Robot Süpürge İhtiyaç Mı ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

büyük buluş. 3-5 kullanımda zaten olayı anlıyorsun evi ona göre ayarlıyorsun. evden çıkmadan 3-4 eşyaya müdahale ediyoruz akşama ev temiz şekilde bizi bekliyor.

alırken arada kaldım keşke çöp hazneli olanlardan alsaydım. temizlikten sonra topladığı çöpü boşaltıyor hazneye sen 5-10 günde bir boşaltıyorsun vs.

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

Evi supurgeye gore dizayn ederek kullanmak icap eder.

Karyolam yerden 7 cm yuksekteydi odayi buyuk gostersin diye hususi boyle istemistim sonra supurgeyi alinca 12 cm lik ayak taktim.

Perdeler duz perdeydi yere kadar uzanan, supurge perdeyi duvar gibi algiliyordu perdeleri stor perde ile degistirdim. 

Halilar püsküllüydü püsküllere takiliyordu halıları degistim.

Evdeki butun kablolari koseliklerin icinden gecirdim yokettim hepsini.

Simdi her gun mis gibi sorunsuz calisiyor.

Ev temizken dahi cektigi tozlari görseniz ben nerde yasiyormusum amk dersiniz.

Herseyi gectim ben asla her gun toz almazdim bana kalsa. En erken 3-4 gune bir kendim manuel supurgeyle temizlige motive olabilirdim ancak.

Bu yuzden bence ihtiyac degil zaruri bir icat.

tabi lan
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SHaDeWRoX
    SHaDeWRoX's avatar
    Erkek

Kullananların yüzde 80 i memnun sanırım :) Marka olarakta Roborock kullanıp memnun olmayan görmedim.

Her yarın geriye kalan hayatımızın ilk günü....
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

4 sene önce roborock aldım halen çalışıyor.

benim evi çok aşırı tozlanıyor birde kız arkadaşımın saçı çok dökülüyor. robot sayesinde bu dertlerin çoğundan kurtuldum. güzel icat ama kız arkadaşım sevmiyor. nedenlerine gelince bunu yaptığı işi ben 5dk da yaparım diyor. robotun olayı bi yeri hızlıca silmesi temizlemesi değil. sen evde yokken senin yerine temizlemesi. yani robot o işi 5 saatte de yapsa 5dk da yapsa senin için birşey değişmiyor. başka bir durum ise dip bucak temizleme yapmıyor ama kullandığın alan her zaman temiz kalıyor. evde oyuncak kablo gibi şeylerin varsa toplaman gerekiyor ama normalde temizlik yapacaksanda toplaman gerekiyor. parasını bastırıp düzgün birşey alırsan bu tarz kablo vs şeyleri görüp etrafından dolaşanları da var.

benim odada yerde ayna var bi kaç yerde kablo var oralara gitmesini istemediğim için haritalandırmada oralara block koyuyorum. o yüzden evini ona göre şekillendirmene gerek yok.

bende roborock s5 max var. bi ara hata verdi error 10. filtresi tıkanmış, filteriyi değiştirmeme rağmen devam etti. sonra anladım kiş başka filter takmak gerekiyormuş. tabi ben bunu anlayana kadar gittim vakum motoru aldım. şu sebeple anlattım, herhangi bi yerine birşey olursa aliexpresste yedek parçası da var.

aletten mütiş bir çekim kuvveti bekleme. tozu tüyü kılı alıyor ama halının altındaki tozu çekecek kadar gücü yok. benimkinin bir özelliği ise halıları tespit edip oralarda vakum gücünü arttırıyor düşük güçte ayarlasan bile.

mop özelliği de var ama bence çok tırt. ha söyle yerler ıslansın diyorsan onu halleder. bi keresinde banyoya ayakkabı ile girdim yerde hafif çamurlu ayakkabı izi olmuştu mop ile geçti ama çok etkili değil. gerekirse aynı yeri 2-3 kere temizlettirebilirsin. benimkinin mop özelliğinde suyun miktarını ayarlama yok ama yenilerde suyun miktarını ayarlayabiliyorsun. yine yenilerde halıların üzerinde mop yaptırmama özelliği var. 

benimkinin haznesi fena değil ama daha pahalı olanlarda tozu yuvadaki hazneye boşaltıyor ve kendi içindeki haznesi daima boş kalıyor. böylelikle robotun haznesini süreki temizlemene gerek kalmıyor. bazı yuvalarda su haznesi de oluyor, mop yapmak istediğin zaman o hazneden suyu alıyor.

pahalı olanlarında ön kamera var bu kameraya telefondan ulaşıp evi izleyebiliyorsun

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elyos2600
    elyos2600's avatar
    Erkek

Değil..

"Hayat; Ölüme Giden Yolda, Sadece Bir Düşten İbarettir.."
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DaSpOnGe
    DaSpOnGe's avatar
    Erkek

evet müridler uzun araştırmalarım sonunda kararsızlığım daha da arttı :W

roborock ürünlerini çok metettiniz ama fiyat olarak 10k altında bir ürününü bulamadım. düğün arefesinde olduğum için şuan o kadar para vermek istemiyorum.

Xiaomi'lere baktım ama seçenek çok kimi tarama yapıyor kimi yapmıyor vs vs gibi.

önerebileceğiniz evladiyelik ürün var mıdır? hazır kasım inidirmleri varken çeyize bir tane kıstırayım diyorum.

You think you've travelled far and never seen the stars :)))
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xylgn_
    xylgn_'s avatar
    Homo

Bende çok araştırıyorum izlenimlerim. Yeni nesil süpürgeler 6k-8k-10k pa çekiş gücüne sahip olacak. Şuan piyasadaki en babası 4k pa gücüne sahip. Yüksek emiş gücüne sahip süpürgeler yurtdışında satılmaya başlamasına rağmen Türkiye ye getirmiyorlar nedeni ise ellerindekileri bitirebilmek. Yurtdışında en kralı 500 euro bandında satılırken Türkiye de bu rakamlar 1000 euro seviyelerine çıkıyor. 150 euro gümrük sınırından dolayı da yurtdışından alamıyoruz.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    bugrahan45
    bugrahan45's avatar
    Erkek
    korkarabatak bunu yazdı

Evi supurgeye gore dizayn ederek kullanmak icap eder.

Karyolam yerden 7 cm yuksekteydi odayi buyuk gostersin diye hususi boyle istemistim sonra supurgeyi alinca 12 cm lik ayak taktim.

Perdeler duz perdeydi yere kadar uzanan, supurge perdeyi duvar gibi algiliyordu perdeleri stor perde ile degistirdim. 

Halilar püsküllüydü püsküllere takiliyordu halıları degistim.

Evdeki butun kablolari koseliklerin icinden gecirdim yokettim hepsini.

Simdi her gun mis gibi sorunsuz calisiyor.

Ev temizken dahi cektigi tozlari görseniz ben nerde yasiyormusum amk dersiniz.

Herseyi gectim ben asla her gun toz almazdim bana kalsa. En erken 3-4 gune bir kendim manuel supurgeyle temizlige motive olabilirdim ancak.

Bu yuzden bence ihtiyac degil zaruri bir icat.

evi makineye göre düzenlerken bir robot süpürge parası daha gitmiş gibi :)

.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

eşyalar uygun ve ev 100m2 üstündeyse çalışan insanlarsanız şart. robotun özellikleri de önemli. haritalaması mutlaka olmalı tercihen paspası da olmalı. senin normalde giremediğin veya üşendiğin işin yılda 2 kere anca temizlediğin yerleri istersen hergün temizleyebiliyorsun. tozlanan ve büyükçe bir balkon varsa mesela çok faydalı. yalnız ucuzunu almak pişmanlık olabilir o zaman hiç almamak daha iyi. ben de ilk bu fiyatlar ne mk her hafta temizlikçi çağırırım camlara kadar siler demiştim ama onlar da en ucuzu günlük 250 liraya gelmeye başlamış. o da bulursan. 500 falan diyorlar. camları da kendin silersin. bir de bu tek başına süpürge değil tamamlayıcı ürün. illa koltuklar için vb normal bi süpürge ihtiyacın da oluyor. koltukların alçakaa da bi anlamı kalmıyor. uzun kıllı halılarda takılıyor. bunlara dikkat etmek lazım. hevesle almamak lazım ama lazımsa da çok faydalı. letgoda az kullandım diye çok uygun fiyatlara satanlar var. yarı fiyatına roborock s7 görmüştüm geçen. çok iyi bir modeldir. 

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    xylgn_ bunu yazdı

Bende çok araştırıyorum izlenimlerim. Yeni nesil süpürgeler 6k-8k-10k pa çekiş gücüne sahip olacak. Şuan piyasadaki en babası 4k pa gücüne sahip. Yüksek emiş gücüne sahip süpürgeler yurtdışında satılmaya başlamasına rağmen Türkiye ye getirmiyorlar nedeni ise ellerindekileri bitirebilmek. Yurtdışında en kralı 500 euro bandında satılırken Türkiye de bu rakamlar 1000 euro seviyelerine çıkıyor. 150 euro gümrük sınırından dolayı da yurtdışından alamıyoruz.

2400 pa tozun toprağın içinden geçiyor. bence o kadar gerek yok. 

________ inspired by love and guided by knowledge _______
Toplam Hit: 4865 Toplam Mesaj: 64
robot