folder Tahribat.com Forumları
linefolder Linux ve Diğer İşletim Sistemleri
linefolder İnternet Kafelerde Neti Bele$ Kullanmak / İz Kaybettirmek (Slax İle)

İnternet Kafelerde Neti Bele$ Kullanmak / İz Kaybettirmek (Slax İle)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Z-CHAN
    Z-CHAN's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

tahriaddictz'lerin internet kafelere bayıldığı paraların bir nebze olsun cebinde kalmasını sağlayacak basit bir yöntemden bahsedeceğim.

yakalanırsanız temiz sopa atarlar söliim öle bilinçsiz kullanmayın.

tekniği yurtkur'un boktan bir işletmeye devrettiği afyon tınaztepe internet işletmesinde keşfettim.

akınsoft un eski bir sürümünü kullanıyorlardı, o nedenle yenileri yemeyebilir.

diğer bir sorun da bios ile alakalı. tekniği denemeden önce makinelerde bios şifresi/usb boot desteği var mı kontrol edin. (başlangıç f2/del)

malzemeler:

- 256 mb ya da üstü USB bellek (heder edebileceğiniz eski bir mp3 çalar da olur yeter ki usb boot desteklesin)

- Slax 6.x sürümlerinden birisi ( http://www.slax.org/get_slax.php adresinden tar olanı indirin. )

---

Şimdi usb belleği elde ettikten sonra üzerine sistem kurmadan önce usb boot desteğinin olup olmadığını anlamak için açılışta usb'nizi takın ve bios'a girip boot sekmesinde görülüp görülmediğine bakın.

daha sonra windows/linux ü açın ve diskin içeriğini fat32 olarak formatlayın (linux kullanıcıları şanslılar çünkü onlar xfs/ext3 formatlama seçeneklerine sahipler ki eğer bu şekilde usb yi formatlarsa sistemleri journaling özelliğine sahip olacak ve bu sayede olası veri kayıplarının önüne geçecekler. Windows kullanıcıları ise ntfs yi deneyebilirler ama slax'in desteklediğini sanmıyorum. Sistem yöneticinizden yardım isteyin siz de :)

sonra bu indirmiş olduğumuz slax'i tar şeklindeki sıkıştırılmış halinden çıkarıp o iki klasörü usb ye atın. sonra o iki klasörden ismi boot olanı açın 

linux iseniz: liloints.sh dosyasına çalışma izni verip konsoldan çalıştırın.

windows kullanıcıları:  bootinst.bat ı çalıştırın.

böylece usb nin mbr si yazılmış olacaktır.

Eğer herşey yolunda gittiyse sistemi yeniden başlatın. Açılışta bios a girin ve boot'tan usb ile başlamasını sağlayın. bunu ya açılış sırasını değiştirerek yapın ya da hard disk seçeneğinden hdd nizi usb belleğinizle değiştirin.

windows kullanıcıları grub kurdukları için otomatik olarak kde arayüzüyle karşılaşacaklardır.

linux aracılıyla kurulum yapanlar her ne kadar lilo kurulumu yaptıkları için konsolda bir iki komut yazmaları gerekse de sistem açılışı için:

-- her açılışta root/toor/xconf/startx komutlarını standart olarak sırayla vermeniz gerekecek--

üzülmesinler. çünkü usb lerinde hiçbir veri kaybıyla karşılaşmayacaklar.

windowsçular da fat32 kullandıkları için dikkatli olsunlar bir net kesintisinde yaptıkları herşey heba olabilir. adımları baştan takip etmeleri gerekir.

......

eee neyse efendim açtık slax'i konqueror u açın bir deneyin bakalım nete giriyor mu? beğenirseniz netten modül kurmayı araştırıp yeni yazılımlar yükleyebilirsiniz slaxe

---

not: linux ten kurulum yapanlar sistemi kapatabilmek için komut satırında halt/reboot gibi komutlara hakim olmalıdırlar.

