Evdeki Ağ İle İlgili

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeTr
    DeTr's avatar
    Erkek

Evde kullandığımız İnternete bağlı olan bütün cep telefonu,pc,tablet vs.. bunların nereye giridiğini ne yaptıklarını  görmek için yapılacak bişi varmıdır. 

Kelimeler Kanatır !
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

pfsense

veya evdeki modem asus ise o da link kaydı tutuyor diye hatırlıyorum

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeTr
    DeTr's avatar
    Erkek
    yunusdogan bunu yazdı

pfsense

pfsense aradığım bu gibi teşekkür ederim, biraz araştırdım uygulamalardaki örneğin Whatsapp,telegram vb yazışmları görmiyoruz sanırım pfsense ile bunlarıda görmek istiyorum bu  şekilde yapabileceğim bir program varmıdır ? 

DeTr tarafından 03/Kas/23 10:26 tarihinde düzenlenmiştir

Kelimeler Kanatır !
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek
    DeTr bunu yazdı
    yunusdogan bunu yazdı

pfsense

pfsense aradığım bu gibi teşekkür ederim, biraz araştırdım uygulamalardaki örneğin Whatsapp,telegram vb yazışmları görmiyoruz sanırım pfsense ile bunlarıda görmek istiyorum bu  şekilde yapabileceğim bir program varmıdır ? 

Kendi guvenlik sertifikani olustur, internete girmek isteyen cihazlara bu sertifikayi yuklet.

Bknz.: MEB :)

vatandaşa kafam girsin!..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek
    DeTr bunu yazdı
    yunusdogan bunu yazdı

pfsense

Yapamazsın. Giden/Gelen paketlerin header dan nereden gelip, nereye gittiğini görürsün ama paketin içeriği (%99'ü diyeyim) şifrelidir (SSL/TLS)

pfsense/opnsense vb. firewall içinde bir pc veya en azından rasperry pi gibi birşey ayarlaman lazım ve default route onu göstermen lazım. DHCP ip dağıtımını felan o yapacak ve paketleri route edecek. Ev için buna değer mi bilemedim. Fortinet de bunun için ufak nispeten ucuz firewallleri var.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kroo
    kroo's avatar
    Erkek

abi bunların hepsi iyi güzel de veriler şifreli gitmiyor mu nasıl mesajı okuyacak?

msn sniff gibi çalışmıyor herhalde

(bilgisizim aydınlatırsanız sevinirim)

bu dünyada da öbür dünyada da yanmanın yolu plajdan geçer
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeTr
    DeTr's avatar
    Erkek
    cukurova bunu yazdı
    DeTr bunu yazdı
    yunusdogan bunu yazdı

pfsense

Yapamazsın. Giden/Gelen paketlerin header dan nereden gelip, nereye gittiğini görürsün ama paketin içeriği (%99'ü diyeyim) şifrelidir (SSL/TLS)

pfsense/opnsense vb. firewall içinde bir pc veya en azından rasperry pi gibi birşey ayarlaman lazım ve default route onu göstermen lazım. DHCP ip dağıtımını felan o yapacak ve paketleri route edecek. Ev için buna değer mi bilemedim. Fortinet de bunun için ufak nispeten ucuz firewallleri var.

Anladım hocam  yani  evin için değmez tabi  ama ben varsa diye bir bakayım dedim yani sonuçta evde olsa kontrol etmek isteğim var Fortinet zıkkımı bizim şirketde var :D namıssız bi delemedik alış veriş siteleri bile kapalı mola harici :) 

Kelimeler Kanatır !
Toplam Hit: 616 Toplam Mesaj: 7
network internet ev