Office 365 Hem Pc Hem Bulut Kayıt

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

kayıt edince ya buluta kayıt yada yerel diske kayıt yapıyor  yerel diskden çalışırken aynı anda bulutada kayıt nasıl yaparım

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kahramann
    Kahramann's avatar
    Erkek

yanlış okumuşum 

Kahramann tarafından 18/Ara/23 12:24 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

diyelim ki 365 de bir excel dosyası yaptım

bunu kayıt et deyince pc ye kayıt ediyor

buluta ayrı kayıt etmem gerekiyor buluttan açıp kayı et deyince buluta yerelden açıp oraya kayıt et deyince yerele kayıt ediyor

ben diyorum ki yerelden açayım çalışayım yedeklemesini buluttan yapsın dosyayı dışardan buluttan açaım iş yerinde yerelden açıp çağrıyayım

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gokcan
    gokcan's avatar
    Erkek

Bilgisayarına onedrive yükle.
    Yükledikten sonra bir folder oluşacaktır.
    Örneğiin:

C:\Users\dj_alper\OneDrive - DJ Alper 

Gibi burası senin onedrive'a map'li folder'ın.

Sonrasında diyelim ki masaüstündeki herşeyi onedriveda kullanmak ve çift zamanlı senkranizasyon istiyorsun.

Devamı bu linkteki gibi.

https://www.lifewire.com/sync-windows-desktop-with-onedrive-4126015 

Hatta baktım herşey bu linkteki gibi.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bektas
    x-files
    x-files's avatar
    Erkek

Onedirve ile bunu yapabilirsin. Ben kullanıyorum. Çok kullanışlı, çalıştığım klasörde tüm verilerim senktronize olarak çalışmakta. İnternette de değişiklik yapabiliyorum. Her yerden de o dosyaya erişebiliyorum.

//Hayat Bazen Tatlıdır//--//Aşıksan vur saza şoförsen bas gaza// https://zulfumehmet.com/ Kişisel bir olay
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

1. aşama: dropbox/onedrive/gdrive bilgisayarda kurulu olacak

2. aşama: senkronize ettiğin klasörde çalışacaksın. böylece sen dosyayı kayıt ettiğinde buluta da kayıt olmuş olacak

3. aşama: ...

4. aşama: profit!

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    gokcan bunu yazdı

Bilgisayarına onedrive yükle.
    Yükledikten sonra bir folder oluşacaktır.
    Örneğiin:

C:\Users\dj_alper\OneDrive - DJ Alper 

Gibi burası senin onedrive'a map'li folder'ın.

Sonrasında diyelim ki masaüstündeki herşeyi onedriveda kullanmak ve çift zamanlı senkranizasyon istiyorsun.

Devamı bu linkteki gibi.

https://www.lifewire.com/sync-windows-desktop-with-onedrive-4126015 

Hatta baktım herşey bu linkteki gibi.

bro burda konum vs tüm masa üstü olursa oluyor benim için 1 klasör lazım 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

şimdi burdaki otomatik kayıtı açınca buluta kayıtı açıyorum bu sefer yaptığım herşey buluta kayıt oluyor pcde koopyası olmuyor diğer türlüde pc ye kayı oluyor sadece

şimdi diyeceksiniz ee buluta kayı olsun ordan çağır her zaman

bu her ay hazırladığım müşterilerin kişisel bilgileri olmayan muhasebe raporum çin işkencesi gibidir kendisi üstelik ben bu 365 i hani öyle 80-90 liraya satılanlardan aldım hesap kapandı diyelim ozaman 1 hafta kafayı yerim amk yedekte yok

burda tek klasör çalışacağım. diğer müşteri datalarını web üzetinden 3. parti web tabanlı acente yönetim yazılımlarıyla çözümlüyorum

1 klasör kayıt edecem onedrive ile senkron olacak pcdede kalacak ordada

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    DJ_Alper bunu yazdı

şimdi burdaki otomatik kayıtı açınca buluta kayıtı açıyorum bu sefer yaptığım herşey buluta kayıt oluyor pcde koopyası olmuyor diğer türlüde pc ye kayı oluyor sadece

bu her ay hazırladığım müşterilerin kişisel bilgileri olmayan muhasebe raporum çin işkencesi gibidir kendisi üstelik ben bu 365 i hani öyle 80-90 liraya satılanlardan aldım hesap kapandı diyelim ozaman 1 hafta kafayı yerim amk yedekte yok

burda tek klasör çalışacağım. diğer müşteri datalarını web üzetinden 3. parti web tabanlı acente yönetim yazılımlarıyla çözümlüyorum

Hocam örneğin googledrive'ın programını kurdun.

Programa diyorsun ki: "kardeşim şu masaüstündeki bu klasörü sürekli drive ile senkronize et"

Sonra bilgisayarındaki masaüstünde o klasöre gelip excel dosyana tıktık yapıyorsun. Excel açılıyor.

Değişikliklerini yapıyorsun. Kaydet diyorsun. Buluta değil bilgisayara kayıt ediyorsun.

googledrive'ın programı bakıyor "aaa bu dosyada bir değişiklik var. hemen gidem, drive'daki dosya ile değiştirem" diyor.

Arkaplanda senin bilgisayardaki dosyanı alıp drive'daki dosyanı güncelliyor.

Senin, office üzerinden "buluta kayıt ettim, yağmura yakalandım" derdin olmuyor. Sen bilgisayarına kayıt edeceksin. program oradan alıp kendi drive'ına kopyalıyor.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    DJ_Alper bunu yazdı

Hocam örneğin googledrive'ın programını kurdun.

Programa diyorsun ki: "kardeşim şu masaüstündeki bu klasörü sürekli drive ile senkronize et"

Sonra bilgisayarındaki masaüstünde o klasöre gelip excel dosyana tıktık yapıyorsun. Excel açılıyor.

Değişikliklerini yapıyorsun. Kaydet diyorsun. Buluta değil bilgisayara kayıt ediyorsun.

googledrive'ın programı bakıyor "aaa bu dosyada bir değişiklik var. hemen gidem, drive'daki dosya ile değiştirem" diyor.

Arkaplanda senin bilgisayardaki dosyanı alıp drive'daki dosyanı güncelliyor.

Senin, office üzerinden "buluta kayıt ettim, yağmura yakalandım" derdin olmuyor. Sen bilgisayarına kayıt edeceksin. program oradan alıp kendi drive'ına kopyalıyor.

gdrive var bende ama ben onu kişisel kullanıyorum bu dediğini onedrive da nasıl yaparım

Toplam Hit: 692 Toplam Mesaj: 10
office 365