folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder İnternet Taahhütünü Firma Bozmaya Kalkarsa ?

İnternet Taahhütünü Firma Bozmaya Kalkarsa ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cosmic
    Cosmic's avatar
    Erkek

Dağda bayırda telekom vs alt yapısı olmayan yerler için çanak anten ile internet hizmeti sağlayan airnet diye bir marka var. Bir sene önce 24 ay taahhüt yapıp bağlatmıştık. Şimdi firma btk kanun çıkarttı maksimum 12 ay taahhüt vs diye zırvalayıp taahhütü sonlandırmaya çalışıyor. Bu konu ile ilgili  07.09.2021 tarihli tüketici mahkemesinin 12 ay sonunda kullanıcı tarafından taahhüt bozulduğunda çıkan cayma bedelinin geri iadesi haberini paylaşıyor bizimle. Bu olay sadece kullanıcı tarafından bozulduğu durum için var diye biliyorum.

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2022/01/20220118-3.htm

resmi gazetede de bu sene başında yayınlanan kanunda;

"İşletmeci ile abone arasında belirlenen taahhüt süresi yirmi dört ayı geçemez."

maddesi geçiyor.

Şu an aynı pakete taahhüt yapılmak istendiğinde rakam 2x. Muhtemelen kandırabildiğimizi kandırıp yeni rakamdan taahhüte zorlayalım diye düşünüyorlar.

Böyle bir durum ile karşılaşan oldu mu? Böyle bir durumda ne yapmak gerekiyor?

Bittik biz bittik
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheBattal
    TheBattal's avatar
    Erkek

Durumu bilmem de  (EYT hariç tabiiki) çıkan kanun geriye işlemez, sen bu anlaşmayı yaptığında 24 aysa, sonra isterse 1 aya çeksin sen 24ten devam edersin. Yani senin dediğin gibi öpmeye çalışıyorlar seni hocam.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    twilight_flame
    twilight_flame's avatar
    Erkek

İlk yapmış olduğum şu kadar TL'den ibaret taahhütüm geçerlidir de kapat hocam, seve seve devam edecekler. Vodafone kardeşime aynısını yapmaya kalktı, 1 ay önce ben 2 yıllık taahhüt vermiştim beni ilgilendirmez dedi kapattı, halen ilk taahhütte belirtilen fiyatı ödüyor.

Sevgimizin Bittiği yerde Nefretimiz Başlar...
Toplam Hit: 708 Toplam Mesaj: 3
internet servis sağlayıcı