Sigortasız Şirket Açılmaz Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek

amk böyle sistemin ben devletin herkesi deli gibi ciro yapan işletme olarak görmesinden kaynaklı belam sikildi.
    çarşamba günü bir çekimim var ekibe yapacağım ödeme sonrası benim cebime kalacak paranın tamamından fazlası gelir vergisine gidiyor zararına iş yapıyoruz. 
    açığı kapatabilmek için yok fiyatına onlarca faturasız iş alıp onu ödemem gerekiyor vallahi yoldum. fatura kesmesem ajanslara iş yapamıyorum. 
    ödeme yaptıklarımdan fatura isteyince gelir vergilerini de bana kitliyorlar. e o zaman çıkan bütçeyi ajanslara kabul ettiremiyorum. zaten 3-4 ayda bir adam gibi bir iş alıyoruz.
    ajans prodüktörleri yağlı işleri kendilerine iphone hediye alan. para yediren yapımlara veriyor. aa birde 60-90 gün vade koyuyorlar ödemelere benim cebimden anında çıkıyor ben parayı 90 günde yalvar yakar alıyorum.
    bağkurumu zaten 3 yıldır ödeyemiyorum. bu yüzden hastaneye bile gidemiyorum. devlet hastanesinde ücretli muayne olayım dedim acilde 900tl çektiler. ayağımda kırık mı vardı çatlak mı bilemiyorum artık 4 ay üzerine basmadan yaşadım yeni yeni üzerine basabiliyorum. böyle sistemi sikeyim ben. gider gösterecek kalem de yok yakıt dışında o da bir sikime yaramıyor. millet aldığı çoraba kadar gider gösteriyor. 
    ben vergimi 1 ay geciktirince vergi dairesi hesaplarıma bloke koyuyor. kos koca holdinglerin vergilerini tek kalemde siliyorlar! çıldırdım artık çıldırdım!  

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    h0rtl4kk bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

29 dolmadan şirket aç , 1 sene bedava bağkur var ondan faydalanırsın en azından.

Kosgeb'i aradım şimdi. Yaş önemli değil diyor. 18-29 yaş şartı yanınızda çalıştıracağınız eleman için geçerli diyor. Yani şirketi açarsan bağkur senin bağkurun bizlik değil diyor. Çok fazla bilgi kirliliği var neye inanacağımı şaşırdım resmen.

Edit: Kosgeb ile alakası yokmuş sanırım. Araştırmaya devam edeyim.

kosgeb nalaka hacı abi ? 

yakınındaki vergi dairesine gidip sorabilirsin. şaşırtıcı bir biçimde baya yardımcı oluyolar.

olay şu : şirketi açıyosun, açarken vergi dairesine diyosun ki "29 yaş altıyım" , sana bi kağıt veriyolar. alıp o kağıdı ssk ya götürüyosun. bi sene bedava bağkurun oluyo.

+ 3 sene gelir vergisi muafiyetin var, yıllık 240 k sanırım.

şimdiden açarsan şirketi sonraki 3 sene de faydalanabilirsin.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    PsychoDawn bunu yazdı

amk böyle sistemin ben devletin herkesi deli gibi ciro yapan işletme olarak görmesinden kaynaklı belam sikildi.
    çarşamba günü bir çekimim var ekibe yapacağım ödeme sonrası benim cebime kalacak paranın tamamından fazlası gelir vergisine gidiyor zararına iş yapıyoruz. 
    açığı kapatabilmek için yok fiyatına onlarca faturasız iş alıp onu ödemem gerekiyor vallahi yoldum. fatura kesmesem ajanslara iş yapamıyorum. 
    ödeme yaptıklarımdan fatura isteyince gelir vergilerini de bana kitliyorlar. e o zaman çıkan bütçeyi ajanslara kabul ettiremiyorum. zaten 3-4 ayda bir adam gibi bir iş alıyoruz.
    ajans prodüktörleri yağlı işleri kendilerine iphone hediye alan. para yediren yapımlara veriyor. aa birde 60-90 gün vade koyuyorlar ödemelere benim cebimden anında çıkıyor ben parayı 90 günde yalvar yakar alıyorum.
    bağkurumu zaten 3 yıldır ödeyemiyorum. bu yüzden hastaneye bile gidemiyorum. devlet hastanesinde ücretli muayne olayım dedim acilde 900tl çektiler. ayağımda kırık mı vardı çatlak mı bilemiyorum artık 4 ay üzerine basmadan yaşadım yeni yeni üzerine basabiliyorum. böyle sistemi sikeyim ben. gider gösterecek kalem de yok yakıt dışında o da bir sikime yaramıyor. millet aldığı çoraba kadar gider gösteriyor. 
    ben vergimi 1 ay geciktirince vergi dairesi hesaplarıma bloke koyuyor. kos koca holdinglerin vergilerini tek kalemde siliyorlar! çıldırdım artık çıldırdım!  

hocam bold yaptığım kısma emin misin ?

ayrıca, fatura topla, gider göster. muhasebecin hiç akıl vermiyo mu

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h0rtl4kk
    h0rtl4kk's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    h0rtl4kk bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı

29 dolmadan şirket aç , 1 sene bedava bağkur var ondan faydalanırsın en azından.

