folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilgisayar Güvenliği - Backdoorlar
linefolder Dolandırılıyorduk Direkten Döndük.

Dolandırılıyorduk Direkten Döndük.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

Hocalar selamlar,
    Bu akşamüstü çalışırken durduk yerde kredi kartı harcaması için sms kodları gelmeye başladı.

Kredi kartından önce 4 TL bildiğimiz LÖSEV'den harcama yapılmaya çalışıldı.

Sonra amazon üzerinden arka arkaya 8-10 tane 3-5.000TL'lik harcama için onay kodu smsleri gelmeye başladı.

Ben bankayı anında arayıp kart mart mobil bankacılık ne varsa iptal ettirdim tabi totoyu kurtardık herhangi bir şey olmadan.

Sizce bu iş nedir, bilgisayarımıza telefonumuza bir virüs vs. bir şey attılarsa bu bugün gider yarın da gerçekleşir muhakkak.  İşin garibi, aliexpressten hayatımda ilk defa sipariş verdim 1-2 gün oldu olmadı, onun üzerine bu vukuatin olması biraz şüpheli geldi bana. :)
    Bir de gün içinde birinin USB'sini bilgisayara takmak zorunda kaldım acaba onunla alakalı mıdır bunu anlamanın bir yolu var mı?

Alınacak başka önlem var mıdır? Şimdi bi sırasıyla ESET'tir Kaspersky'dır bildik antivirüsleri indirip bir tarama alacağım. 

Kendi amazon hesabımdaki ödeme yöntemini falan da kaldırdım.

Bu ara bu vakalar çok arttı siz de dikkat edin.

Sizce başka ne yapmak gerekir ne önerirsiniz? Velhasıl ben pc'nin temiz olduğunu telefonun temiz olduğunu nasıl anlarım :)
    Selamlar.

Avukat/Hukukçu
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cuneyd
    cuneyd's avatar
    Erkek

Geçmiş olsun hocam. 

Sanal kart kullan, 10 yıldır sanal kart kullanırım. İnternet alemine de asla başka kart kullanmam. Alışveriş yapacağın zaman limiti arttır, sonra bitir. Bi iki ayda bir de kartı iptal et tekrar başka bir sanal kart oluştur. Yılda 10 hak var diye hatırlıyorum. Ben böyle yapıyorum. 

Siz cebit"e gidin Tayyip sizi yakalicak :B adama o kadar laf sölediniz,küfrettiniz :P sizi tahribat.com t-shirtleri ile yakalicak,böle kıcınıza kıcınıza sopaylan vuracak :B Tayyip sizi ağaca vurduracak :B sonra da cemil cicek"e vericek :B / yeah Cemil cicekkk :B
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kroo
    kroo's avatar
    Erkek

aynen baba mümkün mertebe sanal kart

bu dünyada da öbür dünyada da yanmanın yolu plajdan geçer
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Anlattıklarını 2008 yılında yaşadım o yüzden fiziki kartını sadece sen kullan fiziksel alışverişlere onu da onun haricinde ne varsa iptal et ve sanal karta yönel kullan karıştır geliştir.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek

Yakın zamanda başıma geldi. Bende g.tü zor yırttım üstelik nette sadece sanal kart kullanmama rağmen.

Artık pos cihazlarından şüpheleniyorum çünkü o akşam bir yerde alış veriş yaptım ve 2 saat sonra kredi kartına asılmaya başladılar Allah ne verdiyse.

Apple store - Microsoft - Bir giyim firması - 39.999 TL lik alış veriş - Oyun satın alımları - Vs v.s

İlk uyarıyı Y.K bankası otomatik robot tarafından aranılarak yapıldı ve kartımı bloke etmem için 1 bas dedi hemen iptal etti müşteri hizmetlerini aradım ve kredi kartımı iptal ettim.

Şimdi 2 kartım var 1. tanesi mobile kapalı limiti kapalı herşeyi kapattım  diğeri 5000 TL limitli sadece yakıt v.s almak için kullandığım kart onunda mobile limiti kısıtlı.

Dediğim gibi  ben pos cihazlarından şüpheleniyorum ATM vs hiç işim olmuyor kartı hiç takmadım bile.

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek
    THT2005 bunu yazdı

Yakın zamanda başıma geldi. Bende g.tü zor yırttım üstelik nette sadece sanal kart kullanmama rağmen.

Artık pos cihazlarından şüpheleniyorum çünkü o akşam bir yerde alış veriş yaptım ve 2 saat sonra kredi kartına asılmaya başladılar Allah ne verdiyse.

Apple store - Microsoft - Bir giyim firması - 39.999 TL lik alış veriş - Oyun satın alımları - Vs v.s

İlk uyarıyı Y.K bankası otomatik robot tarafından aranılarak yapıldı ve kartımı bloke etmem için 1 bas dedi hemen iptal etti müşteri hizmetlerini aradım ve kredi kartımı iptal ettim.

Şimdi 2 kartım var 1. tanesi mobile kapalı limiti kapalı herşeyi kapattım  diğeri 5000 TL limitli sadece yakıt v.s almak için kullandığım kart onunda mobile limiti kısıtlı.

Dediğim gibi  ben pos cihazlarından şüpheleniyorum ATM vs hiç işim olmuyor kartı hiç takmadım bile.

Ben de şüphelendim şimdi hocam bugün her zaman yemek yediğim esnaf lokantasında pos kullandım bir tek başka banka kart işlemim olmadı. Yemeğin hesabını okuttum ardından 2 3 saate bunlar oldu. Cihazları falan mı hackliyorlar acaba

Avukat/Hukukçu
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THT2005
    THT2005's avatar
    Erkek
    Ephesus bunu yazdı
    THT2005 bunu yazdı

Ben de şüphelendim şimdi hocam bugün her zaman yemek yediğim esnaf lokantasında pos kullandım bir tek başka banka kart işlemim olmadı. Yemeğin hesabını okuttum ardından 2 3 saate bunlar oldu. Cihazları falan mı hackliyorlar acaba

Benim şüphem o yönde hocam. Bütün ipnelik o pos cihazlarında dönüyor.

