folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Mangalcılar İçeri

Mangalcılar İçeri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sürpriz komutan
    qoqo
    qoqo's avatar
    Erkek

Hazır konu açılmışken mangal severler için pratik bir zımbırtıyı hatırlatayım. Mangal ateşi yakmakta zorlanan veya yellemekten nefret edenler varsa mutlaka şu zımbırtıyı alsınlar. Çeşitli yabancı markalarda ve yerli markalarda farklı modelleri var ama en iyisi yine weber in. Yerli markalarda ateşleme bacası veya tutuşturma bacası diye geçiyor ismi.

https://www.weber.com/US/en/accessories/what%27s-hot/must-have-accessories/7416.html

qoqo tarafından 24/Haz/22 00:33 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ArmadA
    ArmadA's avatar
    Erkek

ek oalrak şöyle kolay yakma yöntemide var abi yeni gördüm bende altta 2 tane fitili var ateşliyorsun kendi kendine yanıyor üşengeçler için böyük hizmet

https://www.koctas.com.tr/kafesli-pratik-mangal-komuru-2-kg/p/1000185681

https://www.hepsiburada.com/mangal-keyfi-cira-kafesli-pratik-mangal-komuru-pm-hrprdmnkck

Living Death
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nigdeli
    nigdeli's avatar
    Erkek

İstediğin şeyi hazırda bulman çok zor kafasi çalışan bi mahalle arasi demirci bul ona soyleyecegin şu

''ben 7 veya 8mm paslanmaz krom cubuklardan mangal teli istiyorum kaynaklari krom elektrotla yapacaksın''

Bu izgarayi yaptir ömürlük kullan isterse suyun icinde beklesin paslanmaz. 

Sahte bahara aldanma ayazda kalırsın...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    caagroup
    caagroup's avatar
    Erkek

bir adet lava döküm tavam var 5 yıldır pikniklerde ve evde kullanırım ve asla paslanmadı, işim bittikten sonra tavayı mangal üstünde tutup içine su koyup kaynatıyorum, sonra yıkayıp mangalda kurutuyorum, bazen yıkama işini evdede tamamlıyorum ancak kesinlikle ıslak bırakmıyorum, alaşımı iyi ve sanırım üstünde bir kaplamada olabilir bu kaplama olma ihtimalinden dolayı tel ile kazımıyorum zaten suda kaynatınca yağlar kopup gidiyor...

caagroup tarafından 24/Haz/22 08:17 tarihinde düzenlenmiştir
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

Köfte döküm ızgaraya yapışır diyen var,  krom ızgaraya yapışır diyen var sıkıntı olur mu acaba

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek
    nigdeli bunu yazdı

İstediğin şeyi hazırda bulman çok zor kafasi çalışan bi mahalle arasi demirci bul ona soyleyecegin şu

''ben 7 veya 8mm paslanmaz krom cubuklardan mangal teli istiyorum kaynaklari krom elektrotla yapacaksın''

Bu izgarayi yaptir ömürlük kullan isterse suyun icinde beklesin paslanmaz. 

3. mesaj da yazdım aynısı mevcut elim de.krom veya paslanmaz ölümsüzdür.ben de sadece döküm yok ona da el de ihtiyacım olursa onu da kullanırım ateş tuğlası gibi sağlıklı.

weskeyy tarafından 25/Haz/22 21:55 tarihinde düzenlenmiştir

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gremlin
    gremlin's avatar
    Erkek

Izgaradan anlamam. Her yıl yeni bir mangal ve basit 2 ızgara alır geçerim. Tabi şuan fiyatlar uçmuş olabilir. Mangal ve ızgara dan önemlisi et. Etin kilosu olmuş 150 200...mangal işi lux artık. 

2 hafta önce bir mangal yapalım dedik 3 aile toplam 7 yetişkin + 2 cocuk olarak kömür + et tavuk sebze içecekler.... 1800 tl ye mal oldu. Daha bunun aracın yakıtı var, ufak tefek Extra biseyler çıkıyor dondurma çay falan...temiz 2k üzerinde...

imza.
Toplam Hit: 2476 Toplam Mesaj: 28
ızgara mangal