Macbook 2020 M1 Hub

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    break
    break's avatar
    Erkek

Macbook icin hub bakiyorum iki farkli tipte urun var.

1- Ugreen

2- Anker

-Kullanim bakimindan hangisi daha iyidir?

-Iki urun arasinda temel farklar var midir? Iki girislinin farkli bir amaci mi var?

Agronomist + Yaprak Tütün Uzmanı
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

hocam 2 girişlinin öyle özel bi amacı yok bildiğim kadarıyla. kablo olmadığı için tek giriş yapsa mecburen diğer giriş de kapanacak. daha sağlam oturması vb açısından 2 giriş yapıyorlar o yüzden. pc ile bütünleşiyor haliyle. bence kablolu tip daha iyi. kalite açısından birşey diyemiyorum. ama 4k görüntü alma niyetin varsa veya 4k olmasa bile düzgün bi görüntü alma niyetin varsa kullanıcıların yorumlarına bakıp iyice kontrol etmeni tavsiye ederim. ben baseus'un bi modelini kullanıyorum, zamanında monitör almıştım ona görüntü verince performanstan hiç memnun kalmamıştım. sonradan öğrendim her kabloyu her docka takınca iyi görüntü vermiyormuş diyorlar. pek de bilmiyorum açıkçası.

kullanım rahatlığı olarak kablolu modeli tavsiye ederim. özellikle pc'yi mobil olarak kullanacaksan sabit model çarpma vb durumlarında sıkıntı çıkarabilir. 

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kroo
    kroo's avatar
    Erkek

https://www.amazon.com.tr/dp/B08F7NWJY5?starsLeft=1&ref_=cm_sw_r_apan_dp_G59JWZZAPS1F24EE8ETD&th=1

sıcak fırsatlar konusunda paylaşıldı :)

bu dünyada da öbür dünyada da yanmanın yolu plajdan geçer
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

hocam anker modelini tavsiye etmem, laptopu kucağa falan aldığında yanlışlıkla o kısmı eğdirsen uçlardan biri yanlışlıkla yamulsa falan komple çöp olur.

diğer kablolu tipte şu modeli kullanıyorum 2 senedir, gayet memnunum.

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B083V7WD45/

goo.gl/qBNZmW
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Elif - Efe
    rakkoc
    rakkoc's avatar
    Homo

eğer monitor için kullanacak isen dockstation bak. çok ısınıp uzun süre çalişinca sorun çıkartmaya başlıyorlar. evde buna benzer bir ürün kullanıyorum : https://www.galaxus.de/de/s1/product/ugreen-multi-usb-c-dockingstation-usb-hub-32725000?supplier=2705624&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=Prod_DE_PMax_pred_3_score_3&campaignid=20391067617&adgroupid=&adid=&gad_source=1&gclid=CjwKCAjwkuqvBhAQEiwA65XxQDNmGPTZGMrkn3uQe8hl9qQr5e3t61g5wHl7-ZVGlWMJTidz_TuD2hoCxcgQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

ama viwu'nun @LynXMaSTeR in söylediği model hep çantamda. dışarıda usb cihaz bağlamak müşteride sunum için ekrana vs bağlamak için kesinlik ile favorim. 

edit: 

https://www.banggood.com/BlitzWolf-BW-TH13-18-in-1-USB-C-Docking-Station-with-M_2-SSD-Enclosure-Quadruple-Display-SD-or-TF-Card-Slot-RJ45-Ethernet-Port-100W-Power-Delivery-p-1868309.html?gmcCountry=DE&currency=EUR&cur_warehouse=HK&createTmp=1&ID=6307134&ad_id=&gad_source=1&gclid=CjwKCAjwkuqvBhAQEiwA65XxQNVPV8pdRLji38xPqfPqS_GmAyzzuAKVFiD9PYAOSn6RBVmrJcUwvxoCkpkQAvD_BwE > bu tarz bi ürün alıp üzerindeki SSD'ye de otomatik backup alacak bir yapi aslında mantikli geldi. 

rakkoc tarafından 20/Mar/24 18:36 tarihinde düzenlenmiştir

Bu aralar fazla yogunum. Unuttugum seyler oluyorsa affola. DM vs atın.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kelebeksim
    kelebeksim's avatar
    Erkek

Bu Apple'cı kuşlara çok gülüyorum.
    1 telefon alır, 1 telefon parası da aksesuar'ına verir. 
    1 laptop alır, 1 laptop parası da aksesuar'ına verir.

