konuda da daha fazla bilgi edineceğim demeye başladı. Bu esnada Bard konuyu derinleştiremedi ama ChatGPT çeşitli örnekler vermeye başladı. Neticede ChatGPT hoca gibi davranmaya, Bard ise asistan gibi davranmaya başladı. Ben ChatGPT'nin daha derin düşünme, sorgulama, analiz yapma gibi konularda Bard'dan üstün olduğuna kanaat getirdim. 

Bir uygulama olsa, çeşitli yapay zeka sohbet robotlarını bu şekilde birbiri ile belirli konularda konuştursa güzel olur diye düşünüyorum. Hem okuyucu insan için sohbet daha derin olur, hem de yapay zeka robotlarının kapasiteleri, eksi ve artı yönleri daha net bir şekilde ortaya çıkar diye düşünüyorum. 

Ben yüzmeyi ördeklerden öğrendim.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    _PesimisT_
    _PesimisT_'s avatar
    Erkek

Hacı ne ettin sen... Bunun makalesini yap bence... Türkiye'de çok yapılam bişey değil... Birileri yazmadan yaz ve ajanslra sal... 

Bende yapacağım bakayım...

Bu dahil; tüm genellemeler yanlıştır! Yolcu; Kendi Yolunda.... Şükür biz Allahtan başka sahibi olmayanlarız!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek
    _PesimisT_ bunu yazdı

Hacı ne ettin sen... Bunun makalesini yap bence... Türkiye'de çok yapılam bişey değil... Birileri yazmadan yaz ve ajanslra sal... 

Bende yapacağım bakayım...

Uzmanlık alanım değil hocam. Ama ciddi yayınlar çıkar. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Megalados
    Megalados's avatar
    Erkek

Güzelmiş hocam. Bende iki sayfada açtım ChatGPT 3.5 ile ChatGPT 3.5'u tanıştırdım. Şuan havadan sudan konuşuyorlar hahaha 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek

Hocam iki yapıda bir birinden çok ayrı özelliklere sahip. Bard anlık verilere erişim sürekli öğrenme eğrisinde. Chatgbt kapalı devre çalışıyor. Chatgbt daha büyük metin seti ile eğitilmiş aynı şey bard için geçerli değil. Haliyle Chatgbt daha doğal ve sohbet botu gibi akıcı. Bard daha çok al gülüm ver gülüm. Ama 1 sene olmadan işler değişebilir. 

Mesele, Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmek istemesiydi. N. Erbakan
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

hocam sürekli yapacaksan bunu işini kolaylaştıracak bi js yazabiliriz sana. tek tek cp uğraşmazsın.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Olayımız bu.

https://twitter.com/RoportajAdam/status/1695874409540501936?t=gCEa41NLbu7EbiuLeZJdDw&s=19

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kroo
    kroo's avatar
    Erkek

adam chatgpt ile bard ı başgöz etmiş

bu dünyada da öbür dünyada da yanmanın yolu plajdan geçer
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek

GPT-4 daha mi hizli daha mi derin bilgilere sahip? Ucreti ne kadar?

Genellikle gramer duzeltmek icin kullaniyorum.

break tarafından 01/Eyl/23 16:48 tarihinde düzenlenmiştir

Agronomist + Yaprak Tütün Uzmanı
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yustang
    yustang's avatar
    Erkek

bu ikisi dışında dertleşebileceğimiz bir yapay zeka var mı bing duyarlı fena değil o da gpt4 tabanlı ama tam olarak insanlarla ilişkimizde günlük olup biteni yazacak biri bulamayınca yazabileceğim bi yapay zeka var mı 

HAYATTAKİ PÜRÜZLERİ EKSİK OLAN KISIMLARINI TAMAMLAMAK İÇİN KULLAN. O ZAMAN HAYAT DAHA KULLANIŞLI VE GENİŞ OLUR.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    balik_
    balik_'s avatar
    Erkek
    yustang bunu yazdı

bu ikisi dışında dertleşebileceğimiz bir yapay zeka var mı bing duyarlı fena değil o da gpt4 tabanlı ama tam olarak insanlarla ilişkimizde günlük olup biteni yazacak biri bulamayınca yazabileceğim bi yapay zeka var mı 

Claude 2 var. Ama web sitesine kaydolmak için VPN ile ip adresini ABD olarak değiştirmen gerekiyor. Kaydolduktan sonra vpn olmadan kullanabilirsin. 
    https://claude.ai/ 

Toplam Hit: 2465 Toplam Mesaj: 26
bilim robot yapay zeka sohbet chatgpt bard deney