folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Diploma Denklik Almanya

Diploma Denklik Almanya

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    by_yazilim
    by_yazilim's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar,

Önlisans Bilgisayar Programcılığı veya Lisans Bilgisayar Mühendisliği diploması için Almanya da denklik yaptırmak için nasıl bir yol izlemek gerekiyor ?
    Daha önce yaptıran var mı ? Aracı firmalar var ve 10.000 tl üzeri ücret talep ediyorlar. 

Araştırmalarım sonucu denklik olup olmayacağını https://anabin.kmk.org/ diye bir site var burdan bakabiliyoruz. Diplomanın alındığı üniversite ve alan ile ilgli H+ olduğunu gördüm. Yani Almanya tanıyor sorun yok. Ama denklik belgesi için başvuru yapmak ve bu belgeyi almak gerekiyor sanırım.

Almanya ya iş arama vizesi ile yerleşen var mı birde bu konu hakkında fikri olan varsa süper olur :)

Dünyasız..! Founder of the Social Planet | Your Extraterrestrial Life ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    latriene
    latriene's avatar
    Erkek

Ayrı konu açmayayım, ben de aynı durumu merak etmekteyim. Üniversite H+ durumunda fakat bölüm H+ değilse ne yapmak lazım. Daha donanımsız bir üniversitede aynı bölüm H+ olarak sınıflandırılmış. Tahminime göre bu durum daha önce bu üniversitenin ilgili bölümünden bir denklik başvurusu yapılmadığı için H+ görünmüyor olabilir. 

Almanyada çalışmak için artık bazı şartlarda denklik ya da dil ihtiyacı kalkmış gibi görünüyor.  Mesela iş sözleşmesi yapan kişi direk gidebiliyor diye hatırlıyorum. Youtube bu konuda tam bir çöplük doğru ve güncel bilgi bulmak zor ve çok zaman alıcı bir süreç.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    selo-g
    selo-g's avatar
    Erkek

almanya da mülteciyim ben de denklik nasıl olur diye bakınıyordum. bilen mürid yardımcı olursa sevinirim

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alexelebek
    alexelebek's avatar
    Erkek

Merhaba,

Ben Fransa'da bu organizasyon uzerinden diploma denkligi almistim. Bu 55 ulkenin bagli olduğu resmi bir kurum.

Siz de asagidaki linkten uygun baglantiyi bularak denklik basvurusunda bulunabilirsiniz.

https://www.enic-naric.net/page-homepage

https://www.enic-naric.net/page-Germany

alexelebek tarafından 29/Kas/23 20:45 tarihinde düzenlenmiştir

Another day another death another sorrow another breath...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Aralikta yururluge girecek yasa ile korunan meslekler haricinde denklik kalkti diye biliyorum. Korunan meslek insan ve hayva sagligini ilgilendiren meslekler olarak genel bir apsamda geciyor tanimi ama herhalukarda sizinkisi korunan bir meslek degil ve yeni bir gelisme yoksa denklik almaniza gerek yok (yeni mezunsaniz) eski bir mezuniyetiniz varsa da o iste 3 yillik bir tecrubeniz varsa yine denklik belgesi istenmiyor, isiniz denklik yerine geciyor yani.

Yok ben ille denklik cikarticam derseniz de anabimi falan biliyorsunuz zaten onun ciktisi resmi belge niteligindedir sakin ha millete para kaptirmayin. 

Bir de nacizane tavsiyem cidden iyi dusunun bunu Almanyada tanidiklariniz yoksa Almanyadaki gurbetcileri zor yillarin bekledigini dusunuyorum fasit bir parti iktidara gelebilir Haziranda Almanya da iki secimi de ayni anda yapma onerisi kabul edilirse Haziranda diyorum yoksa oyle ya da boyle azinligini nazi destekcilerinin olusturdugu o parti iktidara gelecek. Ben sirf bu yuzdengotumun uzerine oturmaya karar verdim simdilik cunku almanyadaki asiri sagin yukselisini cok ama cok tehlikeli buluyorum bunlara oy veren gurbetcilerin de ayrica beynini sikeyim kim uzerine alinirsa alinsin bu herifler biraz guclendikten sonra ilk onlari sikecekler almanyada, cidden nasil bu kadar beyinsiz olabiliyorlar sasirmamak mumkun degil.

@latriene Anabinde bolumunuzun yaninda H olmasa da universitenin yaninda varsa bolumunuz taniniyor demektir. Ciktisini alip diger evraklarin arasina koyarsaniz hicbir sorun yasamazsiniz kaynak: https://www.youtube.com/@benyuxel/videos

Almanyaya goc hakkinda copy paste degil arastiran ve bilerek konusan en saglam bilgiyi alabileceginiz kanallardan biridir yoksa medyaya bakarsaniz Almanya iki milyon isci ariyor sanarsiniz :)

Nikoteen tarafından 30/Kas/23 02:31 tarihinde düzenlenmiştir

Troubles'll come & they'll pass
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mastika.
    Absolut
    Absolut's avatar
    Erkek

Merhaba,

10bin TL uzeri ne kadar uzeri istiyorlar? Cunki suanda basvrusu zaten 485 euro. Araci firmaya ihtiyac yok. Asagida ilettigim linkten ilgili bilgileri bulabilirsiniz. Sayfa Ingilizce olarakda mevcut. Kimseye bir odeme yapmaniza gerek yok. Ilgili evraklari dosyalayip sayfadaki adrese yollayin.