Bir de bunları cafe'lerde falan görüyorum, herif lego gibi bi dünya şey bağlamış 2 iş yapmak için :D

Adamlar giriş sayısını 2'ye düşürüp vaşşak geçtiler kullanıcılarla. Yine satıldı. İçerdeki muhabbet şöyle muhtemelen:
    - Apple Designer: Efendim, bu kullanıcılar ne yapsak beğeniyor.
    - Apple CEO: Öyle şey olur mu, saçmalık.
    - Apple Designer: Yok efendim valla. İnanmazsanız yeni macbook'ları 2 girişli çıkartalım millet almaya devam edecek. Ekosistem falan diye de yediririz.
    - Apple CEO: İyi bakalım görelim. 

kelebeksim tarafından 20/Mar/24 18:39 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

Bende de m2 var, kesinlikle çift girişli alma, kablolu al, tablete ona buna da kullanabilirsin iyi olur Baseus ya da ugreen al, önemli olan kaçtaane girişi vs değil içindeki çip, isterse anten girişi dahil 36 tane soket olsun içindeki çipi yeterli değilse ya takılıyor ya kopuyor ya ısınıyor, typ c olduğu için 1 kere alınıp ömürlük alınabilir o yazden ethernet girişi muhakkak olsun.

Ekstra typ c girişi de olsun hubun kendisinde ilerde bakarsın sadece kasa olarak kullanırsın sürekli sarjda olması gerekir 

Bi arkadaş bu gri ethernet kısmı çıkıntılı piyasa malından alıyordu 300 liraya ben 800 e aldım, onu en son gördüğümle 3. Defa değiştiriyordu  her defasında daha da ucuzunu alıyor bir de içi yandığından heralde.

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek
    kelebeksim bunu yazdı

Bir de bunları cafe'lerde falan görüyorum, herif lego gibi bi dünya şey bağlamış 2 iş yapmak için :D

Adamlar giriş sayısını 2'ye düşürüp vaşşak geçtiler kullanıcılarla. Yine satıldı. İçerdeki muhabbet şöyle muhtemelen:
    - Apple Designer: Yok efendim valla. İnanmazsanız yeni macbook'ları 2 girişli çıkartalım millet almaya devam edecek. Ekosistem falan diye de yediririz.

eşek gibi kullanıma rağmen şarj etmeden 18 saat üstü kullanım

2016 ve üzeri cihazların 2024 cihazların neredeyse üzerinden atladığı

her yeri slot olup eşek gibi ısınan

kamyon tekeri gibi tasarımların üzerinden atlayan bir cihazdan bahsediyorsun.

3 thunderbolt girişi bir 1 hdmi girişi 1 kart girişi 18gb ram 512 gb disk + icloud gibi bir hizmet 5-7 sn arası açılış aynı anda çift işletim sistemi virüs vs. derdi olmayan apple dan bahsediyorsun değil mi ? 

2028 de aldığın bilgisayarla tekrar karşılaştırırız... kara cahil.

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek
    break bunu yazdı

Macbook icin hub bakiyorum iki farkli tipte urun var.

1- Ugreen

2- Anker

-Kullanim bakimindan hangisi daha iyidir?

-Iki urun arasinda temel farklar var midir? Iki girislinin farkli bir amaci mi var?

ugreen kullanıyorum 4-5 sene önce aldım mis mis. çook nadiren lazım oluyor 

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    Freak bunu yazdı
    kelebeksim bunu yazdı

eşek gibi kullanıma rağmen şarj etmeden 18 saat üstü kullanım

2016 ve üzeri cihazların 2024 cihazların neredeyse üzerinden atladığı

her yeri slot olup eşek gibi ısınan

kamyon tekeri gibi tasarımların üzerinden atlayan bir cihazdan bahsediyorsun.

3 thunderbolt girişi bir 1 hdmi girişi 1 kart girişi 18gb ram 512 gb disk + icloud gibi bir hizmet 5-7 sn arası açılış aynı anda çift işletim sistemi virüs vs. derdi olmayan apple dan bahsediyorsun değil mi ? 

2028 de aldığın bilgisayarla tekrar karşılaştırırız... kara cahil.

hislere tercüman olmuşsun.

goo.gl/qBNZmW
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tutrakan_d
    tutrakan_d's avatar
    Erkek

Ugreen in type c to vga sını aldım ısınma yok, type c  to eth sini aldım ısınma yok. Disk kutusu aldım kaliteli malzeme. ne alırsam mac'e ugreen alıyorum. Ethernet kablosu bile ugreen aldım canavar gibi. Anker'in bi powerbankını almıştım takoz gibi malzemesi vardı. Ne alırsam ugreen alıyorum gayet temiz.

Toplam Hit: 806 Toplam Mesaj: 17
usb 3 m1 macbook macbook m1 usb-hub