Firefox Tan Nefret Ediyorum...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

1 aydır benim pc acayip kasılıyor baktım normal işlemci kullanımlarını açtınmı bakıyosun firefox ucuyor.zamanım olmuor eve geliyorum gece gündüz sabah akşam normalde chrome kullanıyorum 10 numara hepsine 1500 basar her tarafından kusursuz ama internet konusunda google dan çekindiğim için ona kontrollüyüm.ama firefox ta da sorun yok netscape ten bu yana en sevdiğim tarayıcı.lakin program kullanır gibi veya oyun oynar gibi ram kemirmesi yeter dedirtti.2-3 kere sildim attım kurdum değişen bişey yok diğer programlar tıkır tıkır çalışıyor çünkü hatta camtasia da öteberi düzenlemelemer yaparım ondan fazla güç kullanıyor.oturdum başına bunun için akşamdan bu saate safariyi denedim o hem işlemciye dokunacak hem de ram eğilimli sevmedim opera var bide şuna bakayım fazla ısınamadım ama olsun dedim bilgisayar 48 saat açık olacak ama pc rahat olacak baktım açtım sekmeleri epey açtım kasılmıyor kullanıyorum 2 saate varıyor sanırım kusursuz karar verdim firefox u artık opera olarak bileceğim diye.lanet olsun ff sana.

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    halat
    halat's avatar
    Erkek

CoolNovo yu deneyin gençler, firefox tan vazgeçemesem de 2. browser ım budur.Chrome un Çin versiyonu ama baya iş görüyor.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

safari dene hocam. webkit motoru mevcut. Chrome ile ortak proje.

edit

ayrıca yandex bi browser yapmalı artık. Herkes tiksinmeye başadı. Şöyle 10 numara bir browser yapmasının zamanı geldi. Fena reklam olur. Ama öyle bir yapacak ki ; gövde gösterisi şeklinde. En çok gurur duyduğu ürün olmalı. En sağlam adamlarını projeye vermeli yada en sağlam adamları bulmalı... Kendi için iyi olur.

---

Fakat benim asıl browser beklediğim şirket Oracle. Abicim bu adamlar mobil cihaz pazarına girmeli. Bu adamlar tarayıcı yapmalı. Bu herifler dünyanın en sağlam yazılım şirketlerinden biri. 

Ayro tarafından 26/Eyl/12 23:04 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek
    weskeyy bunu yazdı

internet konusunda google dan çekindiğim için ona kontrollüyüm

O ne demek hocam yahu?

yükle chrome kurtul

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

ff bir bende mi sorunsuz çalışıyor CPU %10-%15 yiyor (pentium celeron 2.4 GHz) in gayet iyi ayrıca ram oalrak 100 mb tüketiyor ama ben tilki sevmiyorum 

I am Jack's inflamed sense of rejection
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

2-3 ay önce denedim onu zümsük 2-3 ay pc de durdu onun youtube wide eklentisi düzgündü.oda uzun çalışma durumlarında pc açıkken cozutuyor.akşam 5 sürümünü yükledim dil şeyini ayarladım baktım hala hantal olmak istiyor.opera beni şaşırttı çok akıcı kasmıyor işlemciye dokunmuyor ram kemirmiyor chrome halinde opera şu anda.ff psikoljimi bozmuş pc başındayken.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    renegadealien bunu yazdı
    weskeyy bunu yazdı

O ne demek hocam yahu?

yükle chrome kurtul

google loglama olayı rene o yüzden chrome dan soğudum kullanıyorum o ayrı normal durumlarda tahribata chrome dan girmem mesela:D hatta o loglama şeyini engelleyici eklentiside mevcuttur chrome da ama nadir temkinli kullanırım.bu cool novo google ınmı çinlilierin mi tam olarak?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cnr437
    cnr437's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

html 5 çıkmış, flash on bilmem kaça çıkmış, oyun oynamak için bilgisayara, ekran kartına, ram'e bi ton para veriyoruz, internete girmek için de azıcık çağa ayak uydurmak lazım, firefox başlı başına bi işletim sistemi gibi proje, bu projeler sürekli yenilikleri takip ederek herşeye destek vermeye çalışıyorlar, firefox'un geçmişi olduğu için taaa ozaman yazılmış başlatılmış core üzerine devam ediliyor, chrome dünkü çocuk 2-4 yıl sonra o da firefox gibi olmaya başlar, amaki ben firefox için gerekirse ram alır takviye bile yaparım, o derece severim kendisini :)

Bizim olduğumuz her yerde herşey bizim yüzümüzden olmuştur. Ben benim amk bana bişey olmasın!
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nessaj
    nessaj's avatar
    Erkek
    weskeyy bunu yazdı
    renegadealien bunu yazdı
    weskeyy bunu yazdı

O ne demek hocam yahu?

yükle chrome kurtul

google loglama olayı rene o yüzden chrome dan soğudum kullanıyorum o ayrı normal durumlarda tahribata chrome dan girmem mesela:D hatta o loglama şeyini engelleyici eklentiside mevcuttur chrome da ama nadir temkinli kullanırım.bu cool novo google ınmı çinlilierin mi tam olarak?

abicim sülaleni loglasa ne olucak? ne farkedicek? ajan değiliz ki mk. sal kullan chrome

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mephisto
    mephisto's avatar
    Erkek

opera beyler... ! 

Issız kuytu köşelerden and olsun ki döneceğiz !
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek
    nessaj bunu yazdı
    weskeyy bunu yazdı
    renegadealien bunu yazdı
    weskeyy bunu yazdı

O ne demek hocam yahu?

yükle chrome kurtul

abicim sülaleni loglasa ne olucak? ne farkedicek? ajan değiliz ki mk. sal kullan chrome

aynen katılıyorum loglasa ne olacak ki zaten logluyor adamalr (gugıl) bir kaç yıl sonra yayınlamaya başalr zaten insanalr "xx" kelimesini araıp "xxa.com" a giriyorlar ve ordan "yyyyz.net" sitesine geçip pc lerini kapatıyorlar tarzında bir şey 

I am Jack's inflamed sense of rejection
Toplam Hit: 2339 Toplam Mesaj: 17