folder Tahribat.com Forumları
linefolder Microsoft Windows Ailesi İşletim Sistemleri
linefolder Kullananlardan Win 7 Hakkındaki Görüşleri

Kullananlardan Win 7 Hakkındaki Görüşleri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeroiquE
    HeroiquE's avatar
    Erkek

bende win7 kurucam,format atarken  c'yi silip üstüne win7 kurup,d'ye dokunmasam. nasıl 1 sonuc ortaya cıkar.

c de win7 d'de xp mi olur.

Hak,tepene inen bir kılıç da olsa,boynunu ona uzatmaktan çekinme. // Donamım soru-destek için pm ON.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

o zaman napıyoruz birazdan format işlemine geçiyoruz :)

32 ile 64 arasında kaldım (4 cgb ram olması açısından)

Fakat bazı programlar 64 de çalışmıyor deniyor.

bu konuda ne diyosunuz sayın kullanıcılar :D

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    End_User
    End_User's avatar
    Erkek

Ben de kurmak istiyorum ama forumlara bakıyorum iso dosyasının md5 - sha1 değerlerini yazana rastlayamadım. Ya ne olduğunu bilmiyolar ya da art niyet var. Ama sağlam bir paylaşım bulabilirsem kuracağım mutlaka.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CyberAngel
    CyberAngel's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

End_User bunu yazdı:
    -----------------------------

Ben de kurmak istiyorum ama forumlara bakıyorum iso dosyasının md5 - sha1 değerlerini yazana rastlayamadım. Ya ne olduğunu bilmiyolar ya da art niyet var. Ama sağlam bir paylaşım bulabilirsem kuracağım mutlaka.

md5 sha1 dediğin şey link koruması gibi birşey galiba..Ben ne olduğunu bilmiyorum.Yarın upload'a başlıcam.Ne olduğunu anlatırmısın ?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    THE_MILLER
    THE_MILLER's avatar
    Erkek

XP 'den hızlı Vistadan görsel. Gerçekten çok rahat bir işletim sistemi.Güvenliğide vistaya göre ileri seviyede.Tavsiye ederim.

Türkiye'nin geleceği çelikten yoğruluyor; belki biz olmayacağız ama bu çelik aldığı suyu unutmayacak.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

Windows xp çok fazla eskidiğinden dolayı windows 7 kurdum ama kullanış açısından bir sürü saçmalığı var (performans olarak iyi). Yine de kullanmaya çalışıyorum. Başlat menüsü saçma sapan. Normal bilgisayardaki klasörlerde geziyorsun sanki. O zaman başlat menüsü değil başlat gezgini olsun adı. Klasörde gezeceksem bilgisayarıma tıklarım girerim istediğim yere. Eski başlat menüsü kullanışlığı yok. Kaydırma çubuğu çıkıyor aşağı yukarı kaydırıyorsun diğer windowslardaki gibi tüm menüleri göremiyorsun. Masaüstünü göster simgesi ekranın en kullanılmayan yerinde, sağ alt köşede. Oradan çıkartamadım onu sık sık da kullanırım.  Hızlı başlat diye birşey yok. Eski hızlı başlatın olduğu yere simge eklersen aynı programdan bir tane daha açmak için başka bir kısayola ihtiyacın oluyor. Açtığın programın simgesi kalkıyor oradan. Tüm klasörleri liste görünümü olacak şekilde ayarlıyorum ama salak yine kafasına göre ayarlıyor. Mesela film klasörüne giriyorum liste değil küçük resim olarak gösteriyor. Dizin oluşturma özelliğini tam olarak kapatamadım. Herşeyi istediğin gibi ayarlamak zor biraz çok vaktini alıyor. Dizin oluşturma çok basit menü seçeneği ile devre dışı bırakılabilmeli. Servislerden kapatıyorsun başka yerlerden ayar yapıyorsun bir sürü iş. Sonuç olarak mecburen kullanıyorum. Windows xp güncel donanımları doğru dürüst desteklese onu kullanmaya devam ederdim. Linux + windows kullanıyorum ama yakın zaman sonra tamamen linux'a geçeceğim galiba.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

DarkSkull bunu yazdı:

Windows xp çok fazla eskidiğinden dolayı windows 7 kurdum ama kullanış açısından bir sürü saçmalığı var (performans olarak iyi). Yine de kullanmaya çalışıyorum. Başlat menüsü saçma sapan. Normal bilgisayardaki klasörlerde geziyorsun sanki. O zaman başlat menüsü değil başlat gezgini olsun adı. Klasörde gezeceksem bilgisayarıma tıklarım girerim istediğim yere. Eski başlat menüsü kullanışlığı yok. Kaydırma çubuğu çıkıyor aşağı yukarı kaydırıyorsun diğer windowslardaki gibi tüm menüleri göremiyorsun. Masaüstünü göster simgesi ekranın en kullanılmayan yerinde, sağ alt köşede. Oradan çıkartamadım onu sık sık da kullanırım.  Hızlı başlat diye birşey yok. Eski hızlı başlatın olduğu yere simge eklersen aynı programdan bir tane daha açmak için başka bir kısayola ihtiyacın oluyor. Açtığın programın simgesi kalkıyor oradan. Tüm klasörleri liste görünümü olacak şekilde ayarlıyorum ama salak yine kafasına göre ayarlıyor. Mesela film klasörüne giriyorum liste değil küçük resim olarak gösteriyor. Dizin oluşturma özelliğini tam olarak kapatamadım. Herşeyi istediğin gibi ayarlamak zor biraz çok vaktini alıyor. Dizin oluşturma çok basit menü seçeneği ile devre dışı bırakılabilmeli. Servislerden kapatıyorsun başka yerlerden ayar yapıyorsun bir sürü iş. Sonuç olarak mecburen kullanıyorum. Windows xp güncel donanımları doğru dürüst desteklese onu kullanmaya devam ederdim. Linux + windows kullanıyorum ama yakın zaman sonra tamamen linux'a geçeceğim galiba.

Hızlı başlar felan var.ama bu masa üstünü göster olayının sağa dayalı olması acayip kasıyo benide..hala hiç ısınamadım 7 ye.

ama tabiki yeni bi sistem zamanla uyum göstericez..devam edelim bakalım kurcuklamaya

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek

iLLuMiNaTi bunu yazdı:

aynı sorunu bende yaşamıştım 4gb ram var dı ama mecbur 32  e yükselttim vistadan . format en sağlıklısı ama hiçbir şey yedekleyemezdim  herşeyi baştan kurmak zulüm olucaktı  . win 7 kurulduktan snra pc ilk açıldığında aşırı bir kasma oldu ama 1 hafta önce dizüstü bilgisayarıma kurduğumda aynı şey ondada olmuştu o yüzden telaş yapmadım yeniden başlatınca kendine geldi herkezde bölemi oluyor acaba  ? sonuç olarak kullanışlı ama farkında olmadan çokfazla klasör açıyorum bi klasörü açıp simge durumuna küçltürom snra yine lazm oluo kapattım Sanıorm baştan açıorm . tek kötü yanı biraz fazla ram yiyior sanki  şuan chrome da 4 sekme msn messenger ve eset smart security açık 1.44GB Bellek kullanımı var =I 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    iLLuMiNaTi
    iLLuMiNaTi's avatar
    Erkek

yoyo bunu yazdı:

iLLuMiNaTi bunu yazdı:

aynı sorunu bende yaşamıştım 4gb ram var dı ama mecbur 32  e yükselttim vistadan . format en sağlıklısı ama hiçbir şey yedekleyemezdim  herşeyi baştan kurmak zulüm olucaktı  . win 7 kurulduktan snra pc ilk açıldığında aşırı bir kasma oldu ama 1 hafta önce dizüstü bilgisayarıma kurduğumda aynı şey ondada olmuştu o yüzden telaş yapmadım yeniden başlatınca kendine geldi herkezde bölemi oluyor acaba  ? sonuç olarak kullanışlı ama farkında olmadan çokfazla klasör açıyorum bi klasörü açıp simge durumuna küçltürom snra yine lazm oluo kapattım Sanıorm baştan açıorm . tek kötü yanı biraz fazla ram yiyior sanki  şuan chrome da 4 sekme msn messenger ve eset smart security açık 1.44GB Bellek kullanımı var =I 

Performansı çok iyi tık diye açılıyo bende xp den bile hızlı açıldı hayret ettim bill amcanın kafası kızmış en sonunda yapmış dedim :D

Sende bi sorun var sanırım..

Ram kullanımıda çok az..

32 bit yükledim fakat 4 cgb gösteriyo ram i..

Güncelleştirme yapınca sorun çıkmıyo dimi ? çakmasınlar sahte olduğunu :D

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek

iLLuMiNaTi bunu yazdı:

Hızlı başlar felan var.ama bu masa üstünü göster olayının sağa dayalı olması acayip kasıyo benide..hala hiç ısınamadım 7 ye.

ama tabiki yeni bi sistem zamanla uyum göstericez..devam edelim bakalım kurcuklamaya

Hızlı başlat yok. Oraya simge sürükleyip koyunca hızlı başlat olmuyor orası. Eski windows'larda hızlı başlattaki bir simgeye tıkladığında simge gidip yerine hızlı başlatın sağına gelmesi gereken pencereyi aşağı indirme zımbırtısı mı geliyordu. Oradan programı açınca programın simgesi gidiyor, sağdaki simgeler de sağa doğru kayıyor. Program kurarken de hızlı başlata ekle seçeneği ile kur bak hiçbir yere eklenmeyecek. Kendin yeni araç çubuğu açıp %appdata%\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch yolunu gösterirsen hızlı başlatı eklemiş olursun. Ekledikten sonra sağ tıklayarak görünüm ayarlarıyla biraz oynaman gerek. Bunu yaptıktan sonra hızlı başlata ekle seçeneği ile kurduğun programların da eklenmesi lazım.

Toplam Hit: 4266 Toplam Mesaj: 23