Schengen Vizesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kentaki
    Kentaki's avatar
    Erkek

Hocalar benim bu schengen muhabbetinde merak ettiğim birşey var. Şimdi ben diyelim Kosmos vize aracılığıyla schengen aldım 6 aylık, bu vizenin 10 gününü gittim yunanda kullandım. Bu vize ile istersem ülkeme döndükten bir süre sonra vize sürem bitmeden Bulgaristan'a, Almanya'ya veya İtalya'ya gidebiliyor muyum?

What are you doing???
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hermes
    abdullahazad
    abdullahazad's avatar
    Erkek
    Kentaki bunu yazdı

Hocalar benim bu schengen muhabbetinde merak ettiğim birşey var. Şimdi ben diyelim Kosmos vize aracılığıyla schengen aldım 6 aylık, bu vizenin 10 gününü gittim yunanda kullandım. Bu vize ile istersem ülkeme döndükten bir süre sonra vize sürem bitmeden Bulgaristan'a, Almanya'ya veya İtalya'ya gidebiliyor muyum?

multi giriş aldıysan evet. diğer türlü hayır.

az insan çok huzur.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    coLdPriNCe
    coLdPriNCe's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    joe_black bunu yazdı

Arkadaş italyadan red yedi

1 hafta sonra diğerinin almanya için uçuşa yetişmedi uçuştan 4 gün sonra red geldi(35 gün kala başvurmuştu) 

bunları görünce ben seneye bıraktım haziranda gitmek için şubatta başvurcam :d

konsolosluklar vizeleri bu firmalara toplu satıyor onlar da sana tek tek satıyor. 
    almanya ve idata için konuşuyorum. Aracı firmasız almanyanın randevuları o kadar az ki yetişmen çok zor. Ben de idatadan başvurmayı düşünüyorum. 

ne ?? 

hacı o aracı firmalar sadece evraklarını toplayıp konsolosluğa yolluyor

kastıettiğin ahmet mehmet vize, aracılık işlemleri vs gibi yerler değildir diye düşünüyorum. IDATA, VFS GLOBAL gibi şirketlere de vize vs satmıyor, sadece evrak ve "ön filtreleme" gibi işleri satıyorlar.

ahmet mehmet gibi yerlere satmış olsa küçük kasabalarda kasa arkasında ya da camında "vize işlermleri yapılır" yazan dükkanlar patlar gider. satmıyor ki bu amcalar da yolunu buluyor..

bu arada hatun italyaya başvurdu 19 temmuz'da halen haber yok...

De genio e de louco, todos temos um pouco!
Toplam Hit: 2404 Toplam Mesaj: 24
vize