/////

eğer bütün bu adımları başardıysanız sizi tebrik ederim. artık gerisi net cafede yakalanmadan sistemi kullanmaya kalıyor. tabi parasız oturum açtığınız için ana pc de pc açık fakat oturum açılmamış olarak görülüyorsunuz.  fakat ana pc sisteminize kapat komutu gönderemiyor. böylece kafanıza göre sistemi kullanabiliyorsunuz.

ha ben paramı öderim ama ana pc başında oturan hödüğün ne yaptığımı izlemesini istemiyorum diyorsanız.

öncelikle bilgisayarı normal açıp oturum açma isteği gönderin. oturum açılınca sistemi resetleyin ve hazırlamış olduğunuz usb  yi takıp yukarıda anlatıldığı gibi kullanın.

işte özgürlük diye buna derim:)

anlatımın bktanlığı için kusura bakmayın.

imza sıçan

.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Er-SAH
    Er-SAH's avatar
    Erkek

Denemekten zarar çıkmaz da kobudan sonra yazılan yorumlar ne alaka onu anlamadım ,neyse önce tanıdık bi cafede deneyek sonrada hayata geçiririz.

saol...hacı

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    şii sen cafeden bağlanırken bizim ton ton efe çakmadımı len :D

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bychaos
    bychaos's avatar
    Erkek
    Ulan yazık ya harbi yazık bildim bileli net cafelerdeyim bi ton da net cafe kurdum 6 sene önce  de net saati 1 ytl di şimdide yapcaksınız bari küçük işletmeler de yapmayin

İyi bir kalça sahibi olmanın, iyi bir kafa sahibi olmaktan daha fazla prim yaptığı bir ülkede, hiçbir şey daha ileriye gitmez. . Can Dündar.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gokalp
    Gokalp's avatar
    Erkek
    Bos is, kafeden zaman ayarlayicisini sifirlarsaniz boyle zirvalara gerek kalmaz.

Zafer ülkü kaynağının çeşmesidir, Zafer gönüllerin birleşmesidir. Gönülleri birleşenler, selam sizlere, Uzaktan dertleşenler, selam sizlere.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SyspioniC
    SyspioniC's avatar
    Erkek
    cplus ı kapamak daha basit bi yöntem :P

"Derviş Yunus bu sözü eğri büğrü söyleme, Seni sorguya çeker bir Molla Kasım gelir."
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    spybreak
    spybreak's avatar
    Erkek

fena bi yöntem değil.. ama sistemleri yeni olan bi cafede işlemez.. ethernet kartını tanımaktan aciz çünkü.. :)

REMEMBER! RESPECT IS EVERYTHING
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Abizittin
    Abizittin's avatar
    Erkek

SyspioniC bunu yazdı:
    -----------------------------
    cplus ı kapamak daha basit bi yöntem :P

görev yöneticisinden işlemleri açabiliyorsan kapatırsın hocam.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Z-CHAN
    Z-CHAN's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

DTaskManager isimli programla görevler görünüyor.

PS: DJ Tontonun bi bktan çaktığı yk bak söyleme bişey adama ha :)

.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kenankonak
    kenankonak's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Z-CHAN bunu yazdı:

tahriaddictz'lerin internet kafelere bayıldığı paraların bir nebze olsun cebinde kalmasını sağlayacak basit bir yöntemden bahsedeceğim.

yakalanırsanız temiz sopa atarlar söliim öle bilinçsiz kullanmayın.

tekniği yurtkur'un boktan bir işletmeye devrettiği afyon tınaztepe internet işletmesinde keşfettim.

akınsoft un eski bir sürümünü kullanıyorlardı, o nedenle yenileri yemeyebilir.

diğer bir sorun da bios ile alakalı. tekniği denemeden önce makinelerde bios şifresi/usb boot desteği var mı kontrol edin. (başlangıç f2/del)

malzemeler:

- 256 mb ya da üstü USB bellek (heder edebileceğiniz eski bir mp3 çalar da olur yeter ki usb boot desteklesin)

