folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İnternet Sağlayıcı Öneriniz Varmı?

İnternet Sağlayıcı Öneriniz Varmı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Amatör Üye
    serdo
    serdo's avatar
    Erkek
    şuan kullandığım poyraz wifi 35Mbps ayda 150 tl veriyorum ama çok ağır yani boşu boşuna para veriyorum. Sözde 81 Mbps VDSL internet kadar çekiyor ama 2 kişi girdimi çok ağırlaşıyor,önereceğiniz varmı?

"NE MUTLU, İNSANIM DİYENE" ...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    frekaze
    frekaze's avatar
    Erkek

Konu hem arkadaş için güncel olsun hemde bana süperonline 1000 gb güzel bir kampanya bilen varsa haber verebilir mi milleni olayı bitmek üzere benim.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adamhakli
    adamhakli's avatar
    Erkek

Vdsl kullandığın sürece o hep olacak hocam. Kablonet fiber, super online fiber yada turktelekom fiber bunlardan birisinin altyapısı varsa geçmelisin.

Ben de önümüzdeki günlerde gigaspeed'e geçmeyi düşünüyorum. Şu an en ucuzu o. Normal fiber kullanıyorum. Sadece taşıma işlemi olacak. Duruma göre güncellemeleri buraya yazarım, konu sahibinin müsaadesiyle. 

Hayat savaştır, ölümden korkan YAŞAMASIN. https://www.tahribat.com/forum/cekilis-2020-bal-satisi-basladi---siparisler-ali-247037
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    shia
    shia's avatar
    Erkek

Yıllardır Turknet kullanıyorum. Şimdiye kadar hiçbir sorun yaşamadım. Hızım geçtiğimiz haftaya kadar 35 mbps idi. Eve yeni hat getirdiler, 1 haftadır 1.000 mbps'ye geçtik, sanki mahallenin tüm internetini bizim eve bağlamışlar gibi bir hıza kavuştum :)

1 yıllık peşin ödemiştim. Ayda 275 liraya tekabül ediyor. Yeni abonelerde 199 tl sanırım. Varsa altyapın mutlaka değerlendir.

" Live like Ali and Die Like Hussain "
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoldenShark
    GoldenShark's avatar
    Erkek

2 ay öncesine kadar Turknet kullanıyordum fakat yurt dışı çıkışları o kadar sıkıntılı bir hal aldı ki online oyun oynamak zulüm olmuştu. 
    Şimdi ComNet'e geçtim 2 aydır kafam rahat 30-60 ms maksimum ve müşteri hizmetleri de Türknetten çok çok iyi eğer düşünürsen hocam davet kodum aşağıda:

davet kodu: CMT266AAE

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

Yeni evde Kablonet 500mbit, eski evde Turknet 75mbit kullanıyorum, 25 yıllık bina olduğu için kablolar anca 75i destekliyor, ikisi de haftalarca hiç kopma olmadan çalışıyor maşallah.

Turknet için 399 TL lik indirim kodu bırakayım;

NXA77HG67BTY

goo.gl/qBNZmW
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yasyn
    yasyn's avatar
    Erkek

önemli olan hat kalitesi, uçurum farklar yok sağlayıcılar arasında, fiberde genelde problem olmaz,

VDSL için hat değerleriniz önemlidir, SNR margin değerinizin, iyi bir bağlantı için 10'dan yukarı olması gerekiyor. genelde problemler iç tesisat ve santrale uzaklık kaynaklı oluyor ve bu durumları sağlayıcıya bağlıyoruz.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Reskam
    Reskam's avatar
    Erkek

Küçük operatörlerden aldığınızda fiberde olsa vdsl de olsa 

önce hat kalitesi sonra o şirketin o bölge için TT den satın aldığı tünnel boyutu önemli o yüzden hat kalitesniz iyi ise direkt olarak büyük bir şirketten hizmet alın örn; Türknet TSOL vs .

Memento Mori
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek
    shia bunu yazdı

Yıllardır Turknet kullanıyorum. Şimdiye kadar hiçbir sorun yaşamadım. Hızım geçtiğimiz haftaya kadar 35 mbps idi. Eve yeni hat getirdiler, 1 haftadır 1.000 mbps'ye geçtik, sanki mahallenin tüm internetini bizim eve bağlamışlar gibi bir hıza kavuştum :)

1 yıllık peşin ödemiştim. Ayda 275 liraya tekabül ediyor. Yeni abonelerde 199 tl sanırım. Varsa altyapın mutlaka değerlendir.

Hocam sistem eski altyapının üzerinden mi gidiyor?

Yani ben şu anda Telekom kullanıyorum ama benim binaya da hem Superonline hem Türk nokta net geldi , Eğer geçmeye kalkarsam şu anda sadece modemi değiştirip aynı ağ üzerinden devam mı edeceğim farklı bir tesisat falan mı çekiyor? Bir de en uygun nasıl oluyor siz nasıl ödediniz bayiye mi gidip söylediniz peşin ödeme işini?

İmza YOK !!!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    JiggSaw bunu yazdı
    shia bunu yazdı

Hocam sistem eski altyapının üzerinden mi gidiyor?

Yani ben şu anda Telekom kullanıyorum ama benim binaya da hem Superonline hem Türk nokta net geldi , Eğer geçmeye kalkarsam şu anda sadece modemi değiştirip aynı ağ üzerinden devam mı edeceğim farklı bir tesisat falan mı çekiyor? Bir de en uygun nasıl oluyor siz nasıl ödediniz bayiye mi gidip söylediniz peşin ödeme işini?

Türknet kendi altyapısından fiber satıyor. Turkcell fiberin kablosundan ise Vodafone ve Kablonet hizmet sunuyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek

Superonline ve Türktelekom neden hala ortakHat kullanımına geçmedi.  İleride geçermi acaba?

Toplam Hit: 1497 Toplam Mesaj: 28
internet mbps