Lastpass Veri İhlali !

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek

uzun zamandır kullanıyordum geçen gün yine hacklenmişler alternatif önerisi varsa şifreleri taşıyacağım 

https://www.donanimhaber.com/sifre-yoneticisi-lastpass-bir-kez-daha-hacklendi--156532 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    TheAvenqer
    TheAvenqer's avatar
    Erkek

bitwarden a geçtim ama lastpassda halen kayıtlar duruyor hadi hayırlısı

Bot ve lisans ihtiyaçlarınız için pm atınız.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    improper
    improper's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Google Chrome kullanıyorum. Her kayıt formunda sağ tık > şifre öner diyorum kendisi büyük küçük harfli yabancı karakterli uzunca bir şifre oluşturuyor. Burasıda dahil çoğu sitede şifremi ben bile bilmiyorum. :) 

https://www.youtube.com/watch?v=vUfdyb9_GbY

Hepsinin bağlı olduğu gmail şifresini eksik giriyorum sadece. Otomatik şifreye bir kaç hane girip giriş yapıyorum. Diğer tüm şifreler zaten Google da

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

bu tur uygulamalari kullanirken uygulamaya verdiginiz sifreye ek olarak manuel bir ekiniz hep olsun kafanizda.

A34(MZEDqskd3903+AdamGibiAdamRecepTayyipErdogan_2023

+'ya kadar olan yeri lastpass,bwarden,keepass uretsin ve saklasin ama sonraki kismi size ait olsun ve uygulamalarda tutmayin, kafanizda tutun. Onem sirasina gore de bu size ait key bolumunu farklilastirabilirsiniz, birkac kalip keyini olsun herzaman kafanizda.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek

Bu tür uygulamalar şifreyi plain text olarak tutmaz ve şifrelerinizi onlarda bilemez. Sizin master parolanız ile şifreleyerek db de tutulur.

Eğer adam gibi düzgün bir master parolanız varsa (default da min 13 haneli parola istiyordu sanırım) brute force'da işe yaramaz. Fakat; isim, email, tel gibi kişisel bilgiler gitmiş.

Tabii lastpass gibi güvenlik ürünü üreten firmanın 2. defa hacklenmeside bir garip.

Toplam Hit: 1832 Toplam Mesaj: 16
lastpass