Evde Bira Meselesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek
    wert bunu yazdı
    bugrahan45 bunu yazdı
    blmrt bunu yazdı

Bi ara yapmayı düşündüm ama ben günde 6 bira içiyorum , şimdi bu kit ile yapmaya kalksan sana çıkacak 50 tane bira mesele onu da en az 1 ay dinlendirmek lazım yani ben günde 6 biradan 10 günde tüketiyorum geri kalan günler açıkta kalacağı için vazgeçtim , ama sen az içiciysen olabilir 

3 kova alsaydın diyecemde uğraşması var işte. çok meşakkatli iş. 

arkadaşımda 3 kova var. uğraşmayıda seviyor. vaktide bol EYT li. :) 

o yapıyor beraber içiyoruz.

https://www.vinomarket.com.tr/urun/fermentor-120-l 

:)

ahahha iyiymiş. biz yetmedikçe parça parça aldık zamanında ondan. 

sonra satmak yok amirim içiçiyiz durumuna düşmeyelim. :)

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yanak
    yanak's avatar
    Erkek

Bi ara ben de düşündüm de çok meşakkatli iş. Sonra evde şarap yapmaya karar verdim, koy suyu bekle mis gibi :)) 

Sene 2011 evliliğimin ilk ayları, pc başında Tahribat'da takılıyorum, açılış sayfa falan direk tahribat açılıyor. Bi gün hanım "beni mi daha çok seviyorsun Tahribatı mı?" dedi. "Hatun sen yokken Tahribat vardı." dedim, demez olaydım..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    samaccc
    samaccc's avatar
    Erkek
    yanak bunu yazdı

Bi ara ben de düşündüm de çok meşakkatli iş. Sonra evde şarap yapmaya karar verdim, koy suyu bekle mis gibi :)) 

Şu olayı biraz açarmısın.  Meraktan 15 20 litre denemek isterim.  

Minimalist Değilim Tembelim
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

butik bira denilen kalitesizlerden alışveriş yapmanızı önermem

https://eksisozluk111.com/entry/97056309

...said addicted.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    IvC
    IvC's avatar
    Erkek

Dostlar verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. İnceleyeceğim. 

20 yaşında komünist olmayanın kalbi, 40 yaşında komünist olanın aklı yoktur.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AntiSeptiK
    AntiSeptiK's avatar
    Erkek

ben 1 senedir yapıyorum evde, kediköyden alıyorum kitleri tavsiye ederim çok memnunum

"Seni hiç tutamadım, ama hissediyorum. Hiç konuşmadın, ama seni duyuyorum. Seni hiç tanıyamadım, ama seni seviyorum."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

bi biyolog abim bi çok paremetresini hesaplayıp ona göre çeşitli türlerde yapıyordu, biradan anlamayan biri olarak yaptıkları enfesti sonrasında bi gün onda kalırken gece yarısı bi bomba patladı zira uyku sersemi ile siperde miyim, savaşta mıyım, counter terrorist win mi her şey birbirine karışmışken bi baktık şişelerden biri patlamış her yer mikro cam, o yüzden bilmiyorum mümkün müdür ama şu patlama olayını önemseyin gte gelmeyin.

TxT tarafından 12/Oca/24 14:46 tarihinde düzenlenmiştir
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yanak
    yanak's avatar
    Erkek
    TxT bunu yazdı

bi biyolog abim bi çok paremetresini hesaplayıp ona göre çeşitli türlerde yapıyordu, biradan anlamayan biri olarak yaptıkları enfesti sonrasında bi gün onda kalırken gece yarısı bi bomba patladı zira uyku sersemi ile siperde miyim, savaşta mıyım, counter terrorist win mi her şey birbirine karışmışken bi baktık şişelerden biri patlamış her yer mikro cam, o yüzden bilmiyorum mümkün müdür ama şu patlama olayını önemseyin gte gelmeyin.

Breaking Bad'de işlemişlerdi bu konuyu :) 

Sene 2011 evliliğimin ilk ayları, pc başında Tahribat'da takılıyorum, açılış sayfa falan direk tahribat açılıyor. Bi gün hanım "beni mi daha çok seviyorsun Tahribatı mı?" dedi. "Hatun sen yokken Tahribat vardı." dedim, demez olaydım..
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek
    TxT bunu yazdı

5 ltlik bidonda şarap yapıp vermiştim aileden sayılır birine. Organik olduğu için de haftada bir kapağını açıp havasını alın diye de tembihlemistim.

Sık alkol tuketmedikleri için unutmuşlar yangın merdiveninde.

Tabi bi kac ay sonra gece yarısı bomba sesiyle fırlıyor binadakiler yataktan koştur koştur aşağı iniyor herkes noldu diye polisler filan bile geliyor tek tek dairelere tıklıyolar iyi misiniz diye.

Birinin aklina yangın merdivenine bakmak gelince de anlıyolar durumu.

Resim olsada eklesem. O kattaki duvarlar tamamen sofistike bir soyut resim çalışmasına dönmüş.

Yuzde 16 alkollü karadut şarabı idi. Çok üzülmüştük şaraba.

tabi lan
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    braveheart
    braveheart's avatar
    Erkek

Ben evde tam tahıl bira yapıyorum 3 yıldır. Butikbira'nın mayaları çok kötü kitlerini o yüzden beğenmiyorum. biraburada'yı tavsiye ederim. Facebook grubuna gelmeni öneririm.

https://www.facebook.com/groups/2634455463477568

İdeal zamanı beklemeyin, çünkü asla gelmeyecek.
Toplam Hit: 1443 Toplam Mesaj: 27
alkoldeötvkaldırılsın