Milleni Kullanan?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

Oo maşallah CEO darısı başıma :D

Ben de 10 temmuzu bekliyorum. bugün hızım 3mbit download 4mbit uploada düştü. İlk defa up hızım DL hızımdan yüksek :D

10 temmuzda GIBIR NET tüm türkiyeye açılıyormuş. evet gıbır. gıbır gıbır geliyorlar. şaka gibi operatör :D

https://gibir.net.tr/

iyice saçmalanıyor şu internet olayında ya :D

20 sene önce cep telefonunda tarfie cart curt hiç br şey yoktu.

20 kontör yüklüyodun sms 2 kontör dakikası 4 kontör. jilet gibiydi :D

şimdi ise mantar gibi 1000 tane tarife var.

ISS işinde de boku çıktı baya.

Sırf isminden dolayı kullanmam şunu aga ya :D

biri sorsa net ney diye gibir diyemem. geber der gibi :D ya da giber der gibi :)

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı
    noname bunu yazdı

Ben de 10 temmuzu bekliyorum. bugün hızım 3mbit download 4mbit uploada düştü. İlk defa up hızım DL hızımdan yüksek :D

10 temmuzda GIBIR NET tüm türkiyeye açılıyormuş. evet gıbır. gıbır gıbır geliyorlar. şaka gibi operatör :D

iyice saçmalanıyor şu internet olayında ya :D

20 sene önce cep telefonunda tarfie cart curt hiç br şey yoktu.

20 kontör yüklüyodun sms 2 kontör dakikası 4 kontör. jilet gibiydi :D

şimdi ise mantar gibi 1000 tane tarife var.

ISS işinde de boku çıktı baya.

Sırf isminden dolayı kullanmam şunu aga ya :D

biri sorsa net ney diye gibir diyemem. geber der gibi :D ya da giber der gibi :)

gibir değil kanka gıbır. gebere benzemiyor :D

...said addicted.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

donanımforumda da görmüştüm. Müşteri sayısı kısıtlı olduğu için ilgi alaka güzeldi yorum vs yazıyorlardı. Şimdi TR tamamına açılınca acaba alt yapıları kaldıracak mı? netgalaksi gibi patlayacak mı? ististasız piyasadaki tüm firmalar önce müşteri toplayıp sonra mala bağlıyo. bakalım bu firma nasıl yapacak.

100mbit sınırsız 85tl. hadi bakalım

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

İlginç şekilde tt gelip arızayı çözmüş. Dün gece 3mbit alan modem şuan 99 mbit alıyor. Umarım hat değerleri iyidir de sıkıntı yapmaz.

Turknet arıza kayıtlarında belirtilen değerlerden SNR MARGIN ve Line Attenuation a nasıl ulaşıyoruz bilen var mı?

Gıbır ise ilk etapta yeni abonelik değil sadece nakil alacakmış. Halihazırda altyapısı bağlantısı kurulu olmayanla uğraşmayacakmış. Adım adım giriyoruz diyor. Diğerlerinin yaptığı hatadan haberdarız ve yapmayacağız diyor. İpv6 yatırımlarımızı yapıyoruz, btk v6 onayı çıktığı an başlayacağız diyor. Bakalım nasıl ilerleyecekler

...said addicted.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HanDSomE
    HanDSomE's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

İlginç şekilde tt gelip arızayı çözmüş. Dün gece 3mbit alan modem şuan 99 mbit alıyor. Umarım hat değerleri iyidir de sıkıntı yapmaz.

Turknet arıza kayıtlarında belirtilen değerlerden SNR MARGIN ve Line Attenuation a nasıl ulaşıyoruz bilen var mı?

Gıbır ise ilk etapta yeni abonelik değil sadece nakil alacakmış. Halihazırda altyapısı bağlantısı kurulu olmayanla uğraşmayacakmış. Adım adım giriyoruz diyor. Diğerlerinin yaptığı hatadan haberdarız ve yapmayacağız diyor. İpv6 yatırımlarımızı yapıyoruz, btk v6 onayı çıktığı an başlayacağız diyor. Bakalım nasıl ilerleyecekler

Şu ipv6 olayını hiç araştırmadım. Ne artısı var. İp kıtlığımı var. İp çoğaltma haricinde teknolojik ne artısı var

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı

ya mk aklıma netgalaksi vs vs soktun geçecektim tam şimdi de GIBIR çıkarıyon :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

Kablonete geçtim türksatın 25mb kullanıyorum bana çok bile gelişo uçuyo rasmen, muhtemelen 25mb 150 gb ya da 50mb sınorsıza yükselticem 3 ay kullanımıma bakıp pingle işim yok zaten oyun oynamıyorum ama adsl yerine kesinlikle uydunet eğer fiber şoksa apartmanda tek seçenek bu oluyo

Kablıyo hattı yeni bağladıklarından herşey gıs gıcır ya  adsl 25 senelik apartmanın hattı muhakkak bi problem çıkartıyodu her sene 

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    HanDSomE bunu yazdı
    noname bunu yazdı

Şu ipv6 olayını hiç araştırmadım. Ne artısı var. İp kıtlığımı var. İp çoğaltma haricinde teknolojik ne artısı var

Ip kıtlığı epeydir var :D

Bkz CGNat

...said addicted.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    joe_black bunu yazdı
    noname bunu yazdı

ya mk aklıma netgalaksi vs vs soktun geçecektim tam şimdi de GIBIR çıkarıyon :D

Ahahah geçişler beleş sıkıldıkça değiştir aq :D

...said addicted.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    erebos bunu yazdı

Kablonete geçtim türksatın 25mb kullanıyorum bana çok bile gelişo uçuyo rasmen, muhtemelen 25mb 150 gb ya da 50mb sınorsıza yükselticem 3 ay kullanımıma bakıp pingle işim yok zaten oyun oynamıyorum ama adsl yerine kesinlikle uydunet eğer fiber şoksa apartmanda tek seçenek bu oluyo

Kablıyo hattı yeni bağladıklarından herşey gıs gıcır ya  adsl 25 senelik apartmanın hattı muhakkak bi problem çıkartıyodu her sene 

Cmd açıp

ping lux.valve.net -t

Yazıp

30-40 değer sonra ctrl+c

Yapar mısın genel ping aralığı nasıl

...said addicted.
Toplam Hit: 4823 Toplam Mesaj: 56
gg hg türknet millenicom