folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder En Zor İş Görüşmesi Soruları

En Zor İş Görüşmesi Soruları

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mrkps
    mrkps's avatar
    Erkek

-Size bir kutu kurşun kalem verilse, bunları, geleneksel kullanımı dışında 10 ayrı biçimde nasıl kullanırsınız? (Google, yönetici asistanı ararken sormuş.)

Bir asansörü nasıl test edersiniz?(Microsoft, yazılım geliştirme mühendisi ararken sormuş.)

-Eğer Mars’tan gelmiş olsaydınız problemleri nasıl çözerdiniz? (Amazon, İnsan Kaynakları’na yönetici ararken sormuş.)

-Hayatta yapmış olmaktan ötürü özellikle gurur duyduğun bir şeyi söyle? (Apple, yazılım mühendisi ararken sormuş.)

-Bir trafik işareti olsaydın ne olurdun?(Pasific Sunwear, satış yardımcısı ararken sormuş.)

-Bir uçakta sonsuz sayıda siyah ve beyaz nokta var. Siyah ve beyaz noktalar arasındaki mesafenin 1 birim olduğunu kanıtla. (Goldman Sachs teknoloji analisti ararken sormuş.)

-Rus gansterler seni kaçırıyor ve altı mermi alan bir revolvere iki mermiyi arka arkaya yerleştiriyor, sonra da revolveri çevirip kafana doğru tetiği çekiyor. Klik. Hala hayattasın. Sonra sana soruyor: Yeniden çevirmemi mi istersin, yoksa sadece tetiği mi çekeyim? Hangi durumda silahın ateş alma ihtimali kaçtır, hesapla. (Facebook internet pazar analisti ararken sormuş.)

-Bir fıkra anlat. (JP Morgan Chase finansal analist ararken sormuş.)

-Seni neden işe almayayım? (Twitter insan kaynaklarına eleman ararken sormuş.)

-Cüce öldüren dev, on cüceyi en kısadan en uzuna doğru sıralamış. Cüceler kendilerinden daha kısa olanları görebiliyor ama uzun olanları göremiyor. Dev, cücelerin kafasına rastgele biçimde siyah ya da beyaz şapkalar takıyor. Cüceler kendi kafalarındaki şapkanın rengini bilmiyor. Dev, en uzun cüceden başlayarak şapkasının rengini soruyor ve eğer bilemezse onu öldürüyor. Cüceler verilen cevabı duyuyor ama cücenin ölüp ölmediğini bilmiyor. Cüceler şapkalar dağıtılmadan önce kendi aralarında toplantı yapıyorlar. En az sayıda cücenin ölmesi için nasıl bir strateji izlenmeli? Ve bu stratejiyle kurtarılabilecek minimum cüce sayısı nedir? (Bit Torrent’e otomasyon mühendisi alınırken sorulan soru.)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LJMLJT
    LJMLJT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

sittirsinler 

Angaralıyız Laa....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kafkavari
    kafkavari's avatar
    Erkek

doğrudur

Mesele, Türkiye'nin şeftali yerine, motor üretmek istemesiydi. N. Erbakan
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

bana birtane çift kapılı buzdolabı sat (finansbank çağrı merkezi) bana sormuşlardı :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

bana birtane çift kapılı buzdolabı sat (finansbank çağrı merkezi) bana sormuşlardı :)

alırsan ekime almazsan s..kime deseydin abi :F

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sokoban
    sokoban's avatar
    Erkek

İK'cılara uyuz olduğum kadar kimseye uyuz olmuyorum.

.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BosnaK
    BosnaK's avatar
    Erkek

Adamlar aşmış yaa cüceler devler marslılar falan :D

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

bana gelen sorular.

En sevmediğin marka (ceptelefonu olarak)

Hayattaki en büyük başarın.

A ürünü almak isteyen bir müşteriye fikir verip B ürününe yönlendirirsen kendini müşteriyi kandırmış hissedermisin.

A ürünü almak isteyen bir müşteriyi fikir verip B ürününe yönlendirebilirmisin.

Sana çok kızan ve haksız yere sitem eden müşteriye nasıl hitap edersin.

Sana küfreden müşteriye nasıl hitap edersin.

vs vs

PanxeR tarafından 13/Ağu/13 12:33 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pawlow
    Pawlow's avatar
    Erkek

beyler kasmayın bu kadar doğru deil emin cevap verin sizden doğruyu deil kriz yönetmenizi isterler ayrıca trdeki ik'cıların br çoğu maldır maldanda ötedir katıldığım birkaç ik toplantısında kendim şahit oldum.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    swordfish
    swordfish's avatar
    Erkek

siktirsinler...

Eskişehirin göbeğinde tecavüze uğrayan Rapci gençler : http://www.youtube.com/watch?v=248MKazGlpo&feature=plcp
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Robinson_Crusoe
    Robinson_Crusoe's avatar
    Erkek

-Bir fıkra anlat. (JP Morgan Chase finansal analist ararken sormuş.)

Baba kutup ayısı ile oğlu dolaşıyorlarmış. Yavru ayı: 
    -Baba, benim dedem kutup ayısı mıydı? diye sormuş. Babası da: 
    -Tabii ki oğlum diye cevaplamış. Biraz daha yürüdükten sonra Yavru ayı: 
    -Peki, dedemin babası kutup ayısı mıydı? Baba biraz meraklanarak: 
    -Tabii ki yavrum, dedenin babası da kutup ayısıydı, niye merak ettin ki? Yavru ayı: 
    -Hiiç... diye cevap vermiş. Biraz daha yürüdükten sonra Yavru ayı yine: 
    -Peki, dedemin annesi? Baba, biraz da sinirlenerek: 
    -Evet yavrum, o da kutup ayısıydı sertçe karşılık vermiş. Aradan fazla geçmeden Yavru ayı yine: 
    -Peki baba, dedemin babasının babası, annesi, amcası filan hepsi kutup ayısı mıydı? diye sormuş. Babası bu sefer kızarak: 
    -Evet, hepsi kutup ayısıydı. Benim babam, annem, annenin babası, annesi, onların babaları, anneleri, senin bütün sülalen kutup ayısı tamam mı? diye bağırmış. Ardından da niye soruyorsun bunları diye azarlamış oğlunu. Oğlu da: 
    Üşüyorum, amına koyım üşüyorum. Demiş.

JP ye bu fıkrayı mail attım benim kafadanmış onlarda,

Goldman Sachs ta kuzenim çalışmıştı, sonra işi buraktı buraya döndü şimdi türkiyenin ilk 500 şirketinden birisini yönetiyor. Bu konuyu yavşağa göstersem kasılır durur pezevenk,

Robinson_Crusoe tarafından 13/Ağu/13 14:01 tarihinde düzenlenmiştir

Gençliğimden bu yana et yenilmesine karşıyım. Bir gün insanların hayvanları öldürmeyi tıpkı insan öldürmek gibi cinayet kabul edeceğine inanıyorum,
Toplam Hit: 7096 Toplam Mesaj: 42