Monster Bilgisayar Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

konu üstünden çok geçmiş ama olsun genede yazalım ergeniz sonuçta tadını çıkarmak lazım.

Çinde üretilen markasız laptoplar var. Bunların arkasına monster yazıp piyasaya sürüyor Monster notebook. bknz; https://www.originpc.com/gaming/laptops/eon15-s/ bak bu modelin kasası ve donanımları tanıdık geldi mi? Monsterdan laptop değilde yazıcı almak lazım çok güzel yazıyorlar monster yazısını :D uzun soluklu bir bilgisayar alacaksan laptop için daima driver çıkartan firmalardan şaşma msi, asus, dell, lenovo ve diğer köklü firmalar.

bak daha dün yaşanan olayı anlatayım bende dell 7567 var. oda arkadaşımda monster. 1050ti ekran kartı var monsterda modelini hatırlayamadım. ikimizde pubg girdik 3 saat oldu olmadı monster mavi ekran verdi. uzun soluklu işlere driverdan kaynaklandığını düşündüğüm kronik mavi ekran sorunu var. ben günde minimum 9 saat laptop başındayım. çok yükleniyorum kendi bilgisayarıma iyi ki monster almamışım. fakat günde 3 saat kullanan biri olsaydım keşke monster alsaydım diye yakınırdım. adamların servisi çok hızlı. ben garantiye yollasam bir ay gelmez laptop. monster ücretsiz temizliyor laptop içindeki toz kir vs. bana her ay bios güncellemesi çıkıyor monsterda tık yok. neyse yazacaklarım bu kadar satın aldıysanız mavi ekransız bol günler dilerim efenim.

HACKEROKAN!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    GuArDiAn55 bunu yazdı

konu üstünden çok geçmiş ama olsun genede yazalım ergeniz sonuçta tadını çıkarmak lazım.

Çinde üretilen markasız laptoplar var. Bunların arkasına monster yazıp piyasaya sürüyor Monster notebook. bknz; https://www.originpc.com/gaming/laptops/eon15-s/ bak bu modelin kasası ve donanımları tanıdık geldi mi? Monsterdan laptop değilde yazıcı almak lazım çok güzel yazıyorlar monster yazısını :D uzun soluklu bir bilgisayar alacaksan laptop için daima driver çıkartan firmalardan şaşma msi, asus, dell, lenovo ve diğer köklü firmalar.

bak daha dün yaşanan olayı anlatayım bende dell 7567 var. oda arkadaşımda monster. 1050ti ekran kartı var monsterda modelini hatırlayamadım. ikimizde pubg girdik 3 saat oldu olmadı monster mavi ekran verdi. uzun soluklu işlere driverdan kaynaklandığını düşündüğüm kronik mavi ekran sorunu var. ben günde minimum 9 saat laptop başındayım. çok yükleniyorum kendi bilgisayarıma iyi ki monster almamışım. fakat günde 3 saat kullanan biri olsaydım keşke monster alsaydım diye yakınırdım. adamların servisi çok hızlı. ben garantiye yollasam bir ay gelmez laptop. monster ücretsiz temizliyor laptop içindeki toz kir vs. bana her ay bios güncellemesi çıkıyor monsterda tık yok. neyse yazacaklarım bu kadar satın aldıysanız mavi ekransız bol günler dilerim efenim.

Yazdıklarında yanlışın var hocam açıklık getireyim. Öncelikle monster ın kullandığı barebone laptop üreticisi dünya çapında tanınmış clevo markası. Kendisi tayvan merkezlidir.

http://www.clevo.com.tw/index.html

https://en.wikipedia.org/wiki/Clevo

Yurtdışında monsterın aynı veya benzer kasalarını ülkelere göre clevo/sager/origin/xmx/one gibi markalar adında görebilirsiniz. Clevo üretimi bir laptop alacaksanız en önemli şey kasanın kalitesi ve ısıyı ne kadar iyi dağıttığıdır. Alacağınız monster laptopun clevo hangi model olarak ürettiğini öğrenirseniz zibilyon tane incelemesini bulabiliyorsunuz.

Geri kalan driver vs durumları için haklısın. Gerçi artık neredeyse tüm donanım üreticileri mobil sistemler için kendi sitelerinden driver sunuyor. Yani laptop üreticisinin driverlarına mahkum değilsiniz.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PathfindeR00
    PathfindeR00's avatar
    Erkek

Excalibur la aynı la bilgisayar tipi. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ershn
    ershn's avatar
    Erkek
    MaxeL bunu yazdı

https://www.monsternotebook.com.tr/abra/MONSTER-ABRA-A5-V12-1.html#.WpO88ajFKM8 kullanıyorum  canavar gibi bilgisayar oynamadığım oyun yok hocam kesinlikle tavsiye ederim monsterı

ben de 3 aydır aynısını kullanıyorum, 9 değil 19 saat oyun oynuyorum yine tık yok. 3 saatte mavi ekran verseydi vallahi bilgisayar elimde kalırdı şimdiye kadar. kesinlikle tavsiye ederim.

