Savaşa Hayır

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek

Arkadaşlar , türkiye şu anda olası bir saldırıya karşı hazırlanmış durumda biz ne kadar farkında olmasakta , nükleer silahı var türkiyenin. Hatta ben nükleer silahı olmayan bir ülke düşünemiyorum yok diyen yalan söyler. ( büyümüş ülkeler ) 

Senelerdir savaş çıkacak haberleri dolanıyor , pkk bitti haberleri dolanıyor sonuç ? Ne savaş çıktı ne kodumun pkk'sı bitti. Ben savaş çıkması taraftarı değilim! Çünkü bu oturduğunuz yerden izleyebileceğiniz birşey değil.

Adamlar bizim uydumuzu vuracak ? Ankara vurulacak , istanbul vurulacak , tv , internet , elektrik , doğal gaz , petrol , herşeyimizi vuracak ? bundan kim etkilenecek ? herkes etkilenecek savaşa girmeden sokması kolay ama girdiğinde çıkması zor  , bir olası savaş sırasında savaş olsun !! diye bağıranların hepsinin feryatlarını duyabileceksiniz. 

Türkiye sadece suriye ile savaşmıyacak , Türkiye bildiğiniz amerikanın kuklalığını ,yapacak amerika vuracak petrol yataklarını doğal kaynaklarını maddi manevi işine yarıyan herşeyi alacak türkiyeye teşekkür edecek bundan sonra hep arkanızdayız diyecek ! herşey aynı devam edecek buda yetmezmiş gibi , çin , iran , rusya ve bu savaşa karşı olan tüm ülkeleri düşman edeceğiz , amerika ne yapacak ? türkiyeyimi koruyacak ? hahaha. 5-6 yıl sonra bi gerginlik ile , amerika türkiyeyi bile vurur amerika öyle bir ülkedirki , kendi rahatlığı için tüm dünyayı ateşe verse umrunda olmaz. 

Zaten israil , yunanistan , ermenistan , rusya , fransa , ingiltere , almanya hepsinin içinde bize karşı düşmanlık var bir ülke saldırsa hepsi girişecek , türkiyenin o kadar gücü varmı ? bok var. Osmanlıdaki gibi türklerin savaş gücü ! süngüleri takıp saldırdılar 7 cihana karşı harp kazandılar evet hepimiz gururlanıyoruz ve gurulanmaya devam ediyoruz ama o zamanın savaş durumu ile şimdinin savaş durumu bir değil ! Adam ordan bir tuşa bassa bizim uydumuzu alır , patır patır bizi vurur  , kullandığımız uçaklar (f16) bir kısmı amerikan uçaklarını ve yunan uçaklarını vurmuyor niye ? programlaması sayesinde amerika ve israil neyi isterse ateşletiyo neyi isterse durduruyo , kendimiz programlıyacağız dediğimizde maddi yasak konuluyo , veya çok ciddi olaylar açılır diyo ? niye istemiyorlar çünkü biz programlarsak istediğimizi vuracağız ? sınıra patriot konuldu , patriotları başka ülke yönetiyor ? :) Hava savunma sistemimiz geçerler , uçaklarımız vururlar , insanlarımız öldürürler , topraklarımız alırlar , türkiye bitirirler. benim söylediklerimi sakın yanlış anlamayın türkiye güçsüz demiyorum sadece bu savaş için amerikanın kuklalığını yaparsa karşısına çok daha düşman alacak , ya da suriye ile teke tek çarpışsak yeneriz ama , 2 ülkeden fazlası ile zor. 

BEN SAVAŞIN ÇIKMASINI İSTEMİYORUM , SAVAŞ ESNASINDA ZENGİN ALIR PASAPORTUNU BİNER GİDER TERKEDER BU ÜLKEYİ , BEN FAKİRİM ! VE BENİM GİBİ OLANLAR ÖLÜR ben bunu istemiyorum.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zndmn
    zndmn's avatar
    Erkek
    Maddox bunu yazdı

hocam nükleer silahı olmayan ülkenin olduğunu ben de sanmıyorum ama baktığımız zaman günümüz dünyasında kimse bu fitili ateşlemez cesaret etmek g.t ister biraz...

güç dediğin kavram nedir Türkiye güçsüz bir ülke değil diyosun ama potansiyel gücün hiç bir anlamı yok bu dünyada istersen 3milyon tane savaş uçağın olsun 3 milyon tanede savaş pilotun olsun bir ülkeyi haritadan silme gücüdür belki bu ama amerika yada amerikan müttefiği herhangi bi ülkeye bu silahları doğrultma gücün yoksa olası i senaryoda pilotların malzemeciye uçaklarında hurdaya döner..

ayrıca savaş dediğimiz olay sadece silaha bağlı birşey de değil ekonomik yönüde var bu işin. savaşan askerine 2. mermiyi sağlayamazsan sıkıntı başlar.. askere mermi sağlıycam diye halkı s.kersen savaş sırasında yine sıkıntı başlar..  kim ne derse desin doların hali ortada aldı başını gitti diyoruz ama dünya ekonomisiyle yada petrol fiyatlarıyla kıyaslayınca dolar çokta uçmamış aslında bizim paramız erimiş durumda ..

