folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Mevcut Teknolojik Ürünlerinizi Kaç Yıldır Kullanıyorsunuz?

Mevcut Teknolojik Ürünlerinizi Kaç Yıldır Kullanıyorsunuz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CiRKiN
    CiRKiN's avatar
    Erkek

Konu siyasetten bağımsız :) 

sadece merak ettiğim için açtım 

elinizde yada evinizde yada hernerdeyse işte orada kullandığınız teknolojik aletleri halen aktif olarak kaç yıldır kullanıyorsunuz ve ne kadar daha kullanmayı hedefliyorsunuz?

ben başlayayım ; 

telefon : iPhone 7 2016 da aldım 

Laptop : asus n53sv 2010 yada 2011 de aldım

Nerde Trak orada bırak mantığındayım...

başka bişeyim yok benm :)))

CiRKiN tarafından 26/Kas/21 15:17 tarihinde düzenlenmiştir

JACK TİESTO TAHRİBAT ... FAKİR BİR ŞİMAL KİLİSESİNDE ŞEYTAN İLE RAHİBİN MACERASI
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    EdepsizPenguen
    EdepsizPenguen's avatar
    Erkek

PC 2019 toplama, telefon Huawei p30, tablet tab s7, en az 4 sene daha kullanmayı planlıyorum. Özellikle tabletden sonra

Yüksek Fizik Mühendisi - Optik Sistem Mühendisi
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pompaci
    pompaci's avatar
    Erkek

en uzun kullandığım zamazingom şarjlı matkabım oldu zannımca. zamanın behrinde a101 den aldıydım yıllar oldu. motorunu değiştim, sonra dişlilerini değiştim, tetiği değiştim, pilleri de öldü bi süre sonra baktım olacak gibi değil uzuuun bi kablo + akü ile bir kaç senedir kullanmaya devam hocam. kablo o kadar uzun ki baya bi uzaklaşabiliyorum aküden içinde pil de olmayınca tüy gibi hiç yormuyo.

hayat boş pompala çoşşş :):)...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek
    EdepsizPenguen bunu yazdı

PC 2019 toplama, telefon Huawei p30, tablet tab s7, en az 4 sene daha kullanmayı planlıyorum. Özellikle tabletden sonra

yaklaşık 1 yıl oldu iphone 4s im bozuldu yaklaşık 10 yıl kullandım

nokia 8810 aldım her halde bir 10 yıl daha kullanırım 

tissot saatim var babaden kalma 20 yılı geçti 

bisikletim innanmassın 40 yıllık babadan kalma 

dikkatli ve düzgün kullanırım hep

Yav he he
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

laptop lenovo ideapad 510 12gb ram , 4 gb ekran kartı  2016 da saçma bi indirimle almıştım hala canavar gibi 2 ay önce kadıköyde buna ssd taktırmayı sordum yazıcıoğlunda 1000 tl falan dediler, öperler dedim aynen devam hdd old için az geç açılıyor sonrası roket. 

telefon samsung a9 hediye gelmişti öncesinde huawai vardı. 

masa üstü aldım 2019 sonu yılbaşına doğru incehesaptan 5k kasa için vermiştim monitörde beni kasa almaya gazlayan brom hediye etti sadece ekran kartının şimdiki ederi 15k 

- inş hepimizin cihazları bozulmaz yoksa öperler.. - 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    LhaNeT
    LhaNeT's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Telefon LG G4 ilk çıktığı zamanlarda almıştım ve sahip olduğum ilk android telefon. Sadece bataryasını değiştirdim. Uzun süre daha kullanmayı düşünüyorum ama telefon ufak ufak takılmaya ve yavaşlamaya başladı. Bilmiyorum ne kadar daha dayanır ama gittiği yere kadar kullanmayı düşünüyorum. Bu telefon genelde sahiplerini üzmüş olan bir model ama ilginç bir şekilde beni üzmedi. Umarım uzun süre daha dayanır çünkü bu şartlarda asla yeni bir telefon almak için para harcamak istemiyorum.
    -
    Arabamız Geely marka (Çin malı ama toyota motoru var). 2016 da almıştık (Bir süre el değiştirdi ama sahibi yabancı değildi). Sadece yağ ve motor suyuna dikkat ediyorum. Bakımları hariç şimdiye kadar hiç bir masraf açmadı. Mevsimsel ve yol şartları bakımından son derece ağır olan Ankara şartlarında kullanıyorum ve arabada lpg var. Genel olarak memnunum her türlü işi görüyor asla çalışmam demiyor. Yakıt, donanım ve güvenlik bakımından da uygun ama imkanım olsa hemen değiştirir ve daha güçlü bir araba almak isterim çünkü bu arabanın gücü anca 1.4 egea gibi yada belki bir tık daha iyi olabilir ama fazlası yok.. Ne zaman imkan olur da bu arabayı değiştiririm ? Yine Allah bilir ama ülke şartlarında artık öyle bir imkan kalmadı :(