Allah Türktür.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

O 6999 TL olana aşık oldum.. bence süper bir şey.. :) Of.

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek
    GuArDiAn55 bunu yazdı

Ağla liseli o işler öyle olmuyor :)

Birebir aynı özelliklere sahip bilgisayarlar en az bin lira daha pahalı. Monsterın çaldığı yer clevoysa clevonun eline sağlık. HDD 7200 olmasından usb3.1 girişine, ram hızına, şarj adaptörüne kadar her şeyi düşünmüşler.

Muadillerine bakıyorsun mutlaka birisi eksik (mesela IPS değil amk) Ama 300 lira pahalı falan filan.

Açıkcası bios dışında her şeyin güncellemesi zaten üretici firmadan var (Intel, Nvidia bilmem ne) biosun da cırt zırt güncellemesi zırvalık. Basic i/o system diyoruz neden/neye her ay güncelleme alıyor bu zıkkım

iyibu! yeniden..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

enpara iphone x aldım 12 taksit mis gibi

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaxeL
    MaxeL's avatar
    Erkek

monster abra 12.1 kullanıyorum bilgisayar canavar abi <3 müşteri hizmletileri de iyi tavsiye ederim

Break Dance Bboy MaxeL
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek
    by_Tet bunu yazdı

Ağla liseli o işler öyle olmuyor :)

Birebir aynı özelliklere sahip bilgisayarlar en az bin lira daha pahalı. Monsterın çaldığı yer clevoysa clevonun eline sağlık. HDD 7200 olmasından usb3.1 girişine, ram hızına, şarj adaptörüne kadar her şeyi düşünmüşler.

Muadillerine bakıyorsun mutlaka birisi eksik (mesela IPS değil amk) Ama 300 lira pahalı falan filan.

Açıkcası bios dışında her şeyin güncellemesi zaten üretici firmadan var (Intel, Nvidia bilmem ne) biosun da cırt zırt güncellemesi zırvalık. Basic i/o system diyoruz neden/neye her ay güncelleme alıyor bu zıkkım

liseli değil üniversiteli. bios güncellemeleri nasıl zırvalık? 2 ay oldu olmadı sürümünü unuttum gtx1050Ti ekran kartı driverı ve dell 7567 biosunda bir sorundan dolayı pc uyku moduna geçip açıldıktan sonra ekran aşağıdaki gibi oluyordu.(ekran kartını güncelledikten sonra açığa çıkmıştı) (içeriğini bilmiyorum malum daha 1. sınıfız ) bir kaç gün sonra dell hemen yeni bios update çıkardı indirdim kurdum sorun çözüldü. böyle bir olay monsterda olsa uyku moduna kimse elini süremezdi. 

o küçük yatay çizgiler fare bu arada mouse hareket ettirince o da sürükleniyordu. :D ekleme: kare olan şey fare işaretçisi.

bilgisayar parçasının özellikleri şunlar bunlar hadi yüksek özellikte parçalar takalım harika bilgisayarımız olsun diye bir şey yok. optimizasyon denen bir kavram var. mavi ekran, fps dropları, ani donmalar vs. çok sık rastlarsın bu tarz olaylara monster gibi (benim tabirimle) toplama laptoplarda. üç arkadaşımda monster var üçü de yer yer bu sorunlarla karşılaşırken bende daha az oluyor. 7 aydır kullanıyorum 2 defa mavi ekran aldım şimdiye kadar. bir arkadaşta da lenovo legion var o baya harika şimdiye kadar hata almadı laptop ibm işini biliyor. o da 8 aylık. para olsa bende alacaktım ama 1000 tl fazla vermeye gerek yok. :D 

@ershn uzun süre oynayıp mavi ekran vermeyen bir monsterı ilk defa sizden duydum. oynadığınız oyun nedir hocam? gpu, cpu kullanım yüzdesi? hiç stres test yaptınız mı? yurtta kaloriferleri yakmadıkları zaman açıyoruz aida 64 ü ısıtıyoruz odayı :D 

ekleme2: @torpedo_XL çok teşekkürler. 

GuArDiAn55 tarafından 05/Nis/18 14:31 tarihinde düzenlenmiştir

HACKEROKAN!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    janni
    janni's avatar
    Erkek

Arkadaşlar kasa ile alakası yok onun malesef monsterın bazı modellerinde ekran kartı sıkıntılı çıkabiliyor driver güncellemesi sonrası. 

Ben 2 kez servise gönderdim 2.cisinde ekran kartı değişimi yapıldı

Monster f/p ürünleri sunuyor, konusunda rakipsiz diyebilirim Ayrıca teknik destek kısmını anlatmaya bile gerek yok. 

Benim laptopda da çıktı sorun ama anlık çözüm üretirler sıkıntıya sokmazlar kesinlikle.

Toplam Hit: 4697 Toplam Mesaj: 22
monster bilgisayar