folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Internet Bağlantı Problemlerim

Internet Bağlantı Problemlerim

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nomm
    Nomm's avatar
    Erkek

Arkadaşlar internet bağlantısında bazı problemler yaşıyorum. Sürekli kopmalar yaşıyorum.

TP-LİNK TD-W8968 Model modemi kullanıyorum. Wireless üzerinden laptopla internete giriyorum. Kablo kullanmıyorum.

İnternet bağlantısı koptuğu zaman modemde herhangi bir değişiklik olmuyor yani wireless ve dsl ışıkları yanıp sönüyor.. 

Sorun laptopta mıdır? Yoksa modemin wireless antenlerinde midir? Modemi alalı 2 ay oldu olacak, son 1 haftadır günde 2-3 defa modemi kapatıp-açıyorum.. Aynı şekilde laptopa da restart atıyorum.. Deli olmak üzereyim.

TTNET'i aradım. Bizim sistemimizde bağlı gözüküyorsunuz dediler. TP-Link'i aradım. SNR değerleriniz çok düşük dediler SNR değerleri en düşük 20 olması gerekiyormuş.. Tekrardan ttnet'i arayıp SNR db yi yükselttirmem gerektirdiğini söylediler bana pek mantıklı gelmedi son 1 haftadır internette böyle bir problem var. Üstüne ben araştırdım birkaç sitede Türkiyenin genelinde 12 db gösteriyormuş.. 

Pazartesi ilk iş ethernet kablosu alıp, kablo ile bağlantı kurup kopup kopmamasını deneyeceğim, sizinde fikirlerinizi almak istiyorum.

Bunun bir çözüm yolu varmıdır?

Aganta Burina Burinata
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    crimeangel
    crimeangel's avatar
    Erkek

kabloyla dene öncelikle. hala aynı sorunu yaşıyorsan, bana bi pm at hacı.

ESKİ NİCKİM "HAYALETKURT"TUR....................... WE TANRI TÜRK"Ü YARATTI. ZAFERLER KAZANIP YEDİ CİHANA NAM SALSIN DİYE...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nomm
    Nomm's avatar
    Erkek
    crimeangel bunu yazdı

kabloyla dene öncelikle. hala aynı sorunu yaşıyorsan, bana bi pm at hacı.

Tamamdır yarın yazıcıoğlundan bir ethernet kablosu alıp-deneyip size dönerim.

Aganta Burina Burinata
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

aynı problemi bende yaşıyorum bu 1 haftadır sağda solda okuduğuma göre yaşayan çok var.

ttnet ise genel bi problemleri var yada birşey deniyorlar

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nomm
    Nomm's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı

aynı problemi bende yaşıyorum bu 1 haftadır sağda solda okuduğuma göre yaşayan çok var.

ttnet ise genel bi problemleri var yada birşey deniyorlar

Evet ttnet kullanıyorum. Çözemedim sorunu, arıza kaydı yaptırdım geçen gün şansa aradıkları anda internet gözüküyor fakat bağlantı yoktu adama diyorum yok diyorum şuan sayfa açılmıyor vs bizde bağlı gözüküyorsunuz diyor herhangi bir kopma gözlemlemiyoruz şuanda hattınızda internet var gözüküyor dedi isterseniz bir modem firmanızla görüşün demiştiler.. 

Bakalım yarın ethernet kablosu alıp deneyeceğim.

Aganta Burina Burinata
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nights_judge
    nights_judge's avatar
    Erkek

dns'lerinide bi kontrol et kaç alıyor pc?

Yıllarca parazit gibi yaşayıp kim güçlüyse ona yakınlaşıp bizde sizdeniz pozu veren kişilik yoksunu yalaka köpekler;Bizim VATAN sevgimizi hayal bile edemezsiniz.Bizim adımız SONSUZLUĞA uzanırken; Çok ucuza sattığınız karekterlerinizi,büyük bedeller ödeyipte geri alamadığınız zaman adınızın sadece OYUNCAKÇI dükkanlarında satılan ucuz kuklalara verildiğini göreceksiniz..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nomm
    Nomm's avatar
    Erkek

An itibariyle yine benzer bir hatayı verdi.. Laptop sağ alt kösede bağlantı gözüküyor :S Fakat internet bağlantısı yok sayfalar açılmıyor. Troubleshoot yaptım bu seferde bu hatayı verdi..

Benim DNS'ler TTNET'in dns leri kendilerini 2 gün önce aradığımda verdiler.. 

195.175.39.39

195.175.39.40

Daha önceden google dns kullanıyordum.. 8.8.8.8 ve 8.8.4.4

Şuanda da aynı kopmalar yaşanıyor.. Dns kaynaklı olduğunu düşünmüyorum.

Aganta Burina Burinata
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    skzt
    skzt's avatar
    Erkek

bende yazılımın güncel olmamasından dolayı sürekli kopmalar oluyordu slim driver diye bir program var istersen onu indirip bi yazılımlar güncelmi diye kontrol et ben güncelleyince kopmalar kesildi. 

With Great Power Comes Great Responsibility.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nights_judge
    nights_judge's avatar
    Erkek

dost onların verdiği değil de pc dnsi kaç alıyor? ve baglantı koptugunda modem arayüzüne girip bir bak ip almısmı? downloadın kaç falan?

Yıllarca parazit gibi yaşayıp kim güçlüyse ona yakınlaşıp bizde sizdeniz pozu veren kişilik yoksunu yalaka köpekler;Bizim VATAN sevgimizi hayal bile edemezsiniz.Bizim adımız SONSUZLUĞA uzanırken; Çok ucuza sattığınız karekterlerinizi,büyük bedeller ödeyipte geri alamadığınız zaman adınızın sadece OYUNCAKÇI dükkanlarında satılan ucuz kuklalara verildiğini göreceksiniz..
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nomm
    Nomm's avatar
    Erkek
    skzt bunu yazdı

bende yazılımın güncel olmamasından dolayı sürekli kopmalar oluyordu slim driver diye bir program var istersen onu indirip bi yazılımlar güncelmi diye kontrol et ben güncelleyince kopmalar kesildi. 

İlk yazılımı kontrol etmiştim tplink support'tan henüz yeni bir yazılım yok zaten modem daha yeni çıkmıştı..

Aganta Burina Burinata
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nomm
    Nomm's avatar
    Erkek
    nights_judge bunu yazdı

dost onların verdiği değil de pc dnsi kaç alıyor? ve baglantı koptugunda modem arayüzüne girip bir bak ip almısmı? downloadın kaç falan?

Bağlantı koptuğunda modem arayüzüne erişemiyorum laptoptan bağlanıyorum.. Modemdeki yanması gereken tüm ışıklarda yanıyor.. Fakat sayfa açmaya çalıştığımda sayfayı açmıyor yani ..

Aganta Burina Burinata
Toplam Hit: 2690 Toplam Mesaj: 14