Mantı Severler

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

Forumda yok galiba .

Hazir mantı alirken duzenli tercih ettiginiz bir marka var mıdır?

Marka olmasi da sart değil önerdiğiniz, herhangi bir yerde satılan hazır mantı var ise yazın bilgilenelim.

Helal ürün sertifikasi olmasi da sart degil. İcindeki et olsun da ne eti oldugu onemli degil. Öncelik lezzet.

Et yerine soya, mercimek vs yemeyelim.

tabi lan
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Beşler Sucuk'un hazır mantısı satılıyordu A101'de o güzeldi ama sanırım piyasadan çekildiler artık bulamıyorum.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    org00h
    org00h's avatar
    Erkek

Hocam migrosta satılan üçgen mantılar da baya güzel oluyor. Tavsiye ederim. 

https://www.migros.com.tr/manti-ye-bolu-ucgen-manti-600-g-p-121f2b4

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

pişmiş koyun kıymasına robotla çekilmiş soğanı susuz karıştırıp koyuyorum, kaliteli un alın sinangil falan gibi sadece yumurtayla yuğurun yumurta hariç bişey olmasın içinde su falan olmayacak. t cetvelle her mantıyı aynı boyutta kesebilirsiniz... neyse içlerini koydunuz mantıları kapatın soğutucuda buzdolabında beklesin sabaha kadar... sabahtan kaynar suya daldır mantıları pişsin hamuru güzelce... sonra kuru maydonoz sarımsak kekik robotta çek köy salçasıyla tereyağında kavur mantıya dökeceğin yoğurdu da kaşıkla karıştır sulanmasın seyrelsin mantıları yay geniş tabağa ver üstüne yoğurdu ince bir kat üstüne de yapıştır yağlı sosu... mantının hazırı alınır mı dostum... ne koyuyorlar kim bilir. mantı, pizza, kek, börek, şarap, bira, peynir vs rokfor erkek bunları bilecek gelen kim olursa olsun dibi düşecek...

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yanak
    yanak's avatar
    Erkek

@RETRET e katılıyorum, mantıyı evde yapın yiyin. Et ürünlerini mümkün mertebe dışardan alıp yemeyin. Geçen haberlerde çıktı tavuk eti, derisini gıda boyasıyla karıştırıp dana kıyma diye itelemişler..

Sene 2011 evliliğimin ilk ayları, pc başında Tahribat'da takılıyorum, açılış sayfa falan direk tahribat açılıyor. Bi gün hanım "beni mi daha çok seviyorsun Tahribatı mı?" dedi. "Hatun sen yokken Tahribat vardı." dedim, demez olaydım..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek

Ben her yıl ev yapımı erişte, mantı alır buzluğa atarım, canım istediğinde veya çat kapı misafirim olduğunda şak diye çıkartır mantımı yaparım çok güzel oluyor, isteyen olursa ayarlayabilirim(Sivasın eti lezzetlidir, mantı sivasta yapılıyor). Amacım ticaret değil kesinlikle, birinsici ekonomi kötü ihtiyacı olduğundan yapıyor, çok güzel temiz yapıyor, ikincisi yerel lezzet işiniz görülür. İsteyen olur ise fiyat vb. detayları sorup iletirim. (Şimdiye kadar ne kadar diyoruz şukadar versen yeter diyor biz de biraz üstüne koyup veriyoruz, kg ı şukadar diyerek almadık hiç.)

dcpromo tarafından 27/Oca/23 22:08 tarihinde düzenlenmiştir

next next next install
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

Genelde anam ile hanim yapar 

Cok cok canım istedi izmir bölgesi etibol güzel dondurulmus

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek

benim karsi komsum mantici. kendileri acar. yillardir manti satarlar. sehir disi gonderim olur mu bilmem. ben oglana oradan yediririm. ya da anam yapar. 

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buber.
    wordros
    wordros's avatar
    Erkek

Mantı olayı çok başka ya. Bu peynirci gibi kahvaltılık satanlar da ev tipi mantı oluyor kiloyla alıyorsun. Peynirci Baba vs.

alektamovikmovik
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek

dışarıdan/dışarıda mantı yiyip de beğendiğim tek sefer olmadı henüz :)

.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    taekwondo
    taekwondo's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

pişmiş koyun kıymasına robotla çekilmiş soğanı susuz karıştırıp koyuyorum, kaliteli un alın sinangil falan gibi sadece yumurtayla yuğurun yumurta hariç bişey olmasın içinde su falan olmayacak. t cetvelle her mantıyı aynı boyutta kesebilirsiniz... neyse içlerini koydunuz mantıları kapatın soğutucuda buzdolabında beklesin sabaha kadar... sabahtan kaynar suya daldır mantıları pişsin hamuru güzelce... sonra kuru maydonoz sarımsak kekik robotta çek köy salçasıyla tereyağında kavur mantıya dökeceğin yoğurdu da kaşıkla karıştır sulanmasın seyrelsin mantıları yay geniş tabağa ver üstüne yoğurdu ince bir kat üstüne de yapıştır yağlı sosu... mantının hazırı alınır mı dostum... ne koyuyorlar kim bilir. mantı, pizza, kek, börek, şarap, bira, peynir vs rokfor erkek bunları bilecek gelen kim olursa olsun dibi düşecek...

Mantı fırında pişecek üstüne süzme yoğurt ve kesinlikle bol sumak ve pul biber bide böyle dene 

Üniv yıllarım be .. 

Belamı bulmusum bulduqum kadar..
Toplam Hit: 1998 Toplam Mesaj: 30
fırında mantı ovv fuck