folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Sizce Kurduğum Sistem Nasil?

Sizce Kurduğum Sistem Nasil?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek

Hdd kapasitesi az değil mi hocam.

Çok fark yoktur fiyatlar arasında arttırsan fena olmaz sanki.

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek

Hocam böyle sisteme gskill çok dandik olmuş.En azından kingston falan al bence.

Bide hdd kapasitesi gerçekten düşük, bu sistemi kurduysan kesin oyun oynayacaksın küçük bir hesaplama yapalım:

Win7 40gb

Oyun dersek

ac3 16.5 gb

far cry 3 10gb

hitman absolution 23.5 gb

cod bo2 15gb

sadece bunlar yüklü olsa 105 gb

Bunun programı boku püsürü derken 250gb hdd sana yetmez hocam.

Ben biliyorum ben de oyun film falan severim şuanda laptop hdd 640gb, pc hdd 1tb, harici hddler 2tb ve 640gb alanda toplasan 200gb yer yoktur.

Ekran kartını mesela:

http://www.vatanbilgisayar.com/ekran-karti/powercolor-ax6870-1gbd5-m2dhv2-hd6870-gddr5-1gb-256bit--amd-radeon-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=62255

bununla değiştirip ram ve hddni yükseltmen bence daha iyi olur, hem 7850 ile 6870 arasında öyle performans olarak gözle görülür bir fark yoktur.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dreampark87
    dreampark87's avatar
    Erkek

bu sisteme bir de ssd  takarsan süper olur

Zifir:10 mg nikotin:0.8 mg karbon monoksit:10 mg WINSTON
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HuwelAsK
    HuwelAsK's avatar
    Erkek

Bence 250 GB uygun.Çünkü HDD'ler zaman için yavaşlama,kafa atma sonucu mefta olmalara kadar gidiyorlar.Bana göre aktif HDD'nin bir kaç yılda bir rutin olarak değişmesi gerekir.Arşiv ve sürekli kullanmadığın içerikler için harici,büyük bir HDD almak ve sürekli bağlı tutmamak;bağlı durmasını gerektirecek yoğun  program ve içeriği pc ye bağlı hdd de tutmak daha doğru olur.Bir HDD çok uzun kullanılmışsa illa sorunlar çıkarır ve bakarsın ki üm arşiv uçmuş gitmiş

Wordpressten tiksiniyorum
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PriesTBT
    PriesTBT's avatar
    Erkek

Arkadaşlar hdd konusunda haklısınız onu 1 tb ye yükselticem. Ramide şununla değiştirmeyi düşünüyorum: KINGSTON KHX1600C9D3K2/8G HYPERX 8GB (2x4GB) DDR3-1600MHz, Cas9, 1.65V Bellek 

selam gençlik!
Toplam Hit: 1436 Toplam Mesaj: 6