folder Tahribat.com Forumları
linefolder Html - CSS - XML - JavaScript - Ajax
linefolder HTML5 Fullscreen Video Üzerine Overlay Eklemek

HTML5 Fullscreen Video Üzerine Overlay Eklemek

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek

Web sayfasında html5 video var. Youtube da çıkıyor ya, tam ekran yapsan da anotasyon diye şeyler. Onun bir benzerini yapmak istiyorum. 3-5 tane buton koymak ve arkaplanda onları işlemek istiyorum.

Yani kullanıcı videoyu websayfasından tam ekran yapınca ekranda butonlar belirecek, kullanıcı hem videoyu izleyebilecek, hem de o butonlara basacak. 

Özellikle mobilde çalışması gerekiyor. Safari mobil ve chrome mobilde.

Bir diğer fikir de şöyle geldi aklıma, ekranın eni boyundan küçüldüğünde videoyu yan çevirsem ekranda ya da telefonu o websayfasındaki o sayfaya geldiğinde oryantasyonunu landscape yapabilir miyiz ? Yapamazsam da en azından videoyu yan çevirebilir miyim ? Böylece kullanıcı tam ekran yapmasına gerek kalmaz, ben de rahat rahat o butonları koyarım üstüne.

ÖZET

1- Mobil cihazlarının tarayıcılarında html5 videoyu tam ekran yaptığımda üstüne 3-5 buton eklemek istiyorum.

2- Mobil cihazların tarayıcılarında herhangi bir websayfasına gelince, cihazın orientation'ınınınını değiştirebilir miyim ? (yatay yapmak istiyorum)

SÜPER ÖZET

http://yoannmoinet.github.io/nipplejs/#demo Bu arkadaşı tam ekran html5 videonun üstüne koymak istiyorum, mobil tarayıcılarda.

manyaki tarafından 06/Haz/18 16:35 tarihinde düzenlenmiştir

since 2005 // tbt
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YeniHarman
    YeniHarman's avatar
    Erkek

Tam hatırlamıyorum ama video.js'nin eklentisi olacaktı bununla ilgili. https://github.com/videojs/video.js/wiki/Plugins şu adresi biraz karıştırır mısınız?

NOT: Chrome'un kullanıcı güvenliği/deneyimi çalışmaları sayesinde bazı şeyler (html etiketinin tam ekran video'nun üstüne gelmesi gibi) bazı şeyler artık çalışmıyor. Çok sıkıntı yaşatıyor bazen google.

Olaylara karışmayın!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manyaki
    manyaki's avatar
    Erkek
    YeniHarman bunu yazdı

Tam hatırlamıyorum ama video.js'nin eklentisi olacaktı bununla ilgili. https://github.com/videojs/video.js/wiki/Plugins şu adresi biraz karıştırır mısınız?

NOT: Chrome'un kullanıcı güvenliği/deneyimi çalışmaları sayesinde bazı şeyler (html etiketinin tam ekran video'nun üstüne gelmesi gibi) bazı şeyler artık çalışmıyor. Çok sıkıntı yaşatıyor bazen google.

Hocam peki, browser ekranını IOS'da landscape yapabilir miyiz ? Bu da okuduğum kadarıyla yapılamıyor da, belki videoyu rotate ettirip tam ekrana oturtup üstüne koyabilirim diye düşünüyorum da.

Youtube bu işi nasıl yapıyor anlamadım. Gerçi mobil tarayıcılarda o da yapamıyor sanırım. 

Application olarak yazsak müdahale edebilir miyiz acaba ? (Native değil ama Cordova ile falan)

IOS tarafına çok yabancıyım, safarinin cins cins uyuzlukları var. Belli versiyon öncesinde, videoyu inline bile açtırmıyor, illa fullscreen göstericem diyor. 

Videojs'i bi deneyeyim ben ama o video butonlarıyla oynayınca safari videoyu göstermiyordu. Videodan kastım webrtc ortamında canlı yayın. 

Bak şimdi geldi aklıma, periscope'da da kalp malp atabiliyorsun full ekran görüntüde, instagramda da vardı sanırım.

Neyse içimi döktüm, biraz beyin fırtınası yapmak istedim. 

Kusura bakma, teşekkür ederim :)

manyaki tarafından 07/Haz/18 09:11 tarihinde düzenlenmiştir

since 2005 // tbt
Toplam Hit: 1117 Toplam Mesaj: 3
üstüne tarayıcı video mobil tam ekran birşey koycam