Kosgeb'i aradım şimdi. Yaş önemli değil diyor. 18-29 yaş şartı yanınızda çalıştıracağınız eleman için geçerli diyor. Yani şirketi açarsan bağkur senin bağkurun bizlik değil diyor. Çok fazla bilgi kirliliği var neye inanacağımı şaşırdım resmen.

Edit: Kosgeb ile alakası yokmuş sanırım. Araştırmaya devam edeyim.

kosgeb nalaka hacı abi ? 

yakınındaki vergi dairesine gidip sorabilirsin. şaşırtıcı bir biçimde baya yardımcı oluyolar.

olay şu : şirketi açıyosun, açarken vergi dairesine diyosun ki "29 yaş altıyım" , sana bi kağıt veriyolar. alıp o kağıdı ssk ya götürüyosun. bi sene bedava bağkurun oluyo.

+ 3 sene gelir vergisi muafiyetin var, yıllık 240 k sanırım.

şimdiden açarsan şirketi sonraki 3 sene de faydalanabilirsin.

Yanlış yere bakmışım araştırırken. Pazartesi vergi dairesine gidip bilgi alacağım.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

193 sayılı gelir vergisi kanununa göre arızi gelir dedikleri birşey var . e devletten kazancını beyan ederken bunu işaretliyorsun

ve kazancının vergisini veriyorsunn ama bağkur ödemiyorsun.

şartları vardı

yıllık bir limit var en son 40.000 tl idi tabi değişmiştir.

2. en önemli şart ise aylık sabit gelir gelmeyecek. bir ay var 3 ay yok şeklinde olması lazım. az da olsa her ay hesaba para düşerse sen düzenli gelir kazanıyorsun diyorlar.

birde kazandığın her parayı tek bir hesaba yatırmanı istiyorlar. sanırım otomatik paradan vergi alıyordu banka tam emin değilim

tabi kanunlar değişmiş olabilir . bu maddeyle maliyeye sor

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek

İstisna belgesine başvurduğun gibi kol gibi bağkur girer. Ezbere iş yapmayın. 29 yaş altındakilere çıkmıyor o bağkur. Bu arada o bağkuru ödemesen de olur. Birikir durur sonra ödersin af çıkaraa vs o da.

Bu ülkede para kazanmak çok zor.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    PsychoDawn bunu yazdı

muhasebecimi de ayrı sikeyim, bağlı olduğum vergi dairesini de ayrı sikeyim. biraz bütçem olsa anında değiştireceğim muhasebecimi. vergi dairesi müdürü de nedense bana gıcık. diyorum ya 1 ay geciksin çat diye koyduruyor blokeyi orospu karı. 
    bazen tamamını ödeyemediğim durumlar oluyor yapılandıralım diyorum bin takla attırıyor bana yapılandırtana kadar. bazı arkadaşlar bi siksen rahatlar diye yorum bile yapıyorlar böyle saçmalık görmedim ben. kime nereye şikayet edilir bu manyak? cimere falan yazsam bir sonuca ulaşır mı? ulaşmazsa benle daha fazla uğraşır ondan çekiniyorum.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    PsychoDawn bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    PsychoDawn bunu yazdı

muhasebecimi de ayrı sikeyim, bağlı olduğum vergi dairesini de ayrı sikeyim. biraz bütçem olsa anında değiştireceğim muhasebecimi. vergi dairesi müdürü de nedense bana gıcık. diyorum ya 1 ay geciksin çat diye koyduruyor blokeyi orospu karı. 
    bazen tamamını ödeyemediğim durumlar oluyor yapılandıralım diyorum bin takla attırıyor bana yapılandırtana kadar. bazı arkadaşlar bi siksen rahatlar diye yorum bile yapıyorlar böyle saçmalık görmedim ben. kime nereye şikayet edilir bu manyak? cimere falan yazsam bir sonuca ulaşır mı? ulaşmazsa benle daha fazla uğraşır ondan çekiniyorum.

hocam tanıdıklarım yıllarca vergi borcunu ödemiyor. sadece bana ehaciz geldi, benim de baya yüklü gelir vergisi vardı bi mallık yüzünden oldu (20 dolarlık faturayı 20 bin dolar kesme mevzusu)

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    can498
    can498's avatar
    Erkek

banada 300 TL lik vergi vermedim diye 250 TL ceza kestiler. milyonluk borçlar silinirken bizim uğradığımız muamele mükemmel

Bir bulutun aya ulaşma mücadelesiydi hayat...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

şahıs şirketi açmayı düşünüyorum şuan faturasız iş yapıyorum bende. çekim sosyal medya tanıtım işleri. konyu takipteyim. çok fazla bilgi kirliliği var. en iyisi vergi  dairesine gidip ordan detaylı öğrenmek.

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
Toplam Hit: 739 Toplam Mesaj: 23
bağkur sigortasız şirket