folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Eğirdir Dağ Komando Okulunda Eğitim Görenler Bakabilirmi

Eğirdir Dağ Komando Okulunda Eğitim Görenler Bakabilirmi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandito
    Bandito's avatar
    Erkek

Öncelikle : Oraya gidilirmi adamı mahvediyorlar tarzı cevaplar gelmesse memnun olurum

Dostlar orada eğitim görenler hiç gözü bozuk birine rastladılarmı ? benim gözüm bozuk fakat hiç gözlük kullanmadım sıkıntı çıkarırmı göz işi bize ? gönüllü olarak oraya gitmek için elimden geleni yapıcamda ondan soruyorum

gözümün bozukluk derecesini ifade etmek gerekirse minibüslerin önündeki nereye gittiğini gösteren yazıyı pek iyi göremiyorum bayağı yakınlaşınca ancak

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    catlax
    catlax's avatar
    Erkek

Bak arkadaşım böyle bir sorunun varsa bunu belirtmen gerekiyor. Dağ komando okulu diyorsun, basit bir eğitimden geçilmiyor, üstelik gözler sağlam değilse komando olmak için hiç uğraş verme.

Tamam sen komando olmak istiyorsun, hadi artık eskisi gibi dağlara çık çatış bilmem ne bunlar artık yok denilecek kadar az. Kötü yanından düşünelim sen bunu belirtmedin time girdin hani olmasını istemeyiz ama oldu diyelim çatışmaya girdin sırf senin gözlerinde bozukluk var diye diğer elemanlarıda riske atacaksın.

Tüm bunlardan ziyade genel olarak kontrollerden geçiyorsunuz, hiç olmadı 25 metre sıfırlama atışında dahi bunu fark edebilirler. Sonradan başına iş alma derim, gittiğin zaman gözlerinin bozuk olduğunu belirt.

Eğirdir, Foça, Manisa, Kayseri gibi eğitim birliklerinden usta birliğine giderken münferit olarak tek başınıza gitmiyorsunuz, belli bir tim arkadaşlarınla askerliğini bitiriyorsun.

Ben tim de bixi kullanıyordum tim 17 kişiden oluşuyordu acemi birliğinde 17 kişi ile başladım usta birliğine 17 kişi ile birlikte gittim nöbetlerimi, görevlerimi 17 kişi ile yaptım. İzine çıkarken hep birlikte 17 kişi ile birlikte çıktım tezkeremi yine 17 kişi ile birlikte aldım.

1 hafta kadar ayağımda sorun oldu, ben rahatsızım diye tim 1 hafta pusuya çıkmadı. Tim de bir kişi rahatsız, pasif, engel durumu olduğu zaman herkes riske giriyor diye buna müsade edilmiyor. Tabii bu söylediklerim kritik bölgeler için arkadaşım.

Ben Şırnak / Silopi Cudi dağında Irak sınırına 0 olan Siyahkaya sınır karakolunda askerliğimi yaptım.

http://www.youtube.com/watch?v=bdJTp2ABU0Y

Ne zaman kendini yenilmiş hissedersen hatırla; kazanan sperm sensin, doğuştan savaşcısın!!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandito
    Bandito's avatar
    Erkek

nekadar garip bir dünya aq hiçbir kusuru olmadığı halde komandoluktan kaçanlar varken ben komando olmak istiyorum iki üç sikik saçmalık yüzünden olamıyorum nalet olsun

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    catlax
    catlax's avatar
    Erkek
    Bandito bunu yazdı

nekadar garip bir dünya aq hiçbir kusuru olmadığı halde komandoluktan kaçanlar varken ben komando olmak istiyorum iki üç sikik saçmalık yüzünden olamıyorum nalet olsun

Yanlış düşünüyorsun bence.. Tamam her genç birey askere giderken komando hayali ile gider, ama işler değişir. Gözlerim sağlam değil diyorsun, hem kendini riske atacaksın hemde diğer arkadaşlarını...

Askerliği hangi konumda yaparsan yap, ister ahçı ister komando ister koğuşçu hepsi vatana, millete hizmettir.

Senin bu düşüncen bencillik arkadaşım kusura bakma, herkes elinden geleni yapar. Ama gözlerin bozuk olduğu halde komando olacam diyorsan, başta kendine zarar vereceksin allah korusun bir olay da diğer arkadaşlarınıda riske atacaksın.