Evraklarin orjinallerini yollamaniza gerek yok sadece basvru formu cikti alip islak imzali olarak yolluyorsunuz copy degil. Diger evraklar ve tercumeler copy olarak yolluyorsunuz ilk basvuruda. Detaylar zaten mevcut sayfadegerekli herseyi bulabilirsiniz.

3 ay kadar sürüyor ve H+ olarak gorduyseniz alirsiniz. Bu sorgulama sayfasinida cikti alip basvuru formuna ekleyin.

https://www.kmk.org/zab/central-office-for-foreign-education/certificate-of-equivalence.html

Nice babayigitler kirayi kim odeyecek, coluk cocuk ne yiyecek derdinden dolayi dunyayi degistiremiyor.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    by_yazilim
    by_yazilim's avatar
    Erkek
    latriene bunu yazdı

Ayrı konu açmayayım, ben de aynı durumu merak etmekteyim. Üniversite H+ durumunda fakat bölüm H+ değilse ne yapmak lazım. Daha donanımsız bir üniversitede aynı bölüm H+ olarak sınıflandırılmış. Tahminime göre bu durum daha önce bu üniversitenin ilgili bölümünden bir denklik başvurusu yapılmadığı için H+ görünmüyor olabilir. 

Almanyada çalışmak için artık bazı şartlarda denklik ya da dil ihtiyacı kalkmış gibi görünüyor.  Mesela iş sözleşmesi yapan kişi direk gidebiliyor diye hatırlıyorum. Youtube bu konuda tam bir çöplük doğru ve güncel bilgi bulmak zor ve çok zaman alıcı bir süreç.

"Tahminime göre bu durum daha önce bu üniversitenin ilgili bölümünden bir denklik başvurusu yapılmadığı için H+ görünmüyor olabilir. "
    tahmininde haklısın dostum, araştırmalarım sonucunda bende bu bilginin öyle olduğunu öğrendim.. Bu sebeple anabin ile irtibata geçip gerekli denklik işlemlerini yaptırman gerekiyor.

Ayrıca araştıran arkadaşlara ön bilgi olsun diye şunuda öğrendim;

Her ne kadar anabin sitesinde H+ görünse bile meslek odalarına başvuru yapıp denklik belgesi alman gerekebiliyor.. Bu durumuda https://www.anerkennung-in-deutschland.de/ web sitesinden ilerleyerek öğrenebiliyorsunuz.
    Bu web site not regulated diyorsa denklik için herhangi bir işlem yaptırmanıza gerek kalmadı anlamına geliyor. Bu konuda IT personelleri şanslı çünkü ekstra denklik vs uğraşmaya gerek yok H+ olması yetiyor. Birçok IT alanına baktım not regulated diyor zaten.

- Blue kart ile Almanya ya gitmek isteyenler, gelen iş sözleşmesinde dil şartı yoksa hemen çalışma vizesi alıp gidebilir. ( blue kart olması için gelen iş sözleşmesinin maaş tutarı belli bir değerin üzerinde olması gerekiyor 3000 euro üzeri gibi )
    - Ama iş bulamadım, bir iş sözleşmesi yok diyorsan eğer iş arama vizesi ile gitmen gerekecek, bunda da dil şartı ne yazık ki var. Diplomanın da denkliğinin olması gerekiyor. Anabin sitesinden Üni ve bölüm denkliğini gösteren çıktıları almanız yeterli oluyormuş vize başvurus için.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daemond
    Daemond's avatar
    Erkek
    by_yazilim bunu yazdı

Merhaba arkadaşlar,

Önlisans Bilgisayar Programcılığı veya Lisans Bilgisayar Mühendisliği diploması için Almanya da denklik yaptırmak için nasıl bir yol izlemek gerekiyor ?
    Daha önce yaptıran var mı ? Aracı firmalar var ve 10.000 tl üzeri ücret talep ediyorlar. 

Araştırmalarım sonucu denklik olup olmayacağını https://anabin.kmk.org/ diye bir site var burdan bakabiliyoruz. Diplomanın alındığı üniversite ve alan ile ilgli H+ olduğunu gördüm. Yani Almanya tanıyor sorun yok. Ama denklik belgesi için başvuru yapmak ve bu belgeyi almak gerekiyor sanırım.

Almanya ya iş arama vizesi ile yerleşen var mı birde bu konu hakkında fikri olan varsa süper olur :)

Almanya'ya mı gidecen yiğenim? Hemen gönderelim seni 😁

Dodo
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    by_yazilim
    by_yazilim's avatar
    Erkek
    Daemond bunu yazdı
    by_yazilim bunu yazdı

Merhaba arkadaşlar,

Sen önce il dışına çık, sonra beni Almanya 'ya gönderirsin, mahle-i core li

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Daemond
    Daemond's avatar
    Erkek
    by_yazilim bunu yazdı
    Daemond bunu yazdı
    by_yazilim bunu yazdı

Merhaba arkadaşlar,

Sen önce il dışına çık, sonra beni Almanya 'ya gönderirsin, mahle-i core li

Daha köyden çıkmaya çalışıyor ile laf ediyor bide kurmi :D Dayının elini öp çabuk :D

Dodo
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    myblackworldweb
    myblackworldweb's avatar
    Erkek

Biz gecen ay evrakları gönderdik. 

Link veriyorum oradan toplayın belgeleri

Aşağıdaki 2 video yeterli.

https://youtu.be/uGhrwadETx0?si=vM-5blh983EcjdwZ

https://youtu.be/Gq3svXH_Z7E?si=PkIFjBgzuqHel9rT

myblackworldweb tarafından 01/Ara/23 20:19 tarihinde düzenlenmiştir

¯\(ツ)/¯ ฏ๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎๎