folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İnternette Kotaya Hayır!

İnternette Kotaya Hayır!

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Minimum kota 100 GB, kota sonrası hız 5 megabit olacak. Bilgi içeriden sağlam bilgi. Birde Btk firmalara altyapı hazırlama suresi verir Onumuzdekı yaza kadar oh mis. Bu mesaj burada dursun. Atın fava bekleyin. 

Sen ferrari parası vermiş ferrari almışsın ama sana ferrariyi 1 hafta verip sonra elinden alacaklar ve sen "ya 1 haftada olsa iyi oldu.Ya hiç kullanamasaydım" diye düşüneceksin parasını verip aldığın ferrari hakkında.

İşte bu olayda böyle.Parasını veriyorsun ama ortada internet yok.Saçmalıklar var.Fahiş fiyattan satılan hizmetde bir "lütuf" edasıyla parça parça verilen haklar var.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Macidor
    Macidor's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Minimum kota 100 GB, kota sonrası hız 5 megabit olacak. Bilgi içeriden sağlam bilgi. Birde Btk firmalara altyapı hazırlama suresi verir Onumuzdekı yaza kadar oh mis. Bu mesaj burada dursun. Atın fava bekleyin. 

Bunun haberini geçen gün bi yerde okumuştum zaten (shiftdelete olabilir). Ne büyük lütuf mna koyum demiştim. Oh mis diyebiliyosan ne mutlu sana.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek
    coLin bunu yazdı

Eminim ki forum da twitter tt scripti olup, çok kısa sürede istediği hashtag'i tt'ye sokacak insanlar var. Taş atıp kolunuz yorulmuyor. Şu akk hashtaglerinden birini tt'ye soksanızda, zaten gerisini gören twitter kullanıcısı ile yeterince gündem de kalır.

Tabii hashtage btk'nın resmi twitter hesabını ve btk başkanın resmi twitter hesabının kullanıcı adını etiketleyerek tweet attırmanız lazım.

Yok mu bunu yapacak tt'ci arkadaş yada arkadaşlar?

TT ile ne yapmayı planlıyorsun ki?

BTK durumun farkında değil mi? Kullanan aklı başında herkes kotanın az çok adil olmadığını bilecek zekaya sahip değil mi?

TT dediğin şey anca kendini tatmin etmek, hiç bir pozitif faydası yok. Burası İsveç değil ki orada TT oldu diye kaale alsınlar. Aynı mevzu bu change.org kampanyaları için de geçerli. Resmi dilekçe yazıyorsun da aylarca dönüş olmayabiliyor hatta umurlarında bile olmuyor, okumuyorlar. Bunu mu göze alacaklar? O kadar gelişmiş bir bürokrasimiz olsa zaten bunlara gerek kalmaz. 

Diyorum ki şikayet edene, tweet atana kadar bu kampanyaya katılan binler üyeliklerini iptal etsinler, bir süre internetten feragat etsinler. O zaman bakın bakalım neler oluyor. Fiyat ta düşer, kota da artar, her şey olur. Ama kuzu gibi internet bağlatmaya devam edip sonrasında "ama kota çok adilsiz bir uygulama bi kerem :S" diye sızlanmanın hiç bir manası yok. Firma parasına bakar. Kâr düşmeye başladı mı, kullanıcı kaybı yaşandı mı şirketin etekleri tutuşmaya başlar. Ama bu bilinçten yoksun bir toplumda böyle bir organizasyon beklemiyorum. Anca tt yapsınlar, online duyar kassınlar. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    Fogger bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Bunun haberini geçen gün bi yerde okumuştum zaten (shiftdelete olabilir). Ne büyük lütuf mna koyum demiştim. Oh mis diyebiliyosan ne mutlu sana.

Hocam sen ve @u235

Sabah sabah ne içtiniz?

iyibu! yeniden..
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Fogger bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

İroniden anlamıyorsan ne mutlu sana. 

Ayrıca shiftdelete.net'e haberleri kim yazdı sanıyorsun? 

mkyb tarafından 09/Eyl/16 12:14 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    by_Tet bunu yazdı
    Fogger bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

Hocam sen ve @u235

Sabah sabah ne içtiniz?

noldu ?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek

http://shiftdelete.net/akk-iyilestirildi-resmi-aciklama-geldi-75218 

- Sabit genişbant internet hizmetlerindeki AKN sonrası erişim hızının % 50 oranında artırılması,

- AKN kapsamındaki veri kullanım miktarının, hız dengesi de gözetilerek farklı seviyelerde belirlenmesi,

- 02:00-08:00 saatleri arasında internet kullanımlarının AKN’ye dâhil edilmemesi,

- AKN uygulamasına 31.12.2018 tarihi itibarıyla son verilmesi amacıyla gerekli analiz ve çalışmaların işletmeciler tarafından 2 ay içinde yapılarak Kuruma sunulması BTK tarafından karara bağlanmıştır.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

- AKN uygulamasına 31.12.2018 tarihi itibarıyla son verilmesi

https://www.youtube.com/watch?v=TRKRhuRjaDU

Aman Allah'ım bugünleri gösterdiğin için teşekkür ederim. Çocuklarım AKK'sız internete girebilecek. 

mkyb tarafından 09/Eyl/16 22:28 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Austen
    Austen's avatar
    Erkek

Upload'a da el atsalarmış ya. Bu devirde verilen upload limitleri çok yetersiz.

Yüksek upload'lu paketler var ama normal paketlerde yaygınlaşırsa streamer, gamer artar, devlet te bunları bir güzel vergiler. Hem devlete katkı hem millete. :)

Yine havadan 2 sene aynı düzen sürecek. Bahsedildiği gibi %50 artış olursa sanırım 4-4.5 mbit hız verilecek. 16mbit'in temel paketlerden biri haline geleceği ön görülürse yine az. Şu anda bildiğim kadarıyla yavaş yavaş 8mbit olayı da bitiyor.

Şirketler boş durmaz, demedi demeyin. Şimdi 70 liraya hizmet alıyoruz da AKN yatırımı yapılmaya zorlanan firmalar bu kazığı saplar. Bunu önleyici şeyler de alınması lazım. Yoksa telekom gibi havadan her sene 3-5 lira zam ile paketleri kafalarına göre fiyatlandırmaya devam ederlerse AKN sonrası sınırsız paketler 100 lira civarını bulur.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RockZs
    RockZs's avatar
    Erkek

Daha taslak halinde. 2018-Aralık'a kadar tamamen kaldırılması planlanıyor. Diğer maddeler birkaç ay içerisinde uygulanabilir.

Toplam Hit: 7054 Toplam Mesaj: 51
akk ttnet kota