folder Tahribat.com Forumları
linefolder Asp - Php - Cgi - Perl
linefolder İlk Php Formum, Görüşleriniz?

İlk Php Formum, Görüşleriniz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    marlon20
    marlon20's avatar
    Erkek

Çok saygıdeğer müridler.

Profesyonel olarak hazırladığım ilk php form aşağıdaki gibidir. Daha kodlamayı tamamlamadım, sonradan tasarımı düzelteceğim.bütün php bilgim bu kadardır. Sizin "şöyle yapsaydın daha iyi olurdu" veya "şuyöntem daha kullanışlı" gibi eleştirileriniz veya öğretilerinize ihtiyacım var. Eleştiileriniz için şimdiden teşekkürler saygılar.

http://www.zambaklokantasi.com/siparis.php

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Media
    Media's avatar
    Erkek
    ben pek forum göremedim ?

....
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    faruk_sahin
    faruk_sahin's avatar
    Erkek
    media_center bunu yazdı:
    -----------------------------
    Ben de..

Hayat Senin Başkalarına Bırakma!!!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    marlon20
    marlon20's avatar
    Erkek
    <html>
    <head>
    <title>Sipariş Formu</title>
    <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-9" />
    <style type="text/css">
    <!--
    .style1 {color: #000000}

body,td,th {
        font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif;
        font-size: 12px;
        color: #000000;
    }
    a:link {
        color: #FFFFFF;
    }
    a:visited {
        color: #999999;
    }
    a:hover {
        color: #CCCCCC;
    }
    -->
    </style></head>
    <body>
    <p>
      <?php
    if (isset($_REQUEST['email']))
    {
    //email gönder:
    $isim = $_REQUEST['isim']; ////////////
    $soyad= $_REQUEST['soyad']; //////
    $telefon = $_REQUEST['telefon'];/////dokunma
    $adres = $_REQUEST['adres']; /////
    $aciklama = $_REQUEST['aciklama'];

$tavuksuyu = $_REQUEST['tavuksuyu'];
    $mercimek= $_REQUEST['mercimek'];
    $iskembe = $_REQUEST['iskembe'];
    $kellepaca= $_REQUEST['kellepaca'];

$guvec = $_REQUEST['guvec'];
    $taskebabi= $_REQUEST["taskebabi"];
    $patlicanmusakka= $_REQUEST["patlicanmusakka"];
    $cigertava= $_REQUEST["cigertava"];
    $pilichaslama= $_REQUEST["pilichaslama"];
    $firinkofte= $_REQUEST["firinkofte"];
    $lahanasarma= $_REQUEST["lahanasarma"];
    $semizotu= $_REQUEST["semizotu"];
    $bezelye= $_REQUEST["bezelye"];
    $biberdolma= $_REQUEST["biberdolma"];
    $kurufasulye= $_REQUEST["kurufasulye"];
    $nohut= $_REQUEST["nohut"];
    $pilav= $_REQUEST["pilav"];
    $bulgurpilavi= $_REQUEST["bulgurpilavi"];
    $kereviz= $_REQUEST["kereviz"];
    $kabak= $_REQUEST["kabak"];
    $buruksel= $_REQUEST["buruksel"];
    $tazefasulye= $_REQUEST["tazefasulye"];

$gondmail = "ozgurinci20@gmail.com"; //mail adresi
    $mesaj = "
    SALI
    Adi                                     :$isim
    Soyadi                            :$soyad
    Telefon                             :$telefon
    adres                                 :$adres
    adres aciklamasi         :$aciklama
    corbalar :        
    tavuksuyu corbasi        :$tavuksuyu
    mercimek                        :$mercimek
    iskembe                        :$iskembe
    kelle paca                        :$kellepaca
    sicak yemekler:
    guvec                                :$guvec
    tas kebabi                        :$taskebabi
    patlican musakka        :$patlicanmusakka
    ciger tava                        :$cigertava
    pilic haslama                :$pilichaslama
    firin kofte                        :$firinkofte
    lahanasarma                 :$lahanasarma
    semizotu                        :$semizotu
    bezelye                             :$bezelye
    biber dolma                    :$biberdolma
    bakliyat
    Kuru fasulye                    :$kurufasulye
    nohut                                :$nohut
    pilav                                :$pilav
    bulgur pilavi                    :$bulgurpilavi

zeytinyaglilar
    kereviz                            :$kereviz
    kabak                        :$kabak
    buruksel                                :$buruksel
    tazefasulye                            :$tazefasulye

