folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Qr Kod Nasıl Oluşturulur?

Qr Kod Nasıl Oluşturulur?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CiRKiN
    CiRKiN's avatar
    Erkek

cümleten selamün aleyküm tahribat ailesi

malumunuz bu depremlerden sonra psikolojimiz baya bozuldu haberlerde kaybolan cocukları anne babasına ulaşılmayan cocukları gördükçe kendi çocuklarımı da yerine koyarak bi çözüm üretme gereği duydum 

şimdi şöyle anlatayım 

2 kızım var biri  SARE 8 yaşında epilepsi hastası zaten biliyorsunuz kendini ifade edemiyor anne baba dışında konuşamıyor, diğer kızım 4 yaşında tüm acil durumlarda neler yapması gerektiğini biliyor ablasına hangi ilaçlar ne dozda verileceğine kadar herşey hakkında bilgi sahibi fakat daha farklı senaryolarda  SARE nin yalnız ve bir başına olduğu durumlarda bizim veya herhangi birinin geçmişi hakkında bilgi sahibi olması mümkün değil. bu yüzden ;

kimlik bilgileri

kullandığı ilaçlar ve dozları

yaşı ve yaşadığı yer 

sırasıyla ulaşılması gereken kişiler ve yakınlık dereceleri 

takip eden doktorları 

gibi bilgileri bir qr kod oluşturup bunu da küçük bir kolye şeklinde yaptırıp boynuna takmak istiyorum. öneriniz ne olur nasıl yapılır ben yaparım diyen varsa sevinirim

Ayrıca bunu aslında bi çok kişi için yapmak lazım bi kaza yada olumsuzluk anında kişinin bilinci yerinde olmayabilir ve bu bilgiler hayati önem taşır

JACK TİESTO TAHRİBAT ... FAKİR BİR ŞİMAL KİLİSESİNDE ŞEYTAN İLE RAHİBİN MACERASI
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    unbalanced
    unbalanced's avatar
    Erkek

O ara insanlarin QR kod taramasi akillarina gelmeyebilir. Saglikcilar genelde cüzdana bakip kagit ariyorlar. QR kod da ekleyebilirsin

buradan olusturabilirsin, istedigini yaz

https://www.qr-code-generator.com/ 

ama benim tavsiyem söyle bir cihaz. Ayrica bunun android olanlari da var.

https://www.apple.com/tr/shop/buy-airtag/airtag 

gecmis olsun

unbalanced tarafından 21/Şub/23 10:25 tarihinde düzenlenmiştir

Ülkesini Seven Her Türk Vatandasi, Ülkesinin Sessiz Istilasi'na karsi durmak zorunda.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CiRKiN
    CiRKiN's avatar
    Erkek
    unbalanced bunu yazdı

O ara insanlarin QR kod taramasi akillarina gelmeyebilir. Saglikcilar genelde cüzdana bakip kagit ariyorlar. QR kod da ekleyebilirsin

buradan olusturabilirsin, istedigini yaz

https://www.qr-code-generator.com/ 

hocam aklımdaki gibi birşey yapabilirsem baya dikkat çeker madeni para gibi arka yüzünde acil durumda kodu okutun şeklinde  bi yazı olacak  ön yüznde qr kod olacak 

çocugun kimliği yada deiğer bilgileri kendi üzerinde olmuyor maalesef bu da bize bişey oldugunda veya cüzdana ulaşılmadığı durumlarda handikap yaratıyor

https://www.gwomme.com/urun/925-gumus-qr-kod-kolye şunun gibi birşey düşnüyorum açıkçası

birde şunu sormak istiyorum çucuğun ilaç dozlarında zaman zman değişiklik oluyor haliyle bunu güncelleyebilmemiz ve güncellediğimizde kodun değişmemesi gerekiyor 

JACK TİESTO TAHRİBAT ... FAKİR BİR ŞİMAL KİLİSESİNDE ŞEYTAN İLE RAHİBİN MACERASI
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

daha önce bu qr ile ilgili bi konu açmıştım hocam, orada baya bi beyin fırtınası yaptık,

şunlara bi gözat istersen belki yardımcı olabilir.

https://www.tahribat.com/forum/dinamik-qr-code-ucretsiz-228611

https://www.tahribat.com/forum/yeni-qr-kodlu-url-kisaltma-servisi---dnmqrtk-228750

goo.gl/qBNZmW
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Castaway
    Castaway's avatar
    Homo

Hocam domaini aldım, yapayım senin için böyle bir şey. 

Diğer insanlara da faydamız dokunsun.

...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manglerman
    manglerman's avatar
    Erkek
    Castaway bunu yazdı

oha :) benzer bir projeye ben de başladım ama henüz bitmedi :D

hayırlısı hocam yapalım bakalım :)

türk kızlarından sabun yapalım, rus kızları elini yıkasın.:)
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Castaway
    Castaway's avatar
    Homo
    manglerman bunu yazdı
    Castaway bunu yazdı

Rekabet olur hocam :)

hangi domaini aldın ?

...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CiRKiN
    CiRKiN's avatar
    Erkek
    Castaway bunu yazdı

Hocam valla çok makbule geçer ben kızımın genel bilgilerinin olduğu bi pdf hazırladım. 

@LynXMaSTeR ın verdiği bağlantıya bir pdf yükleyip oradan devam etmeyi düşünüyordum

ama daha güzel kolay ve ulaşılabilir fonksiyonel bişey yapabiliyorsak o tabi tercihim

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manglerman
    manglerman's avatar
    Erkek
    Castaway bunu yazdı
    manglerman bunu yazdı
    Castaway bunu yazdı

Rekabet olur hocam :)

hangi domaini aldın ?

benim büyük bir projede bu sadece bir modül diye düşün hocam :) ama buna özel domain de alabilirim artık gördüğüm kadarıyla ihtiyaç yani.

qr ile ilgili sayısız loyality projesi geliştirdim puan kazanma harcama reward kullanma vb gibi. qr çok yönlü bir araç gerçekten. tam olarak buradaki amacı karşılayan bir kodum yok ama buna evirip bir domain alıp yayınlarım hocam. cüzi ücret olur. tahribattakilerden o ücreti de almayız icabında. :)

türk kızlarından sabun yapalım, rus kızları elini yıkasın.:)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    CiRKiN bunu yazdı

cümleten selamün aleyküm tahribat ailesi

malumunuz bu depremlerden sonra psikolojimiz baya bozuldu haberlerde kaybolan cocukları anne babasına ulaşılmayan cocukları gördükçe kendi çocuklarımı da yerine koyarak bi çözüm üretme gereği duydum 

şimdi şöyle anlatayım 

2 kızım var biri  SARE 8 yaşında epilepsi hastası zaten biliyorsunuz kendini ifade edemiyor anne baba dışında konuşamıyor, diğer kızım 4 yaşında tüm acil durumlarda neler yapması gerektiğini biliyor ablasına hangi ilaçlar ne dozda verileceğine kadar herşey hakkında bilgi sahibi fakat daha farklı senaryolarda  SARE nin yalnız ve bir başına olduğu durumlarda bizim veya herhangi birinin geçmişi hakkında bilgi sahibi olması mümkün değil. bu yüzden ;

kimlik bilgileri

kullandığı ilaçlar ve dozları

yaşı ve yaşadığı yer 

sırasıyla ulaşılması gereken kişiler ve yakınlık dereceleri 

takip eden doktorları 

gibi bilgileri bir qr kod oluşturup bunu da küçük bir kolye şeklinde yaptırıp boynuna takmak istiyorum. öneriniz ne olur nasıl yapılır ben yaparım diyen varsa sevinirim

Ayrıca bunu aslında bi çok kişi için yapmak lazım bi kaza yada olumsuzluk anında kişinin bilinci yerinde olmayabilir ve bu bilgiler hayati önem taşır

Hocam bir web sitesi, yada sürekli erişimin olan bir txt dosyası hazırlayacaksın. Örneğin github üzerinde bir txt dosyası oluşturup bilgileri yaz.

Bu dosyanın linkini al ve kısalt. Çünkü QR kod'da veri büyüdükçe kodun boyutu büyür. İlerde sıkıntı yaratmayacak bir link kısaltma servisi kullan. Örneğin bit.ly owl.ly vb.

Bu kısa linkini qr kod yaptırbilirsin. Kolye, cüzdanının içinde görülecek yere, tişörte baskı vb.

Üzerine epilepsi hastası olduğunu ve ilaçlar için qr kodu okutmalarını söyleyen kısa bir not iliştir.

ayrıca linki de yazı olarak altına yaz. qr kod okuyucusu yoksa store'da okuyucu bulmaya çalışmasınlar.

gerektiğinde github üzerinden güncellersin bilgileri. Link aynı kalır kolye aynı kalır.

geçmiş olsun.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    LynXMaSTeR bunu yazdı

daha önce bu qr ile ilgili bi konu açmıştım hocam, orada baya bi beyin fırtınası yaptık,

şunlara bi gözat istersen belki yardımcı olabilir.

https://www.tahribat.com/forum/dinamik-qr-code-ucretsiz-228611

https://www.tahribat.com/forum/yeni-qr-kodlu-url-kisaltma-servisi---dnmqrtk-228750

bu linkler ölü hocam. dnmqr.tk adresini kim yapmışsa devmını getirmemiş takip etmiyor..

Böyle linklere değil de kendini ispatlamış selfhost olmayan çözümlere yönelmesi daha doğru olabilir.

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
Toplam Hit: 2011 Toplam Mesaj: 18
kaza qr kod acil durum deprem sağlık kartı