- Slax 6.x sürümlerinden birisi ( http://www.slax.org/get_slax.php adresinden tar olanı indirin. )

---

Şimdi usb belleği elde ettikten sonra üzerine sistem kurmadan önce usb boot desteğinin olup olmadığını anlamak için açılışta usb'nizi takın ve bios'a girip boot sekmesinde görülüp görülmediğine bakın.

daha sonra windows/linux ü açın ve diskin içeriğini fat32 olarak formatlayın (linux kullanıcıları şanslılar çünkü onlar xfs/ext3 formatlama seçeneklerine sahipler ki eğer bu şekilde usb yi formatlarsa sistemleri journaling özelliğine sahip olacak ve bu sayede olası veri kayıplarının önüne geçecekler. Windows kullanıcıları ise ntfs yi deneyebilirler ama slax'in desteklediğini sanmıyorum. Sistem yöneticinizden yardım isteyin siz de :)

sonra bu indirmiş olduğumuz slax'i tar şeklindeki sıkıştırılmış halinden çıkarıp o iki klasörü usb ye atın. sonra o iki klasörden ismi boot olanı açın 

linux iseniz: liloints.sh dosyasına çalışma izni verip konsoldan çalıştırın.

windows kullanıcıları:  bootinst.bat ı çalıştırın.

böylece usb nin mbr si yazılmış olacaktır.

Eğer herşey yolunda gittiyse sistemi yeniden başlatın. Açılışta bios a girin ve boot'tan usb ile başlamasını sağlayın. bunu ya açılış sırasını değiştirerek yapın ya da hard disk seçeneğinden hdd nizi usb belleğinizle değiştirin.

windows kullanıcıları grub kurdukları için otomatik olarak kde arayüzüyle karşılaşacaklardır.

linux aracılıyla kurulum yapanlar her ne kadar lilo kurulumu yaptıkları için konsolda bir iki komut yazmaları gerekse de sistem açılışı için:

-- her açılışta root/toor/xconf/startx komutlarını standart olarak sırayla vermeniz gerekecek--

üzülmesinler. çünkü usb lerinde hiçbir veri kaybıyla karşılaşmayacaklar.

windowsçular da fat32 kullandıkları için dikkatli olsunlar bir net kesintisinde yaptıkları herşey heba olabilir. adımları baştan takip etmeleri gerekir.

......

eee neyse efendim açtık slax'i konqueror u açın bir deneyin bakalım nete giriyor mu? beğenirseniz netten modül kurmayı araştırıp yeni yazılımlar yükleyebilirsiniz slaxe

---

not: linux ten kurulum yapanlar sistemi kapatabilmek için komut satırında halt/reboot gibi komutlara hakim olmalıdırlar.

/////

eğer bütün bu adımları başardıysanız sizi tebrik ederim. artık gerisi net cafede yakalanmadan sistemi kullanmaya kalıyor. tabi parasız oturum açtığınız için ana pc de pc açık fakat oturum açılmamış olarak görülüyorsunuz.  fakat ana pc sisteminize kapat komutu gönderemiyor. böylece kafanıza göre sistemi kullanabiliyorsunuz.

ha ben paramı öderim ama ana pc başında oturan hödüğün ne yaptığımı izlemesini istemiyorum diyorsanız.

öncelikle bilgisayarı normal açıp oturum açma isteği gönderin. oturum açılınca sistemi resetleyin ve hazırlamış olduğunuz usb  yi takıp yukarıda anlatıldığı gibi kullanın.

işte özgürlük diye buna derim:)

anlatımın bktanlığı için kusura bakmayın.

imza sıçan

la allah seni kahretmesin ne istiyon benden bende kafeciyim

misafirdir ne kafirdir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kjhjkjh
    kjhjkjh's avatar
    Dişi
    Arkadaşlar ben anlayamadım internete gidince ne olcak şimdi :D bu sistem ne işe yarıyor?
Toplam Hit: 5294 Toplam Mesaj: 19