Büyüklük odur ki hiç kimseye iltifat etmeyeceksin, hiç kimseyi aldatmayacaksın, memleket için gerçek ülkü neyse onu görecek, o hedefe yürüyeceksin. Herkes senin aleyhinde bulunacaktır. Herkes seni yolundan çevirmeye çalışacaktır. İşte sen bunda karşı koyuşları yok eden olacaksın. Önüne sayılamayacak güçlükler yığacaklardır. Kendini büyük değil küçük, zayıf, araçsız, hiç sayarak, kimseden yardım gelmeyeceğine inanarak bu güçlükleri aşacaksın. Ondan sonra sana "büyüksün" derlerse, bunu diyenlere de güleceksin. Atatürk'ün Söylev ve Demeçleri, s. 112 - Zafer, zafer benimdir diyebilenindir. - Mustafa Kemal Atatürk 1881 - ∞
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bu göreceli bir kavram. Çünkü herkesin kullanım şekli ve süresi aynı değil. Kimi adam var telefonu kılıfsız, ekran koruyucusuz kullanır çoluk çocuğun eline verir. Kimiside kılıflı ve ekran koruyuculu kullanır. 

Laptopta aynı şekilde. Masada kapağı kapanmadan kullanılan laptopla, sürekli kapağı aç kapa yapılan ve çantada taşınan laptop aynı değil. Her gün aç kapa yapınca 2-3 sene sonra menteşeler ağam beni salda gidem demeye başlıyor. 

Birde ne kadar ekmek o kadar köfte var. Bugün gidip 2-3 bin liraya aldığınız telefondan bir amiral gemisi veya iPhone gibi kullanım süresi bekleyemezsiniz. 

Elektronikte dolar kurunun sürekli artmasından dolayı almışken en iyisini alıp geçin derim. Uzun kullanım süresiyle cihaz zaten verdiğiniz ücreti amorti ediyor. Hani bir laf var ucuz mal alacak kadar zengin değilim diye hah işte o hesap. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alkolikkarga
    alkolikkarga's avatar
    Erkek

Laptop : Asus K52JT - 10 yılı var

Telefon : Huawei P10 - 4 yıl olması lazım

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Grafiker
    SaviorAngel
    SaviorAngel's avatar
    Erkek

laptop hp pavilion geçen sene aldım

telefon iphone 12 6 ay önce aldım bunu da şimdilik ikisinden de memnunum ne zaman kafam eser yeni modeli beğenirsem onla değişirim 

No way out
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

thinkpad x220    10 yıl

walkman modelini hatırlamıyorum 8 yıllık wma falan oynatıyor

walkman 1997 model hala çalışıyor teypli, kaset kolleksiyonum var arada fantazi olsun diye dinliyorum

reeder p13 cep tel. ölmek üzere can çekişiyor ikinci el aldım daha bir buçuk yaşına yeni giriyor.

eiwa marka subwooferlı bluetooth hoparlörüm var 4 yıldır çalışıyor

totom var modeli hatırlamıyorum 8 yıldır çalışıyor

tenga trembling thrills var 2018 de almıştım hâla aynı hiddetle ekstra performans sağlıyor

5+1 var 14 yıldır creative hâla sesi güzel

ben bozulanı da tamir ediyorum performans yetersiz gelene kadar kullanıyorum.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

teknolojik ürünleri kullanıp para kazanıyosan işin rengi değişiyor biraz.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
Toplam Hit: 1529 Toplam Mesaj: 19
saat telefon laptop dizüstü televizyon telefon