Fethullah Gülen - Kuran Yetim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RootB
    RootB's avatar
    Erkek
    kamerayı gören hacı cok komik :D harbi izleyin
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    maserati
    maserati's avatar
    Homo
    siyirmis dediginiz adam türkiyenin her yerinde çok buyuk kitleleri peşinden topluyo, sadece tr de değil başta asya olmak uzere kanadaya kadar u zmana cok buyuk ve sistemli calısan bi imp gibi bi şeye sahip,, bunu bend değil israil miti dio :D

Türkiyede kim sevdiği işi yapıyor ki?
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RootB
    RootB's avatar
    Erkek
    ya beyler bu arada hani bazı hadisler var işte Allah aşkıyla , Kur'an aşkıyla gözlerinin altı kıpkırmızı oluncaya kadar ağlamak sevap falan işte.. bunları nasıl yorumluyorsunuz? mantıklı gelmiyor dicem ama acaba ben mi tam anlayamıyorum.. bi kaç kisi acıklık getiririrse sevinirim.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FTH
    FTH's avatar
    Erkek

bu sesler ne oluyor diyor cogu kisi, ben soyleyim..

cezbedir o, bilen varsa tabi..;) fazla sormayin cezbe nedir diye, anlatilmaz yasanir islamda..

İslamiyet’i ele alıp Türklüğü inkâr etmek ihanettir. Bunun tersi de aynı derecede gaflet ve ihanettir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RootB
    RootB's avatar
    Erkek

FTH bunu yazdı:
    -----------------------------

cezbedir o, bilen varsa tabi..;) fazla sormayin cezbe nedir diye, anlatilmaz yasanir islamda..

yani tam olarak niye?

orada öyle bağırıp çağıracağına gitsin bi tane açın karnını doyursun , amme hizmeti yapsın.. sence de daha güzel , daha yararlı değil mi ?

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FTH
    FTH's avatar
    Erkek

RootB bunu yazdı:

FTH bunu yazdı:

yani tam olarak niye?

orada öyle bağırıp çağıracağına gitsin bi tane açın karnını doyursun , amme hizmeti yapsın.. sence de daha güzel , daha yararlı değil mi ?

o rahmetden sohbetden dolayi gelir cezbe, o yuzden, islamda boyle bisi vardir... 

simdi bisi anlatmaya kalksam basimiza tahribat muftusu kesildi diyecek muridin biri...

sunu soyleyim bazi muridler nedense hep yanlis anliyo Islam hakkinda konustummu, ben fethullahci degilim...!

İslamiyet’i ele alıp Türklüğü inkâr etmek ihanettir. Bunun tersi de aynı derecede gaflet ve ihanettir.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nihat
    nihat's avatar
    Erkek

Proxykaspersky bunu yazdı:
    siyirmis dediginiz adam türkiyenin her yerinde çok buyuk kitleleri peşinden topluyo, sadece tr de değil başta asya olmak uzere kanadaya kadar u zmana cok buyuk ve sistemli calısan bi imp gibi bi şeye sahip,, bunu bend değil israil miti dio :D

zaten burada sıyırmış denilen fetullah gülen değildir nitekim bir salak bu kadar insanı saçma salak şeylerle kendine bağlamakta zorluk çekmez ya neyse burada sıyırmış denilenler fetullah gülenin cemaatindeki salaklar seninde bahsettiğin kitledir..evet evet bu adamlar salaktır.ve o kadar salaklardırki kendi paralarıyla ameliyat olup dahada salak olmuşlardır..

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g2k
    g2k's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı:

"Eğer bir vaiz halkı ağlatmaya,yaka-paça yırttırmaya çalışıyorsa,bilinki o adam gafildir."

o hadis değil İmam Gazali'nin bir sözü ama gerçekten söylemiş mi onu bilmiyorum. İnternette Fetullah Gülen için kullanılan bir söz ama başka yerde rastlayamadım. bu söz hakkında bişey bilen varsa bizimle paylaşmasını isteriz.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

RootB bunu yazdı:
    ya beyler bu arada hani bazı hadisler var işte Allah aşkıyla , Kur'an aşkıyla gözlerinin altı kıpkırmızı oluncaya kadar ağlamak sevap falan işte.. bunları nasıl yorumluyorsunuz? mantıklı gelmiyor dicem ama acaba ben mi tam anlayamıyorum.. bi kaç kisi acıklık getiririrse sevinirim.

iyi yorumlamıyorum, Kur'an anlaşılmak için varolmuş bir kitap. Bunu kendisi söylüyor.

"okuyup anlayasınız diye..." cümlesi birçok ayette geçiyor. bakabilirsiniz.

FTH bunu yazdı:

o rahmetden sohbetden dolayi gelir cezbe, o yuzden, islamda boyle bisi vardir... 

tartışmak istemiyorum onun için kısa cümlelerle yorum yapmayı tercih ediyorum :

İslâm'da yoktur, bazı müslüman gruplarında vardır.

konuşmaları da dinlerseniz adam "benim elimden size düştü" gibisinden ben öğrettimcilik yapmakta.

art niyet görmemek adeta imkansız.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nihat
    nihat's avatar
    Erkek

TekBuluT bunu yazdı:
    underzero bunu yazdı:

"Eğer bir vaiz halkı ağlatmaya,yaka-paça yırttırmaya çalışıyorsa,bilinki o adam gafildir."

o hadis değil İmam Gazali'nin bir sözü ama gerçekten söylemiş mi onu bilmiyorum. İnternette Fetullah Gülen için kullanılan bir söz ama başka yerde rastlayamadım. bu söz hakkında bişey bilen varsa bizimle paylaşmasını isteriz.

eğer imam gazali söylemişse güzel söylemiş eğer söylememişse ben söylüyorum not alına  "Eğer bir vaiz halkı ağlatmaya,yaka-paça yırttırmaya çalışıyorsa,bilinki o adam gafildir." :P :)

Toplam Hit: 13188 Toplam Mesaj: 51