Ne zaman kendini yenilmiş hissedersen hatırla; kazanan sperm sensin, doğuştan savaşcısın!!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    candemirhalil
    candemirhalil's avatar
    Erkek

2008 yılında asteğmen aday adayı olarak dağ komando okulundaydım, hocam refuselere ayırmak için gelen heyet tansiyon,göz, kulak burun boğaz, homoraid, bel altı, cinsel yerin de dahil olmak üzere herbir şeye kusursuz bakıyorlar. Hayatında bir daha gelmek istemeyeceğin bir yer olarak hergün düşünmene rağmen günün sonunda O yaşadığın anıları hayatında bir daha yapamacağında garanti. Onun için biraz uğraş derim zaten göz olarak ileride rakamlar var büyükten küçüğe doğru onu okutuyorlar.

Veni, vidi, vici
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Böcüklerin Efendisi
    krypt
    krypt's avatar
    Erkek

Şu anda Eğirdir'deyim. Ufak ama şirin, güzel bir yer ya. Gelmek isteyene tavsiye ederim. Komando okulunu falan bilmem ama.

while (1<2)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandito
    Bandito's avatar
    Erkek
    catlax bunu yazdı
    Bandito bunu yazdı

Yanlış düşünüyorsun bence.. Tamam her genç birey askere giderken komando hayali ile gider, ama işler değişir. Gözlerim sağlam değil diyorsun, hem kendini riske atacaksın hemde diğer arkadaşlarını...

Askerliği hangi konumda yaparsan yap, ister ahçı ister komando ister koğuşçu hepsi vatana, millete hizmettir.

Senin bu düşüncen bencillik arkadaşım kusura bakma, herkes elinden geleni yapar. Ama gözlerin bozuk olduğu halde komando olacam diyorsan, başta kendine zarar vereceksin allah korusun bir olay da diğer arkadaşlarınıda riske atacaksın.

yok hocam beni yanlış anladın 

Ben aslında bu işler için doğmuşum fakat ufak tefek saçmalıklar nedeniyle işi kaçırmak can sıkıyor

Bu işler için doğmuşum olayıda şu küçük yaştan beri silahlar içersinde büyümüş ve kullanmış biriyim ailemdeki çoğu kişi silahlarla ilgilidir ve doğuştan gelen yeteneği vardır bu konuda bu durum bendede var

Evet haklısın göz bozukluğu çok sıkıntılı bir durum komandolukta işte sinirim bozuldu anla hocam bu kadar bu işlere ilgili ol akrabalarının dağlarda çekilmiş resimlerini ufaklıktan beri gör ister istemez insan öyle olmak istiyor

Artı olarak fiziksel olarakta spormuş koşuymuş onlar beni hiç korkutmaz fiziksel gücüm yerinde

Olayın bütünü iyi fakat ufak tefek göz bozukluğu dan kaybedince insanın canı sıkıyor napalım nöbet tutarız bizde

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    catlax
    catlax's avatar
    Erkek

Güzel arkadaşım ben seni gayet iyi anlıyorum.

Ama olması gereken bu yapılacak birşey yok. Genel olarak kontrollerden geçiyorsunuz, hadi diyelim seni es geçtiler ileride meydana çıktığı zaman bunun hesabını soruyorlar adamdan :) Kimse es geçmez demek istedim.

Güvercin göğüslü bir arkadaşımız vardı direk refüze edilmişti, anlayacağın herşeyi kontrol ediyorlar.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bandito
    Bandito's avatar
    Erkek
    catlax bunu yazdı

Güzel arkadaşım ben seni gayet iyi anlıyorum.

Ama olması gereken bu yapılacak birşey yok. Genel olarak kontrollerden geçiyorsunuz, hadi diyelim seni es geçtiler ileride meydana çıktığı zaman bunun hesabını soruyorlar adamdan :) Kimse es geçmez demek istedim.

Güvercin göğüslü bir arkadaşımız vardı direk refüze edilmişti, anlayacağın herşeyi kontrol ediyorlar.

Teşekkürler herşey için

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CEO
    CEO's avatar
    Erkek

Ne tuaf dünya değil mi ?

Hiçbir kusuru olmamasına rağmen komandoluktan kaçanlar varken sen gözlerinde sorun olmasına rağmen komando olmak istiyorsun ?

@edit

Bu sözlerini, eğer Allah korusun eğirdire düşüp çarşıya çıktığında bu konuyu hortlatarak düşüncelerini öğrenmek istiyorum..

CEO tarafından 22/Şub/14 16:07 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

Hocam , okul derken ? askeremi gidiyorsun askeriye okulu mu kazandın ?

Yani acemi birliğimi yoksa subay mı olacaksın diye sorayım .

Roark tarafından 22/Şub/14 16:10 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 3068 Toplam Mesaj: 21