Burası Türkiye... Yaşanacak , Yaşanmış , Yaşanan olayların hepsi normaldir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    Ephesus bunu yazdı

Hocalar selamlar,
    Bu akşamüstü çalışırken durduk yerde kredi kartı harcaması için sms kodları gelmeye başladı.

Kredi kartından önce 4 TL bildiğimiz LÖSEV'den harcama yapılmaya çalışıldı.

Sonra amazon üzerinden arka arkaya 8-10 tane 3-5.000TL'lik harcama için onay kodu smsleri gelmeye başladı.

Ben bankayı anında arayıp kart mart mobil bankacılık ne varsa iptal ettirdim tabi totoyu kurtardık herhangi bir şey olmadan.

Sizce bu iş nedir, bilgisayarımıza telefonumuza bir virüs vs. bir şey attılarsa bu bugün gider yarın da gerçekleşir muhakkak.  İşin garibi, aliexpressten hayatımda ilk defa sipariş verdim 1-2 gün oldu olmadı, onun üzerine bu vukuatin olması biraz şüpheli geldi bana. :)
    Bir de gün içinde birinin USB'sini bilgisayara takmak zorunda kaldım acaba onunla alakalı mıdır bunu anlamanın bir yolu var mı?

Alınacak başka önlem var mıdır? Şimdi bi sırasıyla ESET'tir Kaspersky'dır bildik antivirüsleri indirip bir tarama alacağım. 

Kendi amazon hesabımdaki ödeme yöntemini falan da kaldırdım.

Bu ara bu vakalar çok arttı siz de dikkat edin.

Sizce başka ne yapmak gerekir ne önerirsiniz? Velhasıl ben pc'nin temiz olduğunu telefonun temiz olduğunu nasıl anlarım :)
    Selamlar.

SMS ya da mobil onay gibi onaylamalar yapılmadıysa, alfanümerik kodlu sms kayıtlarını celbedersiniz olası thhk iptal davasında, btk-operatörden gelen giden sms kaydı olmazsa alınan tutarın iadesine karar verilir.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HyP-X
    HyP-X's avatar
    Erkek

Bende de şöyle ilginç bir durum var amazon için. Sanal kart kayıtlı. Aynı kartla başka bir sitede alışveriş yaparken SMS onayı mutlaka geliyor. Amazonda gelmiyor, direkt sipariş alındı ya düşüyor. 

Ancak sipariş kargoya verilene kadar harcama tutarı, kart kullanımına ya da provizyona yansımıyor. 

Hatta kargoya verilene kadar mesela belirlenen sanal kart limiti alışveriş tutarından daha az diyelim, onu da kontrol etmeden siparişiniz alındıya geçiyor.

Yani kargoya verilene kadarki aşamada küçük büyük her siparişi iptal hakkı tanıyor.

Bu bir önlem mi bug mı bilmiyorum.

.. you only have you ..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek
    HyP-X bunu yazdı

Bende de şöyle ilginç bir durum var amazon için. Sanal kart kayıtlı. Aynı kartla başka bir sitede alışveriş yaparken SMS onayı mutlaka geliyor. Amazonda gelmiyor, direkt sipariş alındı ya düşüyor. 

Ancak sipariş kargoya verilene kadar harcama tutarı, kart kullanımına ya da provizyona yansımıyor. 

Hatta kargoya verilene kadar mesela belirlenen sanal kart limiti alışveriş tutarından daha az diyelim, onu da kontrol etmeden siparişiniz alındıya geçiyor.

Yani kargoya verilene kadarki aşamada küçük büyük her siparişi iptal hakkı tanıyor.

Bu bir önlem mi bug mı bilmiyorum.

Benim amazonu patlatmamışlar hocam anladığım kadarıyla yoksa dediğin gibi sistem amazonda. Sanırım benim kartın numarası, tarihi, cvv si ni patlatmışlar ki kendileri amazondan sipariş girmeye çalıştılar, kartın kayıtlı olduğu amazon hesabından sipariş çıkmayınca da iyzicodan ödeme onay şifresine düştü muhtemelen diye düşünüyorum. Çok da dikkatliyimdir benim kartın bilgilerini nerden patlattılar onu gerçekten merak ediyorum. Amazon netflix spotify steam gibi güvenilir gördüğüm yerler dışında yemeksepetine bile kayıtlı kart bırakmamışımdır hayatımda. Müridin yazdığı gibi ya pos cihazlarında bir şey var, ya da aliexpress vs bi yerden alışveriş yaparken orayı patlattılar bilgileri oradan aldılar diye düşünüyorum.

Avukat/Hukukçu
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kentaki
    Kentaki's avatar
    Erkek
    THT2005 bunu yazdı
    Ephesus bunu yazdı
    THT2005 bunu yazdı

Benim şüphem o yönde hocam. Bütün ipnelik o pos cihazlarında dönüyor.

Hocam bu söyledikleriniz çok zor.

- Temassız ve çipli işlem yapsanız kart numarası, skt ve cvv göremezler.

- Manyetik şeriti kullanırsanız evet cvv harici kart no ve skt (dump) alabilirler ama 2-3 saat içinde icraata geçemezler. Ses dosyasının çözülüp yazıya dökülmesi lazım.

What are you doing???
Toplam Hit: 2555 Toplam Mesaj: 29
dolandırılma mevzusu.