folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Kış Geliyor Evi, Ekonomik Isınma Yöntemleri

Kış Geliyor Evi, Ekonomik Isınma Yöntemleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EnerJiC
    EnerJiC's avatar
    Erkek
    Realseyler bunu yazdı
    kaygusuz bunu yazdı

3 adet 200 Watt solar panel  = 
    1 adet regülatör

1200 watt invertör

100 Amper akü

600 wattlık ısıtıcı

bu yol en ucuz bir ev ısıtma yöntemi bence

Kisin hava bulutlu olur. Ama yine de en mantiklisi.. güneş paneli.. 5 kw lik inverter alirsin zamanla panelleri yükseltirsiin.. 

Maliyeti ne olur ki 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Yeni villama ısı pompası aldık 70.000 tl , ege bölgesi için en iyi ısınma soğutma yolu bu.

Klimanın tersi gibi düşünebilirsiniz, yerden ısıtma için döşenen borulara sıcak / soğuk su pompalıyor.

Bir de buna güneş enerjisi dayadığımda gündüzleri elektriği ucuza getirebilirim fakat enerjiyi depolayıp gece kullanmak çok akılcı gelmedi bana.

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Yeni villama ısı pompası aldık 70.000 tl , ege bölgesi için en iyi ısınma soğutma yolu bu.

Klimanın tersi gibi düşünebilirsiniz, yerden ısıtma için döşenen borulara sıcak / soğuk su pompalıyor.

Bir de buna güneş enerjisi dayadığımda gündüzleri elektriği ucuza getirebilirim fakat enerjiyi depolayıp gece kullanmak çok akılcı gelmedi bana.

Izolasyon varsa gece ev hemen soğumaz, camlara kış perdesi yaptırabilirsin veya rüzgara türbini ile takviye yapabilirsin, baykuş kanat türbinler fazla ses de yapmıyor veya rulmansız yatay varil tipi türbin kullanabilirsin bunlar da sessizdir. 

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realseyler
    Realseyler's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Yer altindaki sicaklik tasaruf ölcüsüdür muhtemelen diyelim 10 20 derece toprak alti isiisi sana tasaruf olarak geri donuyor. Ben beğeniyorum bu sistemi bakalim.

Baktığınız benim gördüğünüz sizsiniz
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realseyler
    Realseyler's avatar
    Erkek
    EnerJiC bunu yazdı
    Realseyler bunu yazdı
    kaygusuz bunu yazdı

3 adet 200 Watt solar panel  = 
    1 adet regülatör

1200 watt invertör

100 Amper akü

600 wattlık ısıtıcı

bu yol en ucuz bir ev ısıtma yöntemi bence

Kisin hava bulutlu olur. Ama yine de en mantiklisi.. güneş paneli.. 5 kw lik inverter alirsin zamanla panelleri yükseltirsiin.. 

Maliyeti ne olur ki 

Kendin toplasan 200 wat panel 2 bin akü de 2 bin inverter de 2 bin .. panel ile akü esit olmali yani üç panel üç akü ...yani 20 ile 15 bin tl arasi olur fiyati.. indüksiyon ocağim dan olmasa 50 bini bu sisteme ayirmayi düşünürdüm. 

Baktığınız benim gördüğünüz sizsiniz
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Enquinx35
    Enquinx35's avatar
    Erkek

izmirde 1 çuval kömür 150 tl amk

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek
    Enquinx35 bunu yazdı

Babamlar adanada orada da fiyat aynı. Bir çuval kömür max 2 bilemedin 3 gün gider. Doğalgazdan pahalıya geliyor amk şeyisi. Onda da tüm evi ısıtamıyorsun

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    sLeymN bunu yazdı
    Enquinx35 bunu yazdı

Babamlar adanada orada da fiyat aynı. Bir çuval kömür max 2 bilemedin 3 gün gider. Doğalgazdan pahalıya geliyor amk şeyisi. Onda da tüm evi ısıtamıyorsun

5ton çam odunum, 2ton badem odunum, 500kg kadar da zeytin odunum hazır bu kış rahatım. 

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    Enquinx35 bunu yazdı

Yıkanmış malkara kömürü var mavi torbalarda pullukçu marka, tonu 3.000 şuan. 25kg çuvalı 75tl ye gelir. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kazasker1
    kazasker1's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Yeni villama...

İzin verirsen biz şurdan ucuz kahve bakmaya devam edelim...

Huzur islamda... Yok, yanlış. Para islamda. Net...
Toplam Hit: 4593 Toplam Mesaj: 45
kış ısıtıcı ısınma