Kulaklık Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek
    AdemYakups bunu yazdı

ustalar jabra elite almayı düşünüyorum.Ben tplink w9970 kullanıyorum şu anda bende qcy t7 blutut kulaklık var bilgisayara bağlanınca 35mbs den 15mbsye düşüyor.Aynı ghz bandını kullanıyorlarmış.

Jabra elite yada benzeri kullanan böyle bir durum sizdede yaşandı mı

bu dediğin şeyi ölçen program varsa yada sen nerden bakıyorsan bakayım döneyim sana hocam mbs ne bilmiyorum ama arada duvar yokken 20metreye kadar çekiyor

Troubles'll come & they'll pass
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

Dış seslerden dolayı şundan almıştım.

https://www.vatanbilgisayar.com/philips-taph805bk-00-kablosuz-kulak-ustu-hi-res-anc-kulaklik-siyah.html

Memnunum baya. Gümbür gümbür sesi yok ama dış dünya ile bağlantını kesiyor inanılmaz bir ambiance modu var. Dışarıda hiç bir şekilde ses vermiyor.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AdemYakups
    AdemYakups's avatar
    Erkek
    Nikoteen bunu yazdı
    AdemYakups bunu yazdı

ustalar jabra elite almayı düşünüyorum.Ben tplink w9970 kullanıyorum şu anda bende qcy t7 blutut kulaklık var bilgisayara bağlanınca 35mbs den 15mbsye düşüyor.Aynı ghz bandını kullanıyorlarmış.

bu dediğin şeyi ölçen program varsa yada sen nerden bakıyorsan bakayım döneyim sana hocam mbs ne bilmiyorum ama arada duvar yokken 20metreye kadar çekiyor

Tabi dostum.

Şimdi speedtest sonuçları az önce çektim.

İlk görsel 35mbs kullnıyorum neti. 29.11 çıktı 35e kadar gidebiliyor.

ikinci görsel QCY T7 blutut kulaklık bağlandıktan sonraki hızlardır.İnternete sadece tek bağlı kendi bilgisayarım olacak şekilde ölçtüm.Araştırdım biraz enes özel miydi birisi 2,4 bandını kullandığından böyle diyor.

Ama bütün cihazlarda mı böyle belli cihazlarda mı bilemedim.Yeni modem almak istemem bunun için.

Destek olursanz makbule geçer.

+Bu arada ara ara kopma oluyor sadece bilgisayarda tabi.Mesela 1-2 dkda bir yarım saniyelik ses kopması.

Bu ses sorununu Win8.1 ve Win10 ilk sürümü 1507 hariç diğer tüm sürümlerde yaşıyorum.

AdemYakups tarafından 15/Oca/22 15:18 tarihinde düzenlenmiştir

https://i.hizliresim.com/npo4v3i.PNG
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek
    AdemYakups bunu yazdı
    Nikoteen bunu yazdı
    AdemYakups bunu yazdı

Tabi dostum.

Şimdi speedtest sonuçları az önce çektim.

İlk görsel 35mbs kullnıyorum neti. 29.11 çıktı 35e kadar gidebiliyor.

ikinci görsel QCY T7 blutut kulaklık bağlandıktan sonraki hızlardır.İnternete sadece tek bağlı kendi bilgisayarım olacak şekilde ölçtüm.Araştırdım biraz enes özel miydi birisi 2,4 bandını kullandığından böyle diyor.

Ama bütün cihazlarda mı böyle belli cihazlarda mı bilemedim.Yeni modem almak istemem bunun için.

Destek olursanz makbule geçer.

+Bu arada ara ara kopma oluyor sadece bilgisayarda tabi.Mesela 1-2 dkda bir yarım saniyelik ses kopması.

Bu ses sorununu Win8.1 ve Win10 ilk sürümü 1507 hariç diğer tüm sürümlerde yaşıyorum.

Modemin markası belli değil ama modemin wireless ayarlarını yapılandırırken wireless yayın kanalı olur. Genelde otomatik ayarlanır. 1-16 arası channel ayarı olur. Sırayla deneyebilirsin belki sorununa çözüm olur. 

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Hocam iki kere okudum yazdıklarını bi sik anlamadım :D Bak bu pcye sadece klavye ve mouse bağlıyken, torrent kapalıyken yaptığım deneme 

Bu da tüm şartlar yukarıdaki ile aynı sadece kulaklık pc'ye bağlantıktan sonraki deneme

Umarım yardımcı olmuştur anladıgım kadarıyla pinkteki farkı soruyorsun sen ?

edit: Hmmm hızı etkiliyor mu diye mi soruyorsun acaba bilemedim :D Tek söylemem gereken şu sanırım pc desktop yani sırf kulaklığı bağlamak için cihaz aldım bi tane dandik çin malı bi bluutooh şeysi çünkü kullandığım sürüm desteklemiyordu win 10da falan varmış bilemem.. Hee bi de modeme Everest_573c50 diye bişey bağladık yandaki evden de girebilelim diye. Bunları göze alarak ver işte kararını :D

Nikoteen tarafından 15/Oca/22 19:17 tarihinde düzenlenmiştir

Troubles'll come & they'll pass
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

Bende sony wh-1000xm4. Memnunum. 

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AdemYakups
    AdemYakups's avatar
    Erkek

Şimdi hocalar şöyle.

https://youtu.be/Nn_5LuVKMnI?t=27

Burada herif anlatmış biraz. modemin 5 ghz 2,4 ghz olayını. Kullandığımız tüm fare klavye işte kablosuz herşey 2,4 ghz kanalı kullanarak bilgisayarla iletişime geçiyor ama blutut ekleyince bunlara internet yavaşlıyormuş.

Şimdi madem böyle bir durum var yavaşlama fare klavyede blututla aynı kanalı kullanıyorsa neden sadece ben kulaklık takınca yavaşlama oluyor.

İnternet hızım SADECE blutut kulaklık takınca yavaşlıyor.Ama ben görüyorum ki birçok kişi normal hız kaybı olmadan kullnıyor.

O zaman bende acaba başka kulaklık alsam işte jabradır vs bu sorun kalkarmı diyorum ondan desteğinizi istedim.

Bu arada tplink w9970 kullnıyorum.Memnunum kanal olayına bakmıştım tek tek seçmiştim hatta.Zaten tek kanal seçmek tabi daha mantıklı ama fark görmedim.

Aklıma başka birşey daha geldi mesela kulaklık blutut sürümü 5,0 bilgisayarın ise 4,0 bununla alakalı olabilir mi diye düşünüyorum.

Şimdi baktım 217 tl olmuş kesinlikle değmez ben 135e aldım.Geçen yıl.

Ping nemli değil indirme hızının düşmemesi lazım.Sizde durum nedir hangi cihazlarda sorunsuz kullanıyorsunuz veya bu soruna rastladınız mı hocalar bilen bir el atsın duruma.

https://i.hizliresim.com/npo4v3i.PNG
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Castaway
    Castaway's avatar
    Homo

razer electra v2 kullanıyorum. ALMA

...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e2
    e2's avatar
    Erkek

Reis kablolu ama belki işine yarar, indirimde şuan nasıldır bilmem araştır istersen. 

https://www.sinerji.gen.tr/razer-kraken-x-usb-71-surround-siyah-gaming-kulaklik-p-33363

Toplam Hit: 1429 Toplam Mesaj: 20
kulaklık