Linux Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    msy
    msy's avatar
    Erkek

arkadaşlar benim evdeki masaüstü bilgisayarımda pardus kurulu 256 mb ram 1.8 işlemci de çalışabilecek küçük bir linux tavsiye edermisiniz türkçe olsun şimdiden teşekkürler

http://msy.kim
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ndmylmz
    ndmylmz's avatar
    Erkek

hocam benim tavsiyem ubuntudan olur..İi çalışır senn sitemde bence..

Sistemi de kapattım ama PHP konusunda hala yardımcı olurum // Boş gezenin boş kalfası - Öğrenci - YTÜ
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepHouse
    DeepHouse's avatar
    Erkek

yeni baslıyorsan ubuntu ile baslayablirsin. buradaki herkez yani cogu kişi ubuntu dieck cünkü en popüler linux dagıtımı olan işletim sistemidir kullanması falan basittir kasmaz adamı yani begenirsin onu dene live olarak bi dene begenmezsen salla baska bi sey kur.

Bu işler zordur, özveri ister; hatta özveriden fazlasını, ruhunu ister...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    K4R4B4S4N
    K4R4B4S4N's avatar
    Erkek

bir çok tavsiyede bulunabiliriz bu linux ile ne yapmak istediğine bağlı :)

fakat ev kullanıcıları için  ubuntu 9.10 tavsiye ederim.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chip
    Chip's avatar
    Erkek

xubuntu

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DeepHouse
    DeepHouse's avatar
    Erkek

bu adam linux işletim sistemi kullanmaya yeni baslamayacak mı bırakın ubuntuı kursun xubuntu kubuntu backtrack nubuntu  suse pardus fedora redhat falan bunları kurmasının bi anlamı yok önce adam temelini ögrensin sonra gerisi kolay zaten mantıgı çözsün önce pardus mantıklı bir işletim sistemi değil ondan onu geç :D sayglar:W

Bu işler zordur, özveri ister; hatta özveriden fazlasını, ruhunu ister...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    msy
    msy's avatar
    Erkek

çok sağolun ben pardus kullanıyorum 2 yıldır masaüstünde fakat format atılmış pardus kurmadan bi danışayım dedim birde ubuntunun hangi versiyonunu kurayım 2009 var elimde

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    msy
    msy's avatar
    Erkek

çok sağolun normal kullanım için abim net ve msn e giriyor başka bişe yapılmayacak ubuntuyu kurayım ben

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    celoron
    celoron's avatar
    Erkek

hocam 256 ram ile gnome yavaşlayabilir. hangi dağıtımı kurarsan kur fluxbox yükle.

Microsoft isn't evil, they just make really crappy operating systems. Linus Torvalds
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Realist
    Realist's avatar
    Erkek

celoron bunu yazdı:
    -----------------------------

hocam 256 ram ile gnome yavaşlayabilir. hangi dağıtımı kurarsan kur fluxbox yükle.

hacı fluxbox insanı linuxdan sogutuyor be :D

hocam sana en iyisinden backtrack diyelim nedense çok seviyorum yahu bu backtrack'i :D

..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chip
    Chip's avatar
    Erkek

the_behulder bunu yazdı:

bu adam linux işletim sistemi kullanmaya yeni baslamayacak mı bırakın ubuntuı kursun xubuntu kubuntu backtrack nubuntu  suse pardus fedora redhat falan bunları kurmasının bi anlamı yok önce adam temelini ögrensin sonra gerisi kolay zaten mantıgı çözsün önce pardus mantıklı bir işletim sistemi değil ondan onu geç :D sayglar:W

Arkadaşım xubuntu'yu neden tavsiye ettim biliyormusunda onu bunu kurmayın diyorsun,belki adam gnome seviyor ubuntu kurucak,belki adam kde seviyor kubuntu kurucak.bu arada hocam xubuntu kur.Nedenine gelicek olursak xubuntu sistem kaynaklarını en az tüketen Linux sürümlerinden biri yani tam senin makinaya göre.

Toplam Hit: 4226 Toplam Mesaj: 31