ben iktisatçı falan değilim mühendislik öğrencisiyim hani konuya hakim değilim ama şu bir gerçek olası bir savaşta herşeyin ama herşeyin fiyatı artacak ( yada bu bize koymayacak Ankarada yaşıyorum esad bi füze yollayacak başımıza =) ) her türlü olan bize olacak seninde dediğin gibi zengin olan adam kaçacak.. ayrıca uzun vadede diplomasimiz yani ekonomimiz yara alıcak yine seninde dediğin gibi.. 

savaş karşıtı bir adam değilim hepimiz kardeşiz türküsü çağırmıyorum ama durduk yere amerikaya yaltaklanmak için de savaşa girilmez savaşıyorsan bir sebebi olmalı kukla olunmaz böyle.... ya biri tavuğuna kış der höst ulan dersin savaşırsın, ya kendini savunursun  ya da öyle bir ülkesindir ki bir ülkenin elindekilere göz dikersin karambole getirir girersn alırsın ne var ne yok.. bu sonuncu bile daha iyi bence bizim halimizden.. madem savaşa bayılıyoduk bu kadar pkk yı bitirseydik. 3 tane adına gerilla diyen lavuk artistlik yapamazdı koca ülkeye...

Zugzwang
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ExpirE
    ExpirE's avatar
    Erkek

amk riv riv konuşuyosunuz. boğazlar bizim değil, marmara denizi uluslararsı deniz toprağımız uluslararası adam gitmiş abd bizsiz hareket edemez diyor. komiksiniz.

"bea"
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roark
    Roark's avatar
    Erkek
    zndmn bunu yazdı
    Maddox bunu yazdı

hocam nükleer silahı olmayan ülkenin olduğunu ben de sanmıyorum ama baktığımız zaman günümüz dünyasında kimse bu fitili ateşlemez cesaret etmek g.t ister biraz...

güç dediğin kavram nedir Türkiye güçsüz bir ülke değil diyosun ama potansiyel gücün hiç bir anlamı yok bu dünyada istersen 3milyon tane savaş uçağın olsun 3 milyon tanede savaş pilotun olsun bir ülkeyi haritadan silme gücüdür belki bu ama amerika yada amerikan müttefiği herhangi bi ülkeye bu silahları doğrultma gücün yoksa olası i senaryoda pilotların malzemeciye uçaklarında hurdaya döner..

ayrıca savaş dediğimiz olay sadece silaha bağlı birşey de değil ekonomik yönüde var bu işin. savaşan askerine 2. mermiyi sağlayamazsan sıkıntı başlar.. askere mermi sağlıycam diye halkı s.kersen savaş sırasında yine sıkıntı başlar..  kim ne derse desin doların hali ortada aldı başını gitti diyoruz ama dünya ekonomisiyle yada petrol fiyatlarıyla kıyaslayınca dolar çokta uçmamış aslında bizim paramız erimiş durumda ..

ben iktisatçı falan değilim mühendislik öğrencisiyim hani konuya hakim değilim ama şu bir gerçek olası bir savaşta herşeyin ama herşeyin fiyatı artacak ( yada bu bize koymayacak Ankarada yaşıyorum esad bi füze yollayacak başımıza =) ) her türlü olan bize olacak seninde dediğin gibi zengin olan adam kaçacak.. ayrıca uzun vadede diplomasimiz yani ekonomimiz yara alıcak yine seninde dediğin gibi.. 

savaş karşıtı bir adam değilim hepimiz kardeşiz türküsü çağırmıyorum ama durduk yere amerikaya yaltaklanmak için de savaşa girilmez savaşıyorsan bir sebebi olmalı kukla olunmaz böyle.... ya biri tavuğuna kış der höst ulan dersin savaşırsın, ya kendini savunursun  ya da öyle bir ülkesindir ki bir ülkenin elindekilere göz dikersin karambole getirir girersn alırsın ne var ne yok.. bu sonuncu bile daha iyi bence bizim halimizden.. madem savaşa bayılıyoduk bu kadar pkk yı bitirseydik. 3 tane adına gerilla diyen lavuk artistlik yapamazdı koca ülkeye...

Düşünceme katılmana sevindim hocam :) 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    VEXTA bunu yazdı
    HighElf bunu yazdı
    HolyReform bunu yazdı
    HighElf bunu yazdı

Kendini çok kaptırmışsın,cümlelerin bozuk ve feci halde saçmalıyorsun bilgin olsun hocam.Bir önceki sayfada "Uygurlara yardım edemiyoruz Çin'e gücümüz yetmiyor ama gücümüzün yettiği Esad'ı sikmek şart" demişsin ya o cümlen için teşekkür ederim öncelikle onu belirteyim güldüm çünkü sayende.

"biz bu güçler arenasında Müslüman kanı dökülmeden en çok geliri nasıl çıkartırızın peşindeyiz Müslümanlar kazanarak tabi."