"; ////////////////////////mail olarak görülecek rapor. input name='xxx' asagidaki degiskenleri
    mail($gondmail, "zambak", $mesaj, "From: Mesaj Uyari<admin@domain.com>\nX-Mailer: PHP/" . phpversion());
    //mail( "adres@mail.com", "Konu: $subject", $message, $uretim, $logo_var, logo_yok, "From: $email" );
    echo "<strong>Bilgileriniz tafafıma ulaşmıştır. En kısa zamanda fiyat teklifi gönderilecektir.</strong>";
    }
    else
    //email gönderilmeden önce  
    {
    echo "<form method='post' action='".$_SERVER[PHP_SELF]."'>
      <table><tr>
    <td>Sipariş Formu</td><td>salı</td></tr>

<tr><td>Adınız</td><td colspan='2'><input name='isim' type='text'></td></tr>
          <tr><td>Soyadınız</td><td colspan='2'><input name='soyad' type='text' /></td></tr>
          <tr><td>Telefon Numaranız</td><td colspan='2'><input name='telefon'  type='text' /></td></tr>
          <tr><td>Adresiniz</td><td colspan='2'><textarea name='adres' rows='3' cols='50'></textarea></td></tr>
          <tr><td>Adres Açıklaması</td><td colspan='2'><textarea name='aciklama' rows='3' cols='50'></textarea></td></tr></table>
    <table>
          <tr><td><br><br></br></br>Çorbalar</td></tr><br>
          <tr><td>tavuksuyu çorbası </td><td>3 TL</td><td><select name='tavuksuyu' size='1' id='porsiyon'><option selected='selected'>0</option><option>1 porsiyon</option>      <option>2 porsiyon</option><option>3 porsiyon</option><option>4 porsiyon</option><option>5 porsiyon</option></select></td></tr>
          <tr><td>mercimek</td><td>3 TL</td><td><select name='mercimek' size='1' id='porsiyon'><option selected='selected'>0</option><option>1 porsiyon</option>      <option>2 porsiyon</option><option>3 porsiyon</option><option>4 porsiyon</option><option>5 porsiyon</option></select></td></tr>
          <tr><td>işkembe</td><td>3 TL</td><td><select name='iskembe' size='1' id='porsiyon'><option selected='selected'>0</option><option>1 porsiyon</option>      <option>2 porsiyon</option><option>3 porsiyon</option><option>4 porsiyon</option><option>5 porsiyon</option></select></td></tr>
          <tr><td>kelle paça    </td><td>3 TL</td><td><select name='kellepaca' size='1' id='porsiyon'><option selected='selected'>0</option><option>1 porsiyon</option>      <option>2 porsiyon</option><option>3 porsiyon</option><option>4 porsiyon</option><option>5 porsiyon</option></select></td></tr>

<tr><td><br><br></br></br>Sıcak yemekler</td></tr><br>
          <tr><td>güveç</td><td>9 TL</td><td><select name='guvec' size='1' id='porsiyon'><option selected='selected'>0</option><option>1 porsiyon</option>      <option>2 porsiyon</option><option>3 porsiyon</option><option>4 porsiyon</option><option>5 porsiyon</option></select></td></tr>
          <tr><td>tas kebabı</td><td>9 TL</td><td><select name='taskebabi' size='1' id='porsiyon'><option selected='selected'>0</option><option>1 porsiyon</option>      <option>2 porsiyon</option><option>3 porsiyon</option><option>4 porsiyon</option><option>5 porsiyon</option></select></td></tr>
          <tr><td>patlıcan musakka</td><td>8.5 TL</td><td><select name='patlicanmusakka' size='1' id='porsiyon'><option selected='selected'>0</option><option>1 porsiyon</option>      <option>2 porsiyon</option><option>3 porsiyon</option><option>4 porsiyon</option><option>5 porsiyon</option></select></td></tr>
          <tr><td>ciğer tava</td><td>8.5 TL</td><td><select name='cigertava' size='1' id='porsiyon'><option selected='selected'>0</option><option>1 porsiyon</option>      <option>2 porsiyon</option><option>3 porsiyon</option><option>4 porsiyon</option><option>5 porsiyon</option></select></td></tr>
          <tr><td>piliç haşlama</td><td>8.5 TL</td><td><select name='pilichaslama' size='1' id='porsiyon'><option selected='selected'>0</option><option>1 porsiyon</option>      <option>2 porsiyon</option><option>3 porsiyon</option><option>4 porsiyon</option><option>5 porsiyon</option></select></td></tr>
          <tr><td>fırın köfte</td><td>8.5 TL</td><td><select name='firinkofte' size='1' id='porsiyon'><option selected='selected'>0</option><option>1 porsiyon</option>      <option>2 porsiyon</option><option>3 porsiyon</option><option>4 porsiyon</option><option>5 porsiyon</option></select></td></tr>
          <tr><td>lahana sarma</td><td>7.5 TL</td><td><select name='lahanasarma' size='1' id='porsiyon'><option selected='selected'>0</option><option>1 porsiyon</option>      <option>2 porsiyon</option><option>3 porsiyon</option><option>4 porsiyon</option><option>5 porsiyon</option></select></td></tr>
          <tr><td>semizotu</td><td>6 TL</td><td><select name='semizotu' size='1' id='porsiyon'><option selected='selected'>0</option><option>1 porsiyon</option>      <option>2 porsiyon</option><option>3 porsiyon</option><option>4 porsiyon</option><option>5 porsiyon</option></select></td></tr>
          <tr><td>bezelye</td><td>6 TL</td><td><select name='bezelye' size='1' id='porsiyon'><option selected='selected'>0</option><option>1 porsiyon</option>      <option>2 porsiyon</option><option>3 porsiyon</option><option>4 porsiyon</option><option>5 porsiyon</option></select></td></tr>
          <tr><td>biber dolma</td><td>7.5 TL</td><td><select name='biberdolma' size='1' id='porsiyon'><option selected='selected'>0</option><option>1 porsiyon</option>      <option>2 porsiyon</option><option>3 porsiyon</option><option>4 porsiyon</option><option>5 porsiyon</option></select></td></tr>

<tr><td><br><br></br></br>bakliyat</td></tr><br>
          <tr><td>Kuru fasulye</td><td>3 TL</td><td><select name='kurufasulye' size='1' id='porsiyon'><option selected='selected'>0</option><option>1 porsiyon</option>      <option>2 porsiyon</option><option>3 porsiyon</option><option>4 porsiyon</option><option>5 porsiyon</option></select></td></tr>
          <tr><td>nohut    </td><td>3 TL</td><td><select name='nohut' size='1' id='porsiyon'><option selected='selected'>0</option><option>1 porsiyon</option>      <option>2 porsiyon</option><option>3 porsiyon</option><option>4 porsiyon</option><option>5 porsiyon</option></select></td></tr>
          <tr><td>pilav</td><td>3 TL</td><td><select name='pilav' size='1' id='porsiyon'><option selected='selected'>0</option><option>1 porsiyon</option>      <option>2 porsiyon</option><option>3 porsiyon</option><option>4 porsiyon</option><option>5 porsiyon</option></select></td></tr>
          <tr><td>bulgur pilavı</td><td>3 TL</td><td><select name='bulgurpilavi' size='1' id='porsiyon'><option selected='selected'>0</option><option>1 porsiyon</option>      <option>2 porsiyon</option><option>3 porsiyon</option><option>4 porsiyon</option><option>5 porsiyon</option></select></td></tr>

<tr><td><br><br></br></br>Zeytinyağlılar</td></tr><br>      
          <tr><td>kereviz</td><td>5 TL</td><td><select name='kereviz' size='1' id='porsiyon'><option selected='selected'>0</option><option>1 porsiyon</option>      <option>2 porsiyon</option><option>3 porsiyon</option><option>4 porsiyon</option><option>5 porsiyon</option></select></td></tr>
          <tr><td>kabak</td><td>5 TL</td><td><select name='kabak' size='1' id='porsiyon'><option selected='selected'>0</option><option>1 porsiyon</option>      <option>2 porsiyon</option><option>3 porsiyon</option><option>4 porsiyon</option><option>5 porsiyon</option></select></td></tr>
          <tr><td>büüksel lahanası</td><td>5 TL</td><td><select name='buruksel' size='1' id='porsiyon'><option selected='selected'>0</option><option>1 porsiyon</option>      <option>2 porsiyon</option><option>3 porsiyon</option><option>4 porsiyon</option><option>5 porsiyon</option></select></td></tr>
          <tr><td>taze fasulye</td><td>5 TL</td><td><select name='tazefasulye' size='1' id='porsiyon'><option selected='selected'>0</option><option>1 porsiyon</option>      <option>2 porsiyon</option><option>3 porsiyon</option><option>4 porsiyon</option><option>5 porsiyon</option></select></td></tr>

<tr><td><input type='submit' name='email' value='Gonder'/></td><td colspan='2'></td></tr>
    </form>"; //formu düzenle input name='xxx' yukarda degisken olacak sikli formlarda "name" degisken "value" mailde görülen sik
    }
    ?>

</body>
    </html>
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    faruk_sahin
    faruk_sahin's avatar
    Erkek
    faruk_sahin bunu yazdı:
    media_center bunu yazdı:
    Ben de..

Ama o form demiş. iksi farklı şeyler olabilr.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sharp
    Sharp's avatar
    Erkek
    denyo testi yapsak mı ki :W

www.yesilgrow.com - Growshop
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RootB
    RootB's avatar
    Erkek
    Arkadaş forum yazdım dememiş ki forum görmeye çalışıyosunuz :) sayfadan form ile veri gönderip php ile o verileri çekmiş işte form oluşturmus.. örneğin sipariş formu gibi..
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    marlon20
    marlon20's avatar
    Erkek

faruk_sahin bunu yazdı:
    media_center bunu yazdı:
    Ben de..

Forum değil yahu form form sipariş formu

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Media
    Media's avatar
    Erkek
    marlon20 bunu yazdı:

faruk_sahin bunu yazdı:
    media_center bunu yazdı:
    Ben de..

pardon hocam :) pek form yaptım diyen çıkmazda forum anladık biz

Geliştirebilirsin mesela hesap tutarını filan göster

....
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    marlon20
    marlon20's avatar
    Erkek

pardon hocam :) pek form yaptım diyen çıkmazda forum anladık biz

Ya müşteri görecek bunu benimde tam bilgim yok bildiğim kadarıyla yaptım. Biliyorum çok kötü görünüyor ama müşteri para verecek bu form için, sonuçta maile geliyo  siparişler azıcık düzeltmek için destek istedim sadece...

Geliştirebilirsin mesela hesap tutarını filan göster

Önerin için teşekkürler. Nasıl yapacağıma dair kaynak gösterebilirmisin? bilgim yok çünkü...

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    faruk_sahin
    faruk_sahin's avatar
    Erkek
    marlon20 bunu yazdı:

faruk_sahin bunu yazdı:
    media_center bunu yazdı:
    Ben de..

Tamam kardeş göz alışkanlığı işte naaparsın drek forum olark grdük biz onu.. Ksra bakma.. Formun eyi ama biraz daha geliştirirsen çok daha güzel olur..

Toplam Hit: 2374 Toplam Mesaj: 20