Kurutma Makinesi Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Velespit Kampçısı
    ruhi
    ruhi's avatar
    Erkek

Merhaba hocalar,

Arçelik, Bosch ya da Siemens marka kurutma makinesi araştırıyorum.

9 Kilo araştırıyorum.

Hala sıfır satışı olan eski/yeni makine önerileriniz var mı ?

Bir kaç mağaza ve servis gezdim. hepsi farklı model övüyor. 

Bizim başımızı ağrıtmayacak ve 9 kilo çamaşırı güzelce kurutacak bir makine arıyoruz. 

tavsiyelerinizi bekliyorum.

Sevgiler.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

Bizde bundan var yılbaşından önce 22 ye almıştım memnunuz baya. İlla bunu al demiyorum ama ısı pompalı olsun mutlaka. Bir de şu önemli bir detay; eğer aynı marka veya marka grubu değillerse üstüste koymuyorlar.

https://www.siemens-home.bsh-group.com/tr/urun-listesi/yikama-ve-utuleme-grubu/kurutma-makineleri/isi-pompali-kurutma-makineleri/WQ44G2CTTR

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

https://www.tahribat.com/forum/dizi-tavsiyesi--farzi-257485

Şu konuda yorumun var. İzledikten sonra mı almaya karar verdin acaba ? :D 

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    IvC
    IvC's avatar
    Erkek

5 yıldır vestel marka kullanıyoruz herhangi bir problemle karşılaşmadık. 

20 yaşında komünist olmayanın kalbi, 40 yaşında komünist olanın aklı yoktur.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    BaD_BoYs
    BaD_BoYs's avatar
    Erkek

05.11.2023' de HB' da dan 15.499₺' ye Profilo KM961RCTR aldım. İki hafta sonra aynı makinadan bacanağada aldırdım. Hatta o zaman kampanya vardı ve çamaşır makinasını da yeniledi.

Bu zamana kadar neden almamışım dedim. Cidden büyük kolaylık. Şu ana kadar ne makinanın kendisinde ne çamaşaırlarda herhangi bir kusur görmedik. İki aile olarak mutlu mesut severek kullanıyoruz.

Evdeki tüm beyaz eşyalarım Profilo ve gözüm kapalı öneririm. (Siemens > Bosch > Profilo)

BaD_BoYs tarafından 19/Şub/24 12:24 tarihinde düzenlenmiştir

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Liquid
    Liquid's avatar
    Erkek

Merhab hocam, Yaklaşık bir buçuk senedir Arçelik 820 KMW kullanıyorum. Wifi üzerinden kontrolü de var. Çok memnunum. Senelik 160-170 kw enerji etiketi var. Bizde hanım çamaşırı bolca yıkar. Kurutma da doğal olarak aynı şekilde kullanılıyor. 

Güç ölçer cihazın son aylardaki tüketimini yazayım.

Eylül 11,78 - Ekim 8,60 - Kasım 24,42 - Aralık 23,33 - Ocak 11,17 - Şubat 15,76 kw

Ben tüketim değerlerinden memnunum açıkçası. Isı pompası olduğu için tüketim diğerlerine göre iyi. Kesinlikle ısı pompalı al.

Geçen ay arçeliğin kampanyası vardı. Çamaşır ve Kurutma makinasını birlikte alınca ikisi 26,630 tl'ye gelmişti. Anneme aldık o kampanyadan. 900 KM kurutma, 9100 M çamaşır makinesi

Son olarak bu kampanya zamanı araştıranlardan öğrendiğim Arçeliğin pahalı modellerinde çelik kazan ve kömürsüz motor kullanılıyor. 5k fark ediyor galiba fiyatta ama cihaz ömrü hem motor hem kazan olarak daha uzun oluyor.

Bu cihazlarda ısı pompası, motor, elektrik tüketim değerleri önemli. Wifi den kontrol, çeşitli programlar vs ikinci önemli şeyler bence.

İmzalamazsam ne olcak?
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Çamaşır makinem beko olduğu için kurutma makinesinide beko aldım zaten arçelik beko grundig altıs aynı marka sadece etiketleri farklı içi komple aynı

ben 2022 aralıı ayında bu modeli A+++ olduğu ve çok az elektrik yaktığı için aldım aynı zamanda giyime hazıe ütülü çıkartıyor çamaşırları ironfinish özelliği var alırken 14.000 TL idi şuanda 27.000 civarı sanırım.

https://www.beko.com.tr/kurutma-makinesi/km-82-b-kurutma-makinesi

Kesinlikle tavsiye ederim kurutma makinesinde ilk bakacağın şey enerji etiketi yoksa kar ettim sansarken aradaki fiyat farkını elekrik faturası olarak ödersin.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ehlikeyif
    ehlikeyif's avatar
    Erkek

cuma günü hoover aldım, hepsiburada da kampanyası vardı 19 dan 16 ya düşmüştü. tavsiye üerine almıştım.

Ben Sana Mecburum Bilemezsin...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek
    ehlikeyif bunu yazdı

cuma günü hoover aldım, hepsiburada da kampanyası vardı 19 dan 16 ya düşmüştü. tavsiye üerine almıştım.

Muhtemelen aynı ürünü aldık, 4 5 kere kullandık ve şunu dedik ne ameleymişiz yok oraya as yok hava takip et xd 

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JiggSaw
    JiggSaw's avatar
    Erkek
    ehlikeyif bunu yazdı

Link var mı? Hangi model , satıcı? 

İmza YOK !!!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Enquinx35
    Enquinx35's avatar
    Erkek

Arçelik hariç diğer markalarda yedek parça ve servis sorunu olabiliyor. Arçelikte problem yaşamazsın servis ve yedek parça konusunda hiç başın ağrımaz.

Toplam Hit: 1781 Toplam Mesaj: 35
kurutma makinesi çamaşır