Yazıdan pek bir bok anlaşılmıyor ama anladığım kadarıyla Suriye'ye giricez müslüman kanı dökmeden gelir elde edicez,müslümanlar kazanıcak.

Neyse vazgeçtim iyi geceler bol beyin fırtınaları muridler.

hocam ben ehli sünnet vel cemaatin hanefi mehzebindenim

şiileri müslümandan kabul etmiyoruz saygılar ...

bende seni insandan kabul etmiyorum. hayatimda muslumanlar kadar salak bi din turu gormedim. yarak kurek kendilerini sii sunni cart curt  diye bolup kendilerini arkadan bicaklayip katlediyolar. beter olsun amk ibneleri.farkli inanc gorusu var diye kendilerini katleden hic bir ulkeye acimiyorum. doguda binlerce mehmet icin bi gram uzulmeyen sonra rabia icin aglayip  savasa girek savasa girek diyen got killarinin hepsinin amk. siz gidin abd filan ulkelerin usaklini yapin. yarin bu gun tc ye savas acildinda bi tane ulke yardima gelsin ben  o gun travesti olcam yeminle. yarrak kafalilar tarihden bi gram ders almamis.

Çok sert bir yorum olmasına rağmen altı çizili yerlere bende katılıyorum.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Ülkenin yarısı bu savaşta gider. MSI savunma dergisi okuyorum cart curt yazan arkadaşlar size şimdi yığınla yazı yazmam bir anlam teşkil etmez.

Siz karşınıza dış bağımlılığı olmayan; enerjisini kendisi sağlayan, askeri üretiminin yüzde yüzünü kendisi yapan, asker gücü büyük ve savaşa tam hazır aynı zamanda nükleer bir güç olan ve kara kuvvetleri, deniz kuvvetleri hava kuvvetleri sizden 4 kat güçlü olan bir devleti karşınıza alacaksınız ve ülkenizin yarısını kaybedeceksiniz. Yönetim böyle oldukça ülkem diyemiyorum demeyeceğimde.

Allahtan dileğim bu savaşı ısrarla isteyenlerin evlatlarını kardeşlerini çocuklarını savaşta kaybetmesi ve savaşın ne olduğunu öğrenmesidir. Evlatlarınızı, kardeşlerinizi ananızı babanızı parçalanmış vaziyette toprağa verirken ben ne istedim ne oldu diye düşünmenizi istiyorum.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

Ülkenin yarısı bu savaşta gider. MSI savunma dergisi okuyorum cart curt yazan arkadaşlar size şimdi yığınla yazı yazmam bir anlam teşkil etmez.

Siz karşınıza dış bağımlılığı olmayan; enerjisini kendisi sağlayan, askeri üretiminin yüzde yüzünü kendisi yapan, asker gücü büyük ve savaşa tam hazır aynı zamanda nükleer bir güç olan ve kara kuvvetleri, deniz kuvvetleri hava kuvvetleri sizden 4 kat güçlü olan bir devleti karşınıza alacaksınız ve ülkenizin yarısını kaybedeceksiniz. Yönetim böyle oldukça ülkem diyemiyorum demeyeceğimde.

Allahtan dileğim bu savaşı ısrarla isteyenlerin evlatlarını kardeşlerini çocuklarını savaşta kaybetmesi ve savaşın ne olduğunu öğrenmesidir. Evlatlarınızı, kardeşlerinizi ananızı babanızı parçalanmış vaziyette toprağa verirken ben ne istedim ne oldu diye düşünmenizi istiyorum.

şunu düşünmek bu insanlara zor geliyor ya hacı buna üzülüyorum işte. Amk her bokumuzda boğazımıza kadar dışa bağımlıyız. Doğalgazından tut, tavuk yemine hatta samana kadar ama, yok nükleer silahımız var yok müslümanları korumalıyız, yok oradan buradan pay almalıyız diyoruz. Kendi götümüzü taharetleyemezken göt sikmeye çalışıyoruz ya allah sonumuzu hayretsin.

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackglove
    blackglove's avatar
    Erkek

yaa yazmim yazmim diyorum da arkadaş esad düne kadar din kardeşimizken şimdi hangi ara mezhep ırkçılığına maruz kaldı bu nası bir kafa yapısı yaa adam din kardeşiydi önceden şimdi yok alevi yok şii yok bilmem ne lan umarım savaş olurda o zaman tarihe bir kara leke olarak geçtiğimizde herkez hayıflanır kıymetini bilir birbirinin

İts My Life. NOW or NEVER
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    4eye
    4eye's avatar
    Erkek

http://www.youtube.com/watch?v=cMWkpx1Cvw4

V
    ideoda bopçocuklarının kimin yalayıcısı olduğu açık ve net olarak görülmektedir... Müslüman'ın kanını küffara döktürmek için her şartı oluşturdular. Allah hesabını sorar elbet.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    u235
    u235's avatar
    Erkek
    RETRET bunu yazdı

rusya mı hocam? bizle rusya direk savaşmaz gibime geliyor.

Toplam Hit: 9418 Toplam Mesaj: 104