folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Saat Meraklıları Başlığı ( Özellikle Mekanik Saat )

Saat Meraklıları Başlığı ( Özellikle Mekanik Saat )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek
    nurulmac11 bunu yazdı

olm bazi saatler cidden cok guzel gozukuo da ben kolumda bisi tasimak istemiyorum cok rahatsiz ediyo takiliyo oraya buraya, bi faydasi da yok yani telefonda saat var sonucta, ama bazi saatleri gorunce cok ozeniyorum cidden

35 37 mm ince saatler var kolunda olduğunu anlamazsın bile, quartz yani pilli ve kayışlı saat alacaksın, varlığını hissetmezsin. zırt pırt telefon çıkarmana gerek kalmaz çalışırken. sağ kola akıllı bileklik sol kola saat devam...

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    RETRET bunu yazdı
    Kernel_Panic bunu yazdı
    KaptaN bunu yazdı

Tbt den bi mürid saatimin kıymetini anlayıp geldi,  çok para verdi satmadım ama saatle bir gece uyumasına izin verdim:)

inanmayanlar olmuş

Bence de karlı bir alışveriş olmuş sdfkdhhs

Ümit ediyorum ki o saati severken sen de onu sevmemişindir. Bira içtiniz mi 

nerden baksan 7şer bira içmişler gibi duruyor 

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SquarT
    SquarT's avatar
    Erkek

sarı otomatik diğerleri pilli 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

Şöyle bi saat var bende de, alalı bi 15 sene falan oluyor sanırım.

3 ATM su geçirmez, paslanmaz çelik, safir kristal cam ve 18K altın kaplama.

Ederi nedir sizce?

goo.gl/qBNZmW
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    LynXMaSTeR bunu yazdı

Şöyle bi saat var bende de, alalı bi 15 sene falan oluyor sanırım.

3 ATM su geçirmez, paslanmaz çelik, safir kristal cam ve 18K altın kaplama.

Ederi nedir sizce?

camı safir olsa da altın kaplama olsa da saat olarak özel bir marka model değil. biraz bakındım ama değerli bir escape marka saat de bulamadım. manevi değeri daha yüksektir. kullanmanı tavsiye ederim.

sektörde otomarik, mekanik saatler ve bunların da belli markaları değerli oluyor. onların bile çoğunda ikinci elde yarıya varan değer kaybı oluyor. saatin altın kaplama vb olmasından çok işçiliği ve markası önemli.

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nomm
    Nomm's avatar
    Erkek

https://www.swatch.com/tr-tr/bioceramic-moonswatch.html

Bu saatlere ne diyorsunuz, gelecek vaat eder mi?

Koleksiyon bazında 

Aganta Burina Burinata
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    e2
    e2's avatar
    Erkek
    Nomm bunu yazdı

Koleksiyon bazında 

Nereden alabiliriz fiyat göremedim, bilgi var mı?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Babam 100 yaşında Seikocudur, bildim bileli seccadede dikiş tutturmaya çalışıyor. Çocukluğunda Köstekli saati vardı oda seikoydu, kapağını açtı mı cam gibi beyaz arka desen ve rakamlar ışıl ışıldı. Seikonun gece ışığında göstermesi çok severdim. Şimdi babam 100 yaşında. Yanlış çağda yaşamanın sitresinden arınmış ve saatiyle mutlu. En son gitti 14. Hacdan yine bir seiko saat almış dolandırılmış belli yemişler hacının parasını vermişler eline çakma saati belliki, söylemedim kendine dolandırmışlar hacda seni diye. 18 yıl olmuş ayrıyım pederden şimdi saatini hacta dolandırmışlar seni demek olmaz. 

Dedim ya Saatlerden anlamam, ha çok sevdiğim bir kadın vardı zengindi koza babası her sene bir saat hediye ederdi, markası neydi bilmiyorum söylemişti ama abc dese bile severdim ben o markayı, bende her sene kızıma almak isterim o markadan bir saat güzel bir ritüel sonuçta, neydi acana markası ne çok uzundu ne kısa , longline gibi birşeydi pahaşı saatmiş öyle derdi, Arkadaşınız  ne kadar zenginse size okadara mââl olur. 

Saatleri severim ben en son casio saatim vardı, 10 yıl pil ömrü yazıyordu, falezlerde yüzerken kimse saat takmadığından yaşlı bunak ama yüzmekten de taviz vermeyen teyzeler olum saatin kaç diye sorarlardı.

bir keresinde saaat kaç para diye sormuştu 2 çocuğu olduğunu düşündüğüm 30 lu yaşlardaki bir kadın. 5 saniye birbirimize baktıktan sonra 3ü çeyrek geçiyor demiştim, sıcak ve tuzlusu bazen alacağınla soracağını karıştırıyor demekli diye düşündüm.

casio tam 10 yıl sonra pili bitti kapandı rahmetlinim gözleri, açtırıp pil taktırmak için çekmeceye koymuştuö birdaha bulamadım, sahi her sene hangi marka saat oluyordu babası.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DracuLax
    DracuLax's avatar
    Erkek

https://www.resimupload.org/r/2nABr

Buda bizim altın kaplama emektar.

DracuLax tarafından 28/Mar/22 00:37 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    JuMaN
    JuMaN's avatar
    Erkek
    e2 bunu yazdı
    Nomm bunu yazdı

Koleksiyon bazında 

Nereden alabiliriz fiyat göremedim, bilgi var mı?

Hocam bende almayı düşünüyordum fakat limitli saatler değiller. Otomatik veya kurmalı olsa alınırdı pilli olduğu için almadım. Sadece akasya avm, mall of İstanbul ve bi yer de daha satışa çıkmıştı internet sitesinde yazıyor. Bu saati alanlar sarı sitede en düşün 7k koymuş 25k diyen bile var. Devamı gelecek